Jiný zápas než v sobotu: Zubři si na Valašsku vynutili prodloužení, sérii však nesrovnali

V s e t í n – Hokejisté Přerova v druhém čtvrtfinálovém duelu play-off Chance ligy podlehli Vsetínu těsně 1:2 po prodloužení. Valachy rychle poslal do vedení Roman Vaňo, ve druhé třetině ale vyrovnal David Dobša a na Lapači se muselo prodlužovat. O vítězství a vedení Valachů v sérii 2:0 na zápasy rozhodl v přesilové hře Daniels Berzinš. Zubři, kteří sehráli páté utkání během jednoho týdne, budou ve středu na domácím ledě stejně jako v předkole proti rezervě Pardubic odvracet konec této sezony.
ČF2, neděle 10.3.2024
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Vaňo (Machala, Ondračka), 64. Berzinš (Jenáček, Larsen) – 35. Dobša (Zeleňák, Cubo). Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska – Kráľ, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3320. Střely na branku: 25:24. Zblokované střely: 17:8. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Stav série: 2:0.
Žukov – Jenáček, Smetana, Teper, Staněk, Hryciow, Ondračka, Larsen – Rob, Matějček, Jonák – Hrňa, Berzinš, Holec – Bláha, Kern, Hořanský – Vaňo, Dědek, Machala
Postava – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, Doležal

Už po necelých třiceti sekundách ujel hostujícím obráncům Rob, Postava obrovskou šanci zastavil betony. Skóre se měnilo záhy, Machala předjel Chrobočka a Roman Vaňo po jeho přihrávce střílel z přečíslení do prázdné části přerovské branky. Gólman Zubrů poté zneškodnil pokus Kerna i Machalův únik při vlastním oslabení. Zubři stejně jako v sobotu během první třetiny nevyužili dvě přesilovky. Při té druhé pronikl Pechanec, na Žukova však nevyzrál.

Na začátku druhého dějství Přerov přišel o Pospíšila, který opustil hřiště v doprovodu záchranářů. Dvojici početních výhod následně nevyužil ani Vsetín a Pšurného střelu vykopl před sebe Žukov. Hosté v 35. minutě vyrovnali, nahození Zeleňáka tečoval mezi betony Žukova do sítě David Dobša. Oba týmy si ve zbytku prostřední třetiny vytvořily závary před brankou: přerovská obrana odolala proti Jonákovi, domácí defenzíva zase proti Chludilovi.

Ve třetí části se jak Hanáci, tak Valaši snažili především neudělat chybu. Duel za nerozhodného stavu, který nezměnily ani zakončení domácích Staňka s Jenáčkem a zmatek u Žukovovy branky, dospěl do prodloužení. V něm bekhendem minul najetý Indrák a Vsetín pak potrestal vyloučení Doležala. Jenáček nahazoval a clonící Daniels Berzinš usměrnil kotouč za Postavu a zařídil žlutozeleným postupový mečbol.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Včera jsme říkali, že tento zápas bude úplně jiný a těžký. To se potvrdilo, Přerov hrál velmi dobře. V první třetině jsme měli tři samostatné nájezdy, měli jsme proměnit aspoň jeden z nich. Stav 2:0 by pro nás byl jednodušší, když je to o gól, vyrovnání soupeře vždycky visí na vlásku, což se vyplnilo. Utkání bylo dramatické až do konce. I prodloužení je někdy o štěstí. Dostali jsme přesilovku, která rozhodla, i když přesilové hry se nám dnes úplně nedařily. Přerov podal výborný výkon, ale máme druhý bod a v sérii vedeme 2:0. Teď je na nás, jak to půjde dál. Hraje se tři vítězství a budeme se snažit vyhrát další zápas. Nebude to jednoduché, Přerov maká a bojuje.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Dali jsme si dílčí cíl, že bychom chtěli odehrát oba dva domácí zápasy, abychom je dopřáli fanouškům. Dva pokusy už nám protekly mezi prsty. Za pár dní máme třetí utkání série, na které sebereme síly. Dneska jsme hráli dobře. Jediná věc, která nás trápí a evidentně bude trápit, je přesilovka. Nemůžeme s hráči nalézt společnou řeč, jak ji provést a zakončit. Za pár dní to zkusíme znovu, myslím si, že to je klíč. Hra pět na pět byla dnes fajn, sráží nás vlastní přesilovky.