Emoce na ledě a vyrovnání série! Zubři přetlačili Pardubice B a vynutili si třetí zápas

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zdolali v druhém utkání předkola play-off Chance ligy doma rezervu Pardubic 3:2 a srovnali stav série na 1:1 na zápasy. Už po 31 sekundách skóroval Richard Nemec, na jehož trefu v druhé třetině odpověděl Michal Pochobradský, stejně jako na gól Romana Pšurného tři sekundy před přestávkou v přesilovce Daniel Herčík. O přerovském vítězství rozhodl v 47. minutě David Březina, který využil početní výhodu a poslal sérii do rozhodující třetí bitvy na ledě Hanáků.
PP-O2, středa 6.3.2024
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Nemec (Zeleňák, Chroboček), 35. Pšurný (Mácha, Černý), 47. Březina (Chludil, Pechanec) – 32. Pochobradský (Zdráhal, Rákos), 40. Herčík (Urban, Rohlík). Rozhodčí: Bejček, Valenta – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 8:7, navíc Kudělka (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Indrák (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Rákos (Pardubice "B") 5 minut + do konce utkání, Lichtag (Pardubice "B") 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1363. Střely na branku: 13:24. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 28:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Stav série: 1:1.
Postava – Černý, Krisl, Chroboček, Zeleňák, Němec, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, Doležal
Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek, Kaštánek – Pochobradský, Rákos, Herčík – Rohlík, Mikyska, Urban – Hrníčko, Kaut, Lichtag – Zeman, Rouha

Vstup do druhého utkání série se o poznání lépe podařil Přerovu. Už po půlminutě hry se dostal do samostatného úniku na Honzíka Richard Nemec, který prudkou ranou zápěstím nad lapačku otevřel skóre. Zubři si počáteční dravostí vybojovali také přesilovku, ve které měl dobrou pozici Indrák, Pardubice ji ale zvládly ubránit. Hosté dokázali hru poměrně rychle srovnat, na Michala Postavu ale až do 13. minuty nedokázali vyrukovat s ničím zajímavým. Zdráhalova sólo akce gólem neskončila.

Celkově se v první třetině prezentovali lépe Východočeši, kteří si do druhé části přenesli přesilovku, Zubři nicméně odolali. Mírnou převahu Pardubic se jim podařilo stáhnout, a i z řad obránců dokázali zahrozit. Cubo nejprve trefil tyč, Zeleňák poté poslal kotouč pouze do Honzíkovy lapačky. Zničehonic ale přišlo srovnání hostů. Michal Pochobradský nabral rychlost po levém mantinelu a střelou pod horní tyč nedal Postavovi šanci.

Zubři si ale zakrátko vzali vedení zpět, když Doležal poslal z ostrého úhlu puk do Honzíkova betonu, odkud jej pohotově vyšťoural a zblízka dorazil do sítě Roman Pšurný. Pardubice ale domácím tři sekundy před sirénou uštědřily gól do šatny. V přesilovce prošel těsný křížný pas Urbana na Daniela Herčíka a ten zakončoval do odkryté branky.

Na začátku třetí třetiny byli ofenzívně aktivnější Zubři a před Honzíkem bylo často rušno. Hanáci si poté vybojovali přesilovku a využití se dočkali také. Ve 47. minutě se hosté pozapomněli ve středním pásmu, z čehož šel do přečíslení Chludil s Davidem Březinou a druhý jmenovaný dokázal těžkou přihrávku využít beze zbytku prudkou střelou k tyči.

Zápas přinesl velmi dramatický závěr, v němž Pardubice hrály dvojici přesilovek, Michal Postava byl ale fantastický. V poslední vteřině mohl srovnat Rohlík, Postava však skvěle zakročil. Vzápětí zazněla siréna a na ledě se strhla obrovská mela, která se vídá málokdy. Rozhodující třetí utkání slibuje velmi zajímavou podívanou.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Hráli jsme doma a přistoupili jsme k tomu dobře, podali jsme bojovný výkon. Samozřejmě, vždycky je co vytknout, ale dneska toho bylo minimum. Myslím, že to bylo skvělé. Teď si odpočineme, nachystáme se a zítra se pokusíme vyhrát zase.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Šli jsme do třetí třetiny za stavu 2:2, což pro nás bylo příznivé skóre, protože dneska jsme nehráli tak dobře jako u nás. Věřili jsme, že tu třetí třetinu zvládneme, bohužel jsme udělali chybu ve středním pásmu, soupeř jel přečíslení dva na jednoho a potrestal nás. Pak už jsme nedokázali ani v přesilových hrách, ani v šesti srovnat, ale neskládáme zbraně. Odpočineme a věříme, že zítra dotáhneme sérii do vítězného konce.