ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

V Porubě byl zahájen mezinárodní turnaj, Zubři na úvod podlehli Žilině

O s t r a v a – Také v letošní přípravě jsou Zubři účastníkem turnaje O Pohár RT TORAX v Porubě, kde v zahajovacím utkání základní skupiny nastoupili proti Žilině. Sestava Přerovanů už hodně připomínala tu, jakou bychom mohli vidět v mistrovském utkání. I přesto však byl slovenský protivník nad síly našich borců. Jeho dvougólové vedení sice Přerov částečně smazal, ale Žilina posléze diktovala tempo hry. V závěru měli Zubři k dispozici dvě přesilovky, které už ale porážku nezvrátily.
turnaj, středa 14.8.2013
HC ZUBR Přerov - MsHK DOXXbet Žilina
2:4
(1:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Faltýnek), 39. Sakrajda (Sedlák, Ditrich) – 8. Kalla (Dlouhý, Kropáč), 9. Čavrk (Hriňa), 20. Linet (Čavrk, Drevenák), 47. Novák (Hriňa). Rozhodčí: Jeřábek J. – Moravec, Janda L. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Kudělka, Osina, Vlček, Tomeček - Sedlák, Haloda, Goiš - Kolář, Ministr, Sprušil - Brančík, Ditrich, Sakrajda
Laco – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Čavrk, Kalla, Šeliga, Drevenák, Ostrčil, Linet, Novák, Kubiš, Valášek, Ševčík, Loydl, Dornič, Varga, Kropáč, Horský, Macejka

Začátek utkání byl ve znamení vyrovnané hry a Zubři nad účastníkem slovenské extraligy nijak nezaostávali. V polovině šesté minuty měl dokonce dobrou příležitost Brančík, ale brankář Laco střelecký pokus lapil. Další chvíle bohužel patřily Žilině, která dvakrát v rychlém sledu gólově udeřila. Nejdříve po chybě v přerovských zadních řadách střílel přesně z kruhu Jaroslav Kalla a o minutu později překonal Vojtka nekompromisně do horní části kleceAnton Čavrk.

Přerov bleskově prohrával o dva góly, ale brzy našel odpověď. Hodně velký důraz předvedl u brány Zdeněk Sedlák a Laco musel po dorážkách lovit kotouč zpoza svých zad. Další možnosti Zubrů se neujaly, proto přišel v posledních vteřinách první třetiny trest. Čavrkovu střelu sice Vojtek vyrazil, jenže na doklepnutí Jakuba Lineta už byl krátký.

Druhou periodu otevřela obrovská šance žilinského Macejky. Brankář Vojtek už ležel na ledě, ale od dalšího inkasovaného gólu jej zachránila tyčka. Zanedlouho operoval před bránou soupeře Kolář, leč neúspěšně. Další snahu přiblížit se Žilině ve skóre pokazil Brančíkův faul.

Oslabení přerovské mužstvo ustálo, ale po jeho skončení mělo na mále a muselo opět vsadit na dobrý zákrok brankáře Vojtka, který vychytal gólovou šanci Vargy. Už se zdálo, že druhá třetina nepřinese změnu stavu, opak byl ale nakonec pravdou. Zubří přesilovka byla už po dvaceti vteřinách úspěšná a díky přesné trefě Petra Sakrajdy se Přerov dostal zpět do hry.

Touha Zubrů na srovnání skóre neměla v úvodu třetí části dlouhé trvání. Po Halodově příležitosti se totiž na druhé straně dostal rychle před bránu Filip Novák a dokázal puk pěkně trefit nad Vojtkovo rameno. Přerov měl v tomto momentu ještě čtrnáct minut na to, pokusit se o finiš. Dokonce Zubři hráli dvě přesilovky, ale Žilina byla v obranné činnosti velmi pozorná.

Navíc její vítězství mohlo být ještě vyšší, avšak brankář Vojtek se začátkem poslední minuty pohotové zakončení Valáška zlikvidoval. Utkání pro Zubry skončilo porážkou 2:4 a také v doplňkových nájezdech byla Žilina úspěšnější. Nezdar se mohou přerovští hokejisté pokusit napravit v pátečním mači s Havířovem.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Na rozdíl od úterního utkání s Opavou už jsme hráli v lepší sestavě a s hráči, kteří by měli tvořit kádr. Na to, že jsme teprve týden na ledě a střetli jsme se s extraligovým týmem, jsme podali velmi slušný výkon. Hrál se hokej, nebyla tam žádná zákeřnost a nějaké šance jsme si také vytvořili, takže můžeme být spokojeni.

Jan Neliba (MsHK Žilina): Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale výborně zachytal gólman Vojtek. Přerov hrál velmi dobrý hokej a sehrál utkání důstojně. Je to hodně o proměňování příležitostí, potřebovali bychom nějakého vyloženého střelce, snad jej ještě do začátku soutěže najdeme.