ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Úvod přípravy Zubrům nevyšel, omlazená sestava se střelecky neprosadila

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru odehráli v úterý doma první přípravné utkání proti Opavě, do kterého nasadili velmi výrazně omlazenou sestavu a řadu zkušených borců nechali ještě odpočívat. Jejich soupeř už měl mnohem více odtrénováno, což na ledě dokázal plně zúročit. Přerovský tým se hodně trápil v kombinaci a nakonec nedokázal ani jednou skórovat. O jasném vítězství rozhodla Opava čtyřmi góly ve druhé třetině. Ve středu Zubři na ledě Poruby zahajují turnaj, kde se úvodním utkání střetnou se slovenskou Žilinou.
přát., úterý 13.8.2013
HC ZUBR Přerov - HK Opava
0:7
(0:1, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Černý (Galvas, Měch), 25. Baďura (Džemla), 27. Černý (Měch, Galvas), 32. Wolf (Měch), 39. Černý (Wolf, Kysela), 44. Svoboda (Vlašánek), 51. Džemla (Baďura). Rozhodčí: Kika - Čaja, Řezáč. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 538. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:7.
Sklenář – Šťastný R., Tomeček, Vávra, Ferenc M., Jergl, Vondra – Sedlák, Goiš, Ondra, Brančík, Haloda, Kundrátek, Brada, Matušenko, Vaněk P., Loupal
Šafránek – Kysela, Vrabel, Havlíček, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Otipka, Džemla, Měch, Trčka, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk F., Wolf, Černý, Baďura, Svoboda

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe opavskému týmu. Hned v první minutě totiž střílel Galvas a letící kotouč tečoval mezi Sklenářovy betony Lukáš Černý. Zakrátko způsobil vyloučení Tomeček, ale oslabení Zubři bez potíží zvládli.

Slezan byl i v dalších minutách aktivnější, zatímco hra domácích borců byla bezzubá. Změnit to mohla přesilovka po faulu Tichého, jenže Brančíkova střela skončila na připraveném Šafránkovi. V závěru první třetiny se neujala ani akce Matušenka, který přebruslil obránce, ale šanci také zastavil opavský brankář.

Do druhé třetiny šli Zubři v oslabení, ale zahrozili v něm Vaňkem. Stejný hráč měl zanedlouho velkou příležitost v přesilovce, jenže jeho dorážka skončila opět na brankáři. Opavští byli naopak v šancích mnohem úspěšnější a důrazný Pavel Baďura upravil stav na 0:2. Slezanu vyšla o chvíli později přesilovka a po střele Lukáše Černého k tyči ztrácel Přerov už tři góly.

V polovině zápasu mohl část manka smazat Matušenko, který byl zastaven nedovoleně, ale ani trestné střílení neprotrhlo střeleckou smůlu. Přerovský útočník trefil jen spojnici tyčí. Místo snížení přišly další dva údery Opavy. Nejdříve poslal puk mezi betony Sklenáře Petr Wolf a v závěru druhé „dvacky“ dokonal hattrick Lukáš Černý.

Ve třetí části pokračovala opavská převaha a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Mezi úspěšné střelce se zapsal také Lukáš Svoboda, který z otočky Sklenáře hodně překvapil. Po chvíli skóre narostlo ještě více, protože se ujala také rána Patrika Džemly. Přerov se snažil alespoň o čestný úspěch, jenže nebylo mu přáno. Z dobré příležitosti nastřelil Haloda jen tyčku.

Během závěrečných minut se hra přiostřila a došlo před opavskou bránou na menší potyčku, kterou však rozhodčí rozehnali. Snaha Zubrů vstřelit gól byla i nadále neúspěšná. Tomeček ještě osmnáct vteřin před koncem fauloval unikajícího Vítka, jenž však trestné střílení neproměnil.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Soupeř přijel už v téměř uzavřené sestavě na novou sezónu a navíc bylo vidět, že má o dva týdny více natrénováno. My jsme dali příležitost mladým, aby se nám ukázali, jak se v sestavě srovnají. Prohrát 0:7 je kruté, ale měli jsme v průběhu zápasu několik dobrých šancí. Nastřelili jsme snad čtyři tyčky. Po uplynulém týdnu toho měli kluci po trénincích plné brejle a v lajnách spolu hráli poprvé, takže komunikace a souhra byla zatím slabší. Opava na tom byla mnohem lépe.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Jednoznačně jsme vyhráli, ale výsledek 0:7 nemůžeme přeceňovat, protože domácí nastoupili s hodně mladou sestavou. Z toho jsme trošku zklamaní. Jsem spokojený s naším dobrým pohybem i s celkově předvedenou hrou.