ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Tým Zubrů zvládl další domácí přípravu na výbornou, Vsetín dostal sedmičku!

P ř e r o v – Hodně vydařené utkání mají za sebou přerovští hokejisté, kteří ve čtvrtek v dalším testu na novou sezónu druhé ligy přivítali soupeře ze Vsetína. Od začátku měli Zubři zápas plně pod kontrolou a fanouškům na stadionu nabídli sedm pěkných gólů. Jejich protivník se přitom nezmohl ani jeden a odešel z ledu s pořádným výpraskem. Hattrickem se parádně předvedl mladý útočník Šimon Kratochvíl a dalšími dvěma trefami přispěl k vysokému vítězství Petr Sakrajda. Konečný výsledek zní 7:0!
přát., čtvrtek 22.8.2013
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
7:0
(3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Sakrajda (Ditrich), 6. Blinka (Sedlák, Kratochvíl), 16. Sakrajda (Osina), 32. Kratochvíl (Zbořil, Osina), 43. Kratochvíl (Vaněk P.), 47. Matušenko (Sakrajda, Vlček), 55. Kratochvíl (Jergl). Rozhodčí: Kika – Čaja, Navrátil. Vyloučení: 7:6, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 489. Průběh utkání: 7:0.
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Osina, Zbořil, Jergl – Sedlák, Kratochvíl, Blinka – Kolář, Ditrich, Sakrajda – Loupal, Kundrátek, Goiš – Matušenko, Vaněk P.
Plšek – Hoďa, Vrba, Žák, Tichý, Okuliar, Žabčík, Báchor, Tesařík, Mikšovský, Vaněk D., Ambruz, Vítek, Valigura, Podešva, Baroš, Valentík, Gromus, Štrbík, Daněk, Kubo

Do utkání vstoupil přerovský tým doslova jako uragán. Nejdříve měl sice příležitost vsetínský Tichý, ale další momenty už jednoznačně patřily Zubrům. V polovině čtvrté minuty Ditrich našel u brány osamoceného Petra Sakrajdu, který se střelou bez přípravy trefil k tyči. Časomíra po gólu neodkrojila ani minutu a puk byl v bráně Valachů znovu. Po buly střílel Matěj Blinka a přes klubko hráčů kus černé gumy doputoval do sítě.

Vsetín měl možnost odpovědět v přesilové hře, kdy před bránou tečoval puk Vaněk, ale úmysl mu nevyšel. Početní výhodu dostali zanedlouho také Zubři, a i když ji nevyužili, tak nemuseli být smutní. Čtyři vteřiny po jejím konci se totiž napřáhl Petr Sakrajda a excelentně vymetl horní růžek v kase. Odpověď VHK nepřišla ani po šanci Daňka, proto první část hry skončila 3:0.

Druhou periodu otevíral Přerov v početní výhodě a bleskově ji mohl zužitkovat. Už po dvanácti vteřinách se totiž objevil před Plškem Blinka, ale zakončoval jen do betonu. Vsetín byl brzy potrestán za další faul, jenže domácí ani následnou přesilovku v gól nepřetavili. Hosté měli díky pevné obraně Zubrů problémy jít do větších šancí. A když už se jim to podařilo, jako například Tichému, byl na svém místě Vojtek.

Místo snížení tak od Valachů přišla další chyba v obraně a modrožlutí znovu trestali. Zbořil vyslal do úniku Šimona Kratochvíla a mladíček v přerovském dresu blafákem nekompromisně zakončil. Vsetín ani v dalších minutách nemohl najít recept na vzadu pozorně hrající Zubry, a tak po čtyřiceti minutách měli domácí už čtyřgólový náskok.

Ten se Vsetín snažil ve třetí dvacetiminutovce snížit, ale neustále narážel na brankáře Vojtka. Zubři naopak ze svých mnoha šancí ještě udeřili, a to hned třikrát. Pátou trefu přidal znovu Šimon Kratochvíl, který si sjel před bránu a chladnokrevně zavěsil. O tři minuty později byl u klece dobře postavený Daniel Matušenko a lehkým doražením zvýšil už na 6:0.

Definitivní podobu výsledku pak dal Šimon Kratochvíl, jehož další důrazné zakončení před Plškem pro něj znamenalo hattrick. V posledních minutách ještě zápas na moment přiostřila pěstní výměna názorů mezi Blinkou a Hoďou, ale stav 7:0 už se do konečného klaksonu nezměnil.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Vsetín tradičně začíná agresivním pojetím hry po celém hřišti, ale dnes nás překvapil, protože byl hodně zalezlý. Samozřejmě tomu pomohl náš dobrý úvod, ve kterém jsme rychle vstřelili góly. I pak jsme soupeře herně převyšovali a prosadili jsme se také střelecky, což je dobré. Spokojení můžeme být i s obrannou činností, která byla bez vážnější hrubky. Po domluvě se Zlínem jsme chtěli zkusit mladé hráče Mikuláše Zbořila a Šimona Kratochvíla. Oba odehráli velmi dobrý zápas. Nechceme to ale přeceňovat, protože to byla pouze příprava.

Juraj Jakubík (VHK Vsetín): Výsledek dnes hovoří jasně. Zápas jsme jednoznačně nezvládli a ve všech herních činnostech jsme byli o těch sedm gólů horší. Hráči si z toho musí vzít ponaučení. Jezdit takovým způsobem větrat dresy na venkovní zápas, to je pro mě šokující. Doufám, že si hráči dají říct a už se nám podobný propadák nestane.