ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Odveta se Vsetínem skončila smírně, tým Zubrů v závěru na Lapači ztratil náskok

V s e t í n – Podruhé během krátké doby se hokejisté se Zubrem na dresu střetli v přípravné fázi se Vsetínem. Odvetné utkání po vysokém domácím vítězství hostil zimní stadion na Lapači, kde byli modrožlutí znovu lepší než soupeř a po slepených gólech v koncovce první a na startu druhé periody, měli na svém kontě náskok. Střelecké trápení Valachů dlouho pokračovalo, ale závěr hráčům Vsetína už vyšel. Dva góly Reného Kajaby stanovily po šedesáti minutách nerozhodný stav 2:2, a tak se oba soupeři tentokrát rozešli smírně.
přát., úterý 27.8.2013
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:2
(0:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 54. Kajaba (Vrba F.), 59. Kajaba (Farda, Vaněk) – 20. Haloda (Kudělka), 21. Sakrajda (Ditrich, Kudělka). Rozhodčí: Dobeš - Kurtin, Smilek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 481. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Hromada – Farda, Vrba F., Žák, Tichý, Vrba M., Okuliar, Vodák, Báchor – Janeba, Vaněk, Mikšovský, Kubo, Podešva, Vítek, Zvonek, Valigura, Kajaba, Štrbík, Daněk, Baroš
Sklenář – Pala, Kudělka, Vlček, Tomeček, Osina, Navrátil, Sedlák, Šťastný, Haloda, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kolář, Kundrátek, Goiš, Brada, Loupal

Úvod přípravného utkání Vsetína s Přerovem příliš atraktivní podívané nepřinesl. Hosté byli od prvních minut nebezpečnějším týmem a v čase 3:20 si také vytvořili první velkou šanci. Radost z přesně umístěné dorážky zkazil Zubru hlavní rozhodčí, který těsně předtím odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

Vsetín ve značně improvizované sestavě se v první třetině spíše jen hledal a k ohrožení Sklenářovy brány se dostával jen sporadicky. Nic na tom nezměnila ani přesilová hra od minuty sedmé, naopak těsně po jejím skončení málem inkasoval. Vlček však tváří v tvář Hromadovi neuspěl.

Valaši si na opravdu zajímavou příležitost počkali do minuty sedmnácté. V přesilovce se po Kubově střele dostal k dorážce Vítek, jeho střelu do odkryté brány ale hostující obránci dokázali srazit do ochranné sítě. Když už se zdálo, že první třetina branku neukáže, dočkali se zaslouženě hosté. Přesilovkovou střelu Kudělky tečoval těsně před Hromadou Marek Haloda a brankář VHK byl bez šance. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hosté.

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. První tutovku ještě hosté neproměnili, po minutě hry se už ovšem dočkali. V přečíslení dva na jednoho přihrál Dittrich Petru Sakrajdovi a ten přesnou střelou nedal Hromadovi šanci. Za stavu 0:2 domácí zvýšili úsilí, hokejky i puk jim ovšem viditelně překážely, a když už se s hokejovou výbavou přeci jen pohodli, zjevil se hráč ve žlutomodrých barvách a radost z nadějně rozjeté akce jim pohotově překazil. Do nebezpečnějších příležitostí se prosadili snad jen Daněk a Baroš, na místě však byla pozorná defenzíva Přerova, případně jistý Sklenář.

Ve třicáté sedmé minutě se ale přeci jen urodila velká domácí šance. Celé dvě minuty totiž Valaši hráli ve třech proti pěti. Ve skutečnosti si ale tohoto faktu všimla asi jen časomíra, na ledě totiž bylo k vidění vše možné, jen na obléhání hostující svatyně se jaksi nedostalo. Hosté tak dvojnásobné oslabení hravě přečkali a stejně hravě kontrolovali svůj dvoubrankový náskok i ve zbytku třetiny. Do kabin tak odcházeli se zaslouženým náskokem 2:0.

Do třetí třetiny doprovodily Valachy dvě dlouho vyhlížené posily – hokejovost a nasazení. Litovat tedy mohli snad jen toho, že se k nim nepřipojila i přesnost. Hned po půl minutě se totiž ve vyložené šance dostali dva domácí hráči, Kajaba ale nedostal přesnou přihrávku. Lépe nedopadl ani rychlý útok Vítka s Podešvou a neujal se ani výpad Filipa Vrby. V polovině třetí třetiny se po dalším Podešvově výpadu dostal do tutovky Kubo, do odkryté branky ale puk neusměrnil. Když už se pomalu zdálo, že Vsetínu dnes nebude souzeno skórovat, dostal se do brejku René Kajaba a přesnou střelou pod víko nedal Sklenářovi šanci.

Valaši poté vycítili šanci, profesorsky hrající hosté ale zvýšili ostražitost a domácí do střeleckých pozic nepouštěli. Necelé tři minuty před koncem ale použil své hole, co by sekery, Kolář a daroval tak VHK početní výhodu. Vsetín si vzal oddechový čas a v čase 58:40 se dočkal vyrovnání. Farda zavezl puk do rohu, křížným pasem našel přesně hůl Reného Kajaby a kanonýr léta rozšířil svou gólovou sbírku. Závěr třetiny už větší šance nepřinesl a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

Juraj Jakubík (VHK Vsetín): Myslím, že první a druhá třetina se nesla v duchu přílišného respektu k soupeři. Přerov nás k ničemu nepouštěl a dělal si z nás trhací kalendář. Ve třetí třetině jsme zredukovali sestavu na tři lajny. Hráči, kteří získávají zkušenosti si odpočinuli a poté se prosadila naše kvalita. Třetí třetina byla z naší strany dobrá, mohli jsme dát branek i více, ale tým alespoň ukázal charakter a táhl za jeden provaz, výsledek je proto takový, jaký je.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že po zápase v Přerově, kde Vsetín podal špatný výkon, budou doma hrát lépe, což se naplnilo. První dvě třetiny jsme hru měli pod kontrolou až na dvouminutové oslabení ve třech. Z naší strany byla hra dvě třetiny velmi dobrá, ale poté už bylo až příliš pohody, takže od třetí třetiny už jsme hráli jednu hrubku za druhou. Tím jsme nastartovali domácí k bojovnému výkonu a nakonec se jim podařilo zaslouženě vyrovnat.