ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Druhý domácí přípravný zápas s Břeclaví rozhodly až samostatné nájezdy

P ř e r o v – Jeden zápas střídá druhý. Hokejisté přerovského Zubru jedou dál v týdnu plném utkání. Vsuvkou do probíhajícího turnaje v Porubě bylo domácí utkání s Břeclaví, v němž trenérské duo Sedlák - Václavíček opět nasadilo do hry mladíky, kteří se tentokrát předvedli v lepším světle. Přerov dlouho držel vedení, ale nakonec musel v závěru zachraňovat remízu. Zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž rozhodla jediným gólem o svém vítězství Břeclav.
přát., čtvrtek 15.8.2013
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
3:4sn
(0:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Loupal (Šťastný D.), 28. Šťastný D. (Vaněk), 59. Kebza (Šťastný D.) – 23. Lechner (Beneš, Novák), 51. Popolanský (Korvas), 58. Novák (Bartoš), rozhodující nájezd Novák. Rozhodčí: Mikula - Navrátil, Trunečka. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Sklenář – Jergl, Vondra, Ferenc J., Ferenc M., Kudělka, Vávra, Tomeček – Kolář, Ondra, Vaněk – Loupal, Blinka, Kebza – Brada, Kundrátek, Matušenko – Šťastný D.
Michálek – Šidák, Nekoranec, Korvas, Kovář, Horák, Höss, Strapina, Bartoš, Beneš, Piskoř, Maša, Novák, Popolanský, Procházka, Lechner, Hrbatý, Zháňal

Aktivnější vstup do zápasu měl přerovský tým, který brzy zahrozil Kolářem, ale v dalších minutách se před bránu dostávala více Břeclav. Gólman Sklenář si proto na nedostatek práce nemohl vůbec stěžovat. Svůj čistý štít však udržel po střele Popolanského a při Novákově dorážce měl zase štěstí, že kotouč mířil vedle.

Popolanský zavinil vzrušení před bránou Zubrů ještě jednou, když v polovině třinácté minuty zakončoval u tyče a pokoušel se ještě o doklepnutí. Přerovské mužstvo zahrozilo hned z následné akce Matušenkem, jehož prudkou střelu ale Michálek vyrazil. V závěru první části hrály oba týmy přesilovku, Zubři dokonce chvíli dvojnásobnou, jenže střela Jakuba Ference se v ní také neujala.

Zatímco první třetina skončila bez branek, v té druhé už se obecenstvo v MEO Aréně gólů dočkalo. Břeclavi se podařilo využít přesilovou hru, když Ondřej Lechner zamířil z mezikruží s velkou přesností. Odpověď Zubrů přišla rychle. Hned v následující minutě střílel Šťastný, jehož pokus vyrazil brankář na hůl Jana Loupala, který už měl s doražením kotouče snadnou práci.

Vyrovnání domácí borce povzbudilo a na konci osmadvacáté minuty už to bylo 2:1. Vaněk s Davidem Šťastným vyrazili do rychlého přečíslení, které druhé jmenovaný pohotově zakončil. V polovině zápasu se hra rozbila častějším vylučováním. Břeclav mohla vyrovnat Procházkou, jehož tutovka u již ležícího Sklenáře šla vedle.

Začátek třetí periody přinesl Přerovu přesilovku, kterou mohl zužitkovat obránce Vávra, ale po jeho střele letící kotouč orazítkoval tyčku. Zubři posléze dvakrát chybovali v obraně a Břeclav toho využila. Beneš sice ještě na Sklenáře nevyzrál, ale Tomáš Popolanský z nájezdu chladnokrevně zakončil.

Dvě minuty před koncem se navíc prudkou střelou trefil Jiří Novák a vypadalo to, že Zubři odejdou podruhé doma v normální hrací době z ledu poraženi. Hned po dvaceti vteřinách ale domácí předvedli krásnou souhru, při které Šťastný vybídl ke skórování Karla Kebzu a ten se nemýlil. Po remíze 3:3 následovaly samostatné nájezdy, v nichž padl pouze jediný gól, a to z hole Jiřího Nováka.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Břeclav nedosahovala takových kvalit , jako v úterý Opava. Bylo to vyrovnané utkání, což potvrdil závěrečný výsledek 3:3 po šedesáti minutách. Byla škoda pěti vyloučených hráčů ve druhé třetině, což nás brzdilo. Měli jsme šance zvýšit náskok a pak bychom už ho určitě udrželi. Místo toho jsme vítězství ztratili. Dobře zahrál David Šťastný, který byl u všech třech gólů. Na turnajové utkání s Havířovem opět pojede druhá část sestavy a v pondělí už složení kádru budeme redukovat.

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav): Stejně jako Přerov jsme dnes hráli ve změněné sestavě. Po utkání se Senicí jsem nechal některé kluky odpočívat. Hrál se dnes takový rychlý juniorský hokej, ale na můj vkus v něm bylo až moc soubojů. Bylo to dost vyhecované, ale bojuje se o místo v sestavě, takže to asi jiné teď nebude. Jsme za tento zápas rádi, protože Přerov hraje vždy velmi dobře a dnes byl hodně agresivní. Pro naše mladé kluky to byla dobrá škola. Budeme s nimi ale hrát v soutěži, zatímco Přerov má mnohem zkušenější kádr.