ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Druhé přípravné derby s Prostějovem na ledě Jestřábů skončilo smírně

P r o s t ě j o v – Série přípravných zápasů skončila. Přerovské mužstvo ji uzavřelo pátečním derby v Prostějově a teď už bude pilně trénovat na začátek soutěže. Druhé derby, hrané tentokrát na kolbišti Jestřábů, mělo ze začátku pro Zubry velmi dobrý průběh. Po trefách Ministra a Janoty musel posílený rival dohánět ztrátu, což se mu podařilo. Chvíli dokonce Prostějov ve třetí třetině vedl, avšak gól Davida Šťastného znamenal vyrovnání na konečných 3:3.
přát., pátek 6.9.2013
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:3
(0:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 37. Antončík (Belay), 44. Belay, 51. Černý (Jurík D., Šebek) – 2. Ministr (Kudělka), 20. Janota (Brančík), 55. Šťastný D. (Faltýnek). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.
Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolinár, Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík J., Jurík D., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal
Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Jergl, Sedlák – Štastný D., Blinka, Brančík, Sakrajda, Haloda, Brada, Ministr, Goiš, Kundrátek, Loupal

První třetinu zápasu jakoby předznamenalo už vítězství Přerova na úvodním buly. Prvním střelcem na bránu se sice stal domácí Jurík, jenže po jeho nepříliš nebezpečném pokusu se kotouče ujali hosté. Nejprve se jim podařilo vyhrát několik soubojů o puk u mantinelů odkud se kotouč dostal do mezikruží. Zde stál Milan Ministr, který nezahálel a střelou do horního růžku nedal Kociánovi šanci.

Z inkasované branky se prostějovští hokejisté rychle otřepali a pustili se do útočení. Jenže obléhání branky Zubrů úspěch nepřineslo. Na druhé straně zkoušeli štěstí Sakrajda a po něm Sedlák, jenže ani jedna ze střel Kociána příliš neohrozila. Příležitost k vyrovnání stavu utkání dostali domácí po trestu, který rozhodčí udělili Přerovu za příliš mnoho hráčů na ledě. První část přesilové hry se Prostějovu nepovedla, hosté se vyhozením puku z pásma dvakrát osvobodili. Postupně se však početní výhoda zlepšila, dvakrát střílel Veselý, samostatným únikem se pokusil prosadit Stejskal. Sklenář byl však na místě a všechny šance domácích zneškodnil. Jestřábi si vytvořili velký tlak, málem se však radovali Zubři, když se ocitla v šanci dvojice Goiš-Ministr, ani ti se však nedokázali prosadit.

Sedmnáctá minuta připomněla, že se hraje derby. Po střele Blinky, kterou Kocián zneškodnil lapačkou, se strhla drobná rozmíška. A přtvrzovalo se dál. O necelou minutu později byl vyloučen domácí kapitán Duba. Jeho prohřešek proti pravidlům už Přerov potrestal. Ve chvíli kdy hlasatel sdělil stadionu, že končí početní výhoda Zubrů, dokázali se hosté prosadit. Po krátkém tlaku se ke střele z mezikruží dostal Michael Janota, který se stejně jako jeho předchůdce Ministr trefil do horního růžku.

Prostřední dvacetiminutovka začala nepříliš dobře pro hostujícího Goiše, který se po střetu u mantinelu chvíli nezvedal z ledu. Nakonec ale pokračoval ve hře. Přerov se brzy dostal do tempa a Sakrajda se dvakrát pokoušel ohrozit Kociána. Vzápětí se dalším hráčem ležícím na ledě stal Sedlák, kterého protihráč nastřelil pukem do nohy. Ve 27. minutě mohl nastřelení Sedláka potrestat Pala, osamocený se však střelou z levého křídla neprosadil. Na druhé straně kluziště se o dvě minuty později dostal po pěkné akci Černého a Belaye ke střele David Jurík, tomu však střela úplně nevyšla a puk skončil mimo bránu. Podobně se vedlo i domácímu kapitánovi: ten sice střílel k tyči, ale jeho střela také neprošla za brankovou čáru.

Ve velké šanci se ocitl ve 33. minutě Michal Černý, který však na z ledu se zvedajícího brankáře nevyzrál. O minutu později už se stadion dokonce radoval ze vstřeleného gólu, jenže předčasně - Stejskal v probíhající přesilové hře trefil pouze spojnici. Jestřábi nakonec svou početní výhodu nevyužili, příliš si s tím však nemuseli lámat hlavu. Ve 37.minutě se totiž fanoušci konečně dočkali. Šimon Antončík si dobře najel na přihrávku od Belaye a usměrnil kotouč do brány. Oba hráči si navíc stihli ve zbytku třetiny spolupráci zopakovat, v oslabení byl však pokus prostějovských útočníků zneškodněn obranou.

Poslední dějství začalo několika střelami Jestřábů, Nedbálek, Veselý ani David Jurík však skóre nezměnili. Na druhé straně se o to samé pokoušel Haloda, na Kociána si však nepřišel což se ukázalo jako velký problém pro Zubry. Za chvíli se totiž z protiútoku radovali domácí hokejisté: puk se po rychlé protiakci dostal před branku Sklenáře, kde se chvíli odrážel od bruslí až k Martinu Belayovi, který srovnal na 2:2.

Přerov se mohl dostat zpět do vedení zásluhou Halody, ale i tentokrát si s jeho střelou poradil Kocián lapačkou. Naopak Sklenář se zapotil víc a kapituloval. Po ose Šebek, Jurík se puk dostal až k Michalu Černému, který si pohrál se Sklenářem a pohodlně zavěsil.

Hosté byli chvíli jako opaření, ale ještě neřekli poslední slovo. David Šťastný se zjevil před bránou domácích a dorazil do ní puk, který se předtím otřel o tyčku. Jestřábi měli ještě vzápětí šanci na opětovné strhnutí vedení na svou stranu, střílenou nahrávku Venkrbce však nikdo netečoval.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Těžko se mi to hodnotí, bylo to poslední utkání přípravy. Hokeji prospělo, že rozhodčí nechali hře volný průběh a hrálo se ve slušném tempu. Nedaří se nám zakončování šancí, jakoby se od nás to štěstíčko odvrátilo. Přerov je však natolik kvalitní tým, že dle mého názoru je remíza spravedlivá.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): V úvodní třetině měli ze začátku převahu domácí, ale byli jsme to my, kdo se dokázal gólově prosadit a vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme měli šance a dvojnásobek střel, ale nedokázali jsme vstřelit třetí gól. Domácí pak po první své vstřelené brance ožili a měli převahu, ve třetí části hry nás pak dokázali zatlačit a měli navrch. Nám se ale naštěstí podařilo vyrovnat a já tu remízu beru jako zaslouženou.