Zubři znovu po týdnu odvracejí konec sezony. Ve středu musejí doma nad Vsetínem vyhrát

P ř e r o v – Je tomu týden, co přerovští hokejisté vedení Michalem Mikeskou a Petrem Dočkalem nedobře vkročili do své první série letošního play-off. Na ledě pardubického Dynama B sklidili porážku bez vstřelené branky, doma se ale do soupeře zakousli a těžkou sérii nakonec otočili na svoji stranu. Nyní se v rámci čtvrtfinálových bitev proti Vsetínu nacházejí v takřka totožné situaci. Soupeř začal na úvod vysokým vítězstvím s nulou vzadu a na Hanou nyní pojede ukončit sérii. Déjà vu? Přerovští doufají, že ano. Zubři ve druhém střetu s Valachy odevzdali kvalitní výkon, a přestože padli v prodloužení, vědí, na co navázat. Prvním krokem je prodloužit sérii a odvrátit nejrychlejší možný konec sezony. Utkání začíná ve středečních 17:30 hodin. Dorazte Zubry podpořit!
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
středa 13.3. 17:30
ZS Přerov

Role favorita byla před sérií jasná a v prvním zápase série byla naplněna bezezbytku. Hanáci ze startu zápasu promrhali dvojici přesilovek, které je mohly dostat do tempa, namísto toho ve 12. minutě bleskově prohrávali 0:2. Valaši nedali Zubrům prakticky ani „čichnout“, a tak s postupným narůstáním vedení až na skóre 8:0 ze střetu číslo jedna žádné drama nebylo. V klání, které se dohrávalo víceméně pozvolna, se dvěma brankami blýskli Štěpán Matějček, Luboš Rob a Ondřej Machala.

Sedmizápasové čekání na výhru

Sobotní porážka byla pro Zubry proti Vsetínu už šestou ligovou v řadě od ledna 2023, kdy se zelenožlutý soupeř musel sklonit naposledy. I s tímto vědomím ale Přerov v roli hosta nastoupil houževnatě, a tak se nedělní odveta nesla v jiném duchu. Valaši sice v první třetině využili jednu z děr v přerovské obraně, když v brejku otevřel skóre Roman Vaňo, Hanáci se ale nesložili a díky teči Davida Dobši z 35. minuty dovedli vyrovnané utkání do prodloužení. V něm se, podobně jako Dobša, prosadil clonící hráč před brankářem.

Naneštěstí pro Přerovské jím byl v 64. minutě domácí útočník Daniels Berzinš, který Vsetínu zařídil druhý bod v sérii. Přestože nejvyššími ambicemi oplývající Vsetín odehrál nadstandardní základní část a roli favorita potvrzuje na ledě i v play-off, Zubři ukázali, že i na takového soupeře mohou vyrukovat s efektivní taktikou. První bod v sérii byl těsně na dosah, ve středu se zkrátka musejí natáhnout víc a nastartovat obrat stejně jako v předkole.