VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Zubři si na dva roky zajistili služby Jana Bergera. Měl jsem velkou chuť zůstat, říká

Zubři si na dva roky zajistili služby Jana Bergera. Měl jsem velkou chuť zůstat, říká
P ř e r o v – Minulá sezóna sice z pohledu Jana Bergera nezačala dobře, s jeho příchodem do Přerova ale nastala změna. Odchovanec Hradce Králové v zubřím dresu ožil a díky svému „čichu na góly“ se okamžitě stal jedním z tahounů mužstva. Na Hané bude Berger působit i nadále. S přerovským klubem podepsal dvouletou smlouvu.

„Chuť zůstat tady byla velká,“ nezastíral osmadvacetiletý hokejista. „Samozřejmě záleželo na okolnostech – na Hradci, kterému patřím, a také na naší domluvě,“ připustil. Dohoda mezi Bergerem a Zubry nakonec skutečně skončila úspěchem. Útočník, který v minulé sezóně nasázel v 29 zápasech za Hanáky 13 branek, si u nich vysloužil kontrakt na dva roky.

Jana Bergera, který pochází z východních Čech, si Přerovští vyhlédli až v daleké Kadani. Tam se mu příliš nevedlo, v deseti utkáních si připsal jedinou asistenci. „Začátek sezóny nebyl podle mých představ, jak po zdravotní, tak po výkonnostní stránce. Nějaké dobré zápasy jsem v Kadani odehrál, ale neměl jsem z toho tu radost, která podle mě ke sportu patří,“ svěřil se Berger.

Když se mu naskytla šance přesunout se do týmu Zubrů, neváhal. „Šel jsem do toho s čistou hlavou. A také s tím, že mám hokej rád a něco jsem se v něm za ty roky naučil. Byly dvě možnosti. Buďto v Přerově ukážu, že jsem platným hráčem, nebo třeba možná skončím,“ vykreslil bývalý hráč Havlíčkova Brodu, Šumperka či Litoměřic, o čem tehdy přemítal.

V přerovském prostředí se Berger začal cítit jako ryba ve vodě. Hned ve svém prvním startu za žlutomodré se uvedl gólem do sítě svého bývalého chlebodárce – Kadaně. V následujícím duelu udeřil znovu, tentokrát Zubrům v prodloužení vystřelil výhru nad Frýdkem-Místkem. A gólová série forvarda v nejlepších letech neustávala. Prosadil se proti Ústí nad Labem i proti Litoměřicím. Celkově za Přerov v 21 zápasech základní části WSM ligy nasbíral devět přesných zásahů a šest asistencí.

Bezzubý nezůstal Jan Berger ani ve vyřazovacích bojích. Výrazných bodovým příspěvkem pomohl v předkole play-off složit regionálního oponenta z Prostějova, do statistik se zapsal i v čtvrtfinálové sérii proti Motoru. „Sílu mi dodávali fanoušci, na jejich adresu nemohu říct cokoliv špatného. Jsou neskuteční,“ pochválil přerovské příznivce rodák z Hradce Králové. Právě oni byli jedním z důvodů, proč se ve městě na řece Bečvě rozhodl setrvat. „Jak fanouškovské prostředí, tak lidé, co v Přerově hokej dělají, jsou strašně příjemní,“ liboval si.

V zubří ekipě zažije minimálně v nadcházejícím soutěžním ročníku i pikantní souboje se Vsetínem. „Za jeho postup jsem rád. Zápasy se Vsetínem se tu berou jako derby a to my hráči máme rádi. Je to mnohem větší zábava, než jezdit na nějaké poloprázdné stadiony. Doufám, že Vsetín co nejvíckrát porazíme,“ přeje si Berger.

Z modelu WSM ligy, který bude v následujících několika letech fungovat, ale příliš nadšený není. „Myslím si, že uzavření první ligy je škoda. Hraji ji docela hodně dlouho a podle mě je její úroveň vcelku slušná. Když se člověk podívá do extraligy, je tam spoustu hráčů, co touto soutěží prošli. Je otázkou, jaké všechny následky bude uzavření první ligy mít. Nicméně když se sestupovalo, tak i týmy ve spodní části tabulky měly o co hrát,“ uvědomuje si. „Teď sice dostanou šanci mladí, ovšem obtížně si budou zvykat na tlak, který by na ně za normálních okolností byl,“ poznamenal Jan Berger.

"Honzu Bergera jsme brali v průběhu sezóny, původně na zkoušku. Začalo se mu v Přerově dařit, po svém předchozím angažmá se zvedl a byl v našem týmu velmi platným hráčem. Usilovali jsme o to, abychom ho tady měli dál, což nám nakonec podařilo a dokonce jsme podepsali smlouvu na dva roky. Přejeme mu, aby i v nové sezóně podával kvalitní výkony. Věříme, že bude i nadále pro nás přínosem," uvedl Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.