Zubři se vypraví do města vína a okurek. V pondělí zkříží hokejky se Znojmem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova odehrají v rámci pondělního vloženého 41. kola Chance ligy první venkovní utkání poslední čtvrtiny základní části. Na stadionu Znojma budou usilovat o pátou výhru v řadě. Orly sice sobotní prohra s Jihlavou odsunula na poslední příčku tabulky, předtím ale v lednu dokázali porazit Porubu i Vsetín. Mužstvo trenérů Mikesky a Dočkala se v jižní části moravského území představí od pondělních 18:00 hodin.
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
pondělí 22.1. 18:00
Nevoga Arena

Na poslední zápas proti Znojmu Zubři nevzpomínají rádi. Doma ho měli dobře rozehraný, v polovině druhé třetiny vedli o tři góly. Jenže především v poslední dvacetiminutovce je potkal nečekaný kolaps, který vyústil v porážku 3:5. Přerov pak prohrál i další utkání na ledě pražské Slavie a vedení klubu odvolalo hlavního trenéra Roberta Svobodu. Ten v předchozích dvou střetnutích s Orly dovedl Hanáky ke třem bodům. V polovině září výsledkem 3:2, ve druhé polovině října ve Znojmě 4:2.

Jihomoravané se aktuálně v tabulce Chance ligy nacházejí na posledním, čtrnáctém místě. Za třináctou Slavií nicméně zaostávají pouze o skóre, oproti sešívaným navíc mají k dobru dohrávku 27. kola v Pelhřimově s Jihlavou (9. února, 16:30). Právě Duklu vyzvali svěřenci hlavního trenéra Václava Baďoučka o třetím lednovém víkendu. Díky gólům Jana Hrušky (9+15) a Pavla Jenyše (8+9) se jim podařilo vyrovnat z 1:3 na 3:3, osm minut před koncem však kapitán Orlů Tomáš Svoboda (16+16) dostal za seknutí protihráče trest na pět minut a do konce utkání. Znojmo během dlouhého oslabení třikrát inkasovalo a zápas ztratilo (3:6).

Porážku utrpěl nováček druhé nejvyšší soutěže podruhé v řadě, ve středu na půdě Litoměřic ale získal bod za prohru v prodloužení (4:5p). Předtím každopádně zaznamenal sérii čtyř vítězství, postupně si poradil se Slavií (5:3), vedoucí Porubou (2:0), Vsetínem (2:1sn) a rezervou pardubického Dynama (3:2). Na čelných příčkách týmové produktivity figurují vedle zmíněných Svobody, Hrušky a Jenyše také další útočník Martin Šťovíček (11+15), jenž se postaral o vítěznou trefu prosincového duelu v Přerově, a obránce Jan Bartko (5+17).