Znovu na domácí půdě. Zubři mají možnost na reparát z pondělka proti Sokolovu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova měli velkou šanci posunout se mezi nejlepších šest mužstev Chance ligy. Jenže v pondělní dohrávce 44. kola nedokázali na svém stadionu porazit Frýdek-Místek, prohráli 2:3 a v tabulce zůstali sedmí s jednobodovou ztrátou na šestý Zlín. Nyní se svěřenci trenérů Mikesky a Dočkala představí podruhé za sebou doma. Opět přitom narazí na soupeře, který se v soutěžním pořadí nachází pod nimi. O co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů usiluje také Sokolov. Hanáci s ním počtvrté v sezoně zabojují o body od středečních 17:30 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
středa 21.2. 17:30
ZS Přerov

Sokolov se dlouho nacházel v první šestce, po výsledcích z posledních zápasů ale klesl na průběžné deváté místo. V únoru zatím vyhrál jediný ze čtyř duelů, když v prodloužení uspěl na ledě Třebíče (3:2). Následně doma podlehl Kolínu, v pondělní dohrávce Litoměřicím (v obou případech shodně 3:5) a na Lapači Vsetínu (2:6). Na Zubry ztrácí Baník čtyři body, v případě rovnosti bodů mezi oběma týmy po základní části má už nyní lepší bilanci ze vzájemných utkání v této sezoně (3:0, 2:1p a 3:1 z pohledu Sokolova).

Při zápasech na západě Čech se Zubři v aktuálním ročníku zmohli na jediný gól. Postaral se o něj obránce Ondřej Cubo, který skóroval také v listopadovém domácím střetnutí. To premiérovou soutěžní trefou po příchodu do Přerova poslal Hanáky do vedení, za necelých pět minut však srovnal bývalý Zubr Martin Weinhold (4+6) a v prodloužení dokonal sokolovský obrat Štěpán Csamangó (11+7).

Produktivitu celku hlavního trenéra Tomáše Marišky vedou tři majitelé třiceti kanadských bodů. Ty dosud nasbíralo trio útočníků Tomáš Vracovský (16+14) – Vojtěch Tomeček (11+19) – Daniel Kružík (10+20). Druhý jmenovaný se dvakrát prosadil zkraje týdne v utkání sokolů proti litoměřickému Stadionu, na body do tabulky Chance ligy to ale nestačilo. Čtvrtý muž sokolovského bodování Jaromír Kverka už 50 bodů z předešlé sezony s největší pravděpodobností nedorovná. Od září si za prvoligových 42 startů přišel na sedm branek a 21 asistencí.