P ř e r o v – Na letních turnajích v Přerově je dobojováno. Tečku za letošní sérií udělala kategorie hráčů ročníku 2013, tedy mladších žáků. Zubři začali sobotní část vysokou porážkou s Novým Jičínem, pak se jim ale podařilo díky obratu těsně zvítězit v duelu se Znojmem a Třebíč následně smetli dvanácti góly. Nedělní skalp polského Janówa už dal Přerovanům jistotu druhého místa a v závěrečném střetnutí s Hodonínem ještě zaznamenali bod za remízu.
Zlato si z Hané zaslouženě odvezl Nový Jičín, který si ve čtyřech zápasech připsal vysoké výhry a ztratil pouze jediný bod v posledním utkání, kdy už hrál s jistotou prvenství. Třetí místo obsadil Naprzód Janów z polských Katowic. V jeho dresu předvedl neskutečnou „one man show“ útočník Michal Marznica, který z 23 gólů svého týmu nastřílel hned 18.
Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut čistého času.
Výsledky zápasů
sobota |
02.09. |
09:30 |
HC ZUBR Přerov – HK Ďáblíci Nový Jičín |
1:9 (1:4, 0:5) |
Branky a nahrávky: 11. Václavík (Šubrt) – 3. Stodůlka, 8. Mikala, 16. Sikora (Buček), 20. Stodůlka, 24. Buček (Stodůlka, J. Holčák), 28. Buček (Stodůlka), 29. J. Holčík (Nehasil), 35. Buček (Pala, Stodůlka), 39. Stodůlka
sobota |
02.09. |
10:45 |
SHKM Hodonín – HC Orli Znojmo |
7:7 (6:3, 1:4) |
Branky a nahrávky: 1. Peš (Franta), 1. Diviak, 13. Diviak, 14. Diviak (Peš), 16. Diviak, 17. Diviak (Výmola), 35. Malůšek – 8. Richter (Holcmann), 12. Richter (Voda), 18. David, 30. Voda, 31. David, 33. Kopančuk (David, Paul), 37. David
sobota |
02.09. |
12:00 |
SK Horácká Slavia Třebíč – Naprzód Janów |
2:6 (1:4, 1:2) |
Branky a nahrávky: 13. Jirkas, 37. Broža (T. Blecha) – 5. Klos (Marznica), 7. Marznica, 12. Grajewski (Ledwoń), 20. Klos, 30. Marznica (Ledwoń), 32. Marznica
sobota |
02.09. |
13:15 |
HK Ďáblíci Nový Jičín – SHKM Hodonín |
11:1 (5:1, 6:0) |
Branky a nahrávky: 4. Pala, 4. Stodůlka, 14. Stodůlka, 16. Sikora, 17. Mikala, 23. Stodůlka (Mikala), 29. Mikala, 34. Stodůlka, 36. A. Holčák (Dvořák), 37. Stodůlka (Buček), 38. Nehasil – 18. Diviak
sobota |
02.09. |
14:30 |
HC Orli Znojmo – HC ZUBR Přerov |
6:7 (4:4, 2:3) |
Branky a nahrávky: 6. Kopančuk, 17. Paul (Sechovec), 18. Kopančuk, 20. Ingerle (Vodička), 22. Kopančuk (Sechovec), 23. Kopančuk – 3. Tomiga, 12. Slavík (Čech), 13. Menšík (Šubrt, Havelka), 18. Menšík, 24. Slavík, 28. Havelka, 31. Menšík (Havelka)
sobota |
02.09. |
15:45 |
SK Horácká Slavia Třebíč – HK Ďáblíci Nový Jičín |
2:9 (1:4, 1:5) |
Branky a nahrávky: 6. Jirkas, 26. Hejátko – 4. Sikora, 15. D´Agnolo, 17. Nehasil, 18. Sikora, 21. Stodůlka (Buček), 27. Rýc (Nehasil), 28. Pala (Rýc), 29. Sikora, 37. Stodůlka
sobota |
02.09. |
17:00 |
Naprzód Janów – SHKM Hodonín |
5:4 (3:2, 2:2) |
Branky a nahrávky: 6. Marznica (Ledwoń), 6. Marznica, 18. Ledwoń, 23. Marznica, 31. Marznica (Ledwoń) – 17. Diviak, 19. Hoza, 28. Franta (Hoza), 31. Malůšek
sobota |
02.09. |
18:15 |
HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč |
12:5 (5:4, 7:1) |
Branky a nahrávky: 2. Havelka, 3. Šubrt, 12. Havelka, 16. Menšík, 19. Havelka, 26. Šubrt (Schelle, Menšík), 26. Tomiga, 29. Slavík (Tomiga), 31. Slavík, 34. Slaměník (Měnšík), 39. Čech (Slaměník), 40. Havelka (Menšík) – 8. Janků, 12. Mareš, 16. Janků (Konečný), 18. Jirkas (Broža), 39. Hejátko
neděle |
03.09. |
09:00 |
Naprzód Janów – HC Orli Znojmo |
5:3 (2:1, 3:2) |
Branky a nahrávky: 11. Marznica, 17. Marznica, 31. Marznica (Klos), 34. Marznica, 37. Wojslaw (Nazarewicz) – 14. Sobotka, 27. Koryťák (Ingerle), 38. Sobotka
neděle |
03.09. |
10:15 |
SK Horácká Slavia Třebíč – SHKM Hodonín |
4:4 (2:1, 2:3) |
Branky a nahrávky: 4. Mareš (Kocián), 16. Jirkas (Hejátko), 38. Hejátko (Jirkas), 40. Jirkas – 5. Peš (Hoza), 21. Diviak, 35. Hoza (Lešánek), 36. Výmola
neděle |
03.09. |
11:30 |
HK Ďáblíci Nový Jičín – Naprzód Janów |
8:2 (5:1, 3:1) |
Branky a nahrávky: 2. Pala (Rýc), 11. Sikora (Mikala), 16. Stodůlka, 18. Stodůlka (Buček), 19. Sikora (Býma, Pala), 24. Rýc (D´Agnolo), 34. Buček, 38. Mikala (D´Agnolo) – 3. Marznica, 35. Marznica
neděle |
03.09. |
12:45 |
HC Orli Znojmo – SK Horácká Slavia Třebíč |
16:4 (5:1, 11:3) |
Branky a nahrávky: 7. Sobotka, 11. David (Voda), 14. Richter (David), 16. Sobotka, 18. Koryťák, 25. David, 25. Ingerle (Sobotka), 25. David, 26. Richter, 29. Paul, 30. David, 32. Sobotka, 33. David, 36. Voda, 38. Sobotka, 39. David – 5. Hejátko, 28. Hejátko (Jirkas), 30. Jirkas, 40. Mareš
neděle |
03.09. |
14:00 |
HC ZUBR Přerov – Naprzód Janów |
9:5 (1:0, 8:5) |
Branky a nahrávky: 7. Slavík, 22. Slavík, 23. Havelka, 27. Šubrt (Menšík, Havelka), 28. Slavík, 34. Havelka (Tomiga), 34. Menšík (Slavík), 40. Schelle, 40. Slavík – 21. Marznica (Ledwoń), 25. Marznica (Nazarewicz, Wojslaw), 30. Marznica, 32. Marznica, 40. Marznica
neděle |
03.09. |
15:15 |
HC Orli Znojmo – HK Ďáblíci Nový Jičín |
4:4 (3:2, 1:2) |
Branky a nahrávky: 12. Koryťák (David), 13. Bajcar, 17. Sobotka, 27. Ingerle (Koryťák) – 1. Stodůlka, 18. Stodůlka (Buček), 31. Stodůlka, 33. Buček (Stodůlka)
neděle |
03.09. |
16:30 |
SHKM Hodonín – HC ZUBR Přerov |
2:2 (2:1, 0:1) |
Branky a nahrávky: 2. Malůšek, 19. Diviak – 2. Čech (Šubrt), 33. Havelka
Konečná tabulka turnaje
Z V R P skóre body
1. HK Ďáblíci Nový Jičín 5 4 1 0 41:10 9 (+31)
2. HC ZUBR Přerov 5 3 1 1 31:27 7 (+ 4)
3. Naprzód Janów 5 3 0 2 23:26 6 (- 3)
4. HC Orli Znojmo 5 1 2 2 36:27 4 (+ 9)
5. SHKM Hodonín 5 0 3 2 18:29 3 (-11)
6. SK Horácká Slavia Třebíč 5 0 1 4 17:47 1 (-30)
Sestava Zubrů na turnaji
Blažek, Čechmánek – Menšík, Čech, Havelka, Šubrt, Brabec, Tomiga, Slavík, Slaměník, Masný, Roháč, Václavík, Žádník, Schelle.
Trenér: David Podepřel, Stanislav Vohrabal.
Vedoucí týmu: Lukáš Menšík.
Nejlepší hráči týmů
HK Ďáblíci Nový Jičín: Prokop D´Agnolo
HC ZUBR Přerov: Tomáš Havelka
Naprzód Janów: Michal Marznica
HC Orli Znojmo: William Geryk
SHKM Hodonín: Samuel Diviak
SK Horácká Slavia Třebíč: Daniel Jirkas