Série s Dynamem je u konce. O postupujícím do čtvrtfinále rozhodne poslední zápas

P ř e r o v – Současný formát Chance ligy se už třetím rokem odehrává v režimu krátkých sérií v předkole a čtvrtfinále. Právě první zmíněný případ se nyní dotýká Zubrů, kteří do čtyř dnů namačkají nakonec trojici zápasů s Pardubicemi B. Do rozhodujícího čtvrtečního utkání však dospěla také druhá dvojice tvořená Jihlavou a Slavií Praha. Ve všech – celkově čtyřech – předkolových zápasech pokaždé zvítězil domácí celek a svěřenci Michala Mikesky a Petra Dočkala budou bojovat o to, aby tato statistika platila i po skončení dosud nejdůležitějšího zápasu sezony. Buď, anebo. Rozhodující třetí zápas mezi Přerovem a Pardubicemi B začíná v 17:30 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
čtvrtek 7.3. 17:30
ZS Přerov

Z prvního střetu, jenž se udál v pondělí na ledě stadionu v Chrudimi, brali první bod hokejisté pardubické rezervy. Ti se prakticky po celý zápas prezentovali v lepší formě a bezpečné vítězství 4:0 si pojistili hned v první desetiminutovce. Nejprve v čase 2:36 otevíral skóre Daniel Rákos, zanedlouho zvýšil v přesilovce Tomáš Urban. Mdlý a nedisciplinovaný výkon Zubrům nepovolil dostat se do tempa a domácí celek si tak v pondělí ohlídal jasnou výhru. Ke konci zápasu však Hanáci alespoň přitvrdili. Dohráváním soubojů a pošťuchováním se chtěli soupeři dostat pod kůži a dali základ obrazu hry pro středeční odvetu.

Ta se nesla ve výrazně jiném duchu. Po průnikové přihrávce Zeleňáka se už po půlminutě dostal do úniku Richard Nemec, který Honzíka překonal ranou nad lapačku. Zlepšený výkon Přerova ale trval přibližně jen do osmé minuty, Východočeši se pak totiž začali dostávat do tempa. V polovině zápasu se dočkali srovnání z hole Michala Pochobradského, za chvíli ale před brankou zaúřadoval Roman Pšurný. Také na jeho gól sice Pardubice dokázaly odpovědět tři vteřiny před druhou sirénou díky Danielu Herčíkovi v přesilovce, modrožlutí ale rovněž během početní výhody vsítili rozhodující branku. Z přečíslení v 47. minutě mířil přesně David Březina.

Právě druhý duel byl celý prošpikovaný řadou tvrdých soubojů, dohrání a šarvátek po odpískání, ale také několika spornými verdikty rozhodčích. Po jednom z nich šli Zubři pět minut před koncem do oslabení, to však přežili bez úhony a mohli pomýšlet na pojistku do prázdné branky. Namísto toho se museli v samém závěru bránit ve čtyřech proti šesti a hosté nebyli v posledních vteřinách vůbec daleko od srovnání. Michal Postava byl ale fantastický, podržel své spoluhráče a s úderem sirény bylo o vítězi čtvrtečního duelu jasno. S ním se ale spustila také hromadná bitka, po které následovalo několik dodatečných trestů. Je jasné, že o nervy nebude v rozhodující bitvě žádná nouze.