Se Zlínem vždy za dva body. Prodlouží Zubři proti ševcům vítěznou bilanci z této sezony?

P ř e r o v – Hokejisté prvoligového Přerova nejsou před koncem třetí čtvrtiny základní části v lehké pozici. Vzrůstající sebevědomí díky hernímu zlepšení po nástupu nového trenéra jim zabrzdila četná marodka. V posledním domácím zápase s Jihlavou nebyli lepším celkem, přesto ale nesložili zbraně a v nájezdech urvali dva velmi cenné body do tabulky pravdy. Ideální situace nepanuje ani u úřadujícího mistra Chance ligy – zlínských Beranů. Dvojice zápasů modrožlutých celků v aktuálně rozehrané sezoně ani jednou nenašla vítěze po šedesáti minutách, v nadstavbě ale vždy oslavili bonusový bod Hanáci. Souboj 38. kola na ledě Zlína začíná v sobotních 17:30 hodin, dorazte Zubry podpořit!
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
sobota 13.1. 17:30
ZS Luďka Čajky

První střet ve městě na řece Dřevnici přinesl divokou koncovku. Ševci ještě na začátku 59. minuty vedli 2:1, poté ale srovnal přerovský kapitán Jiří Krisl (5+6). Na jeho trefu bleskově odpověděl Jan Süss (9+7), tři vteřiny před závěrečnou sirénou ale opět srovnal Daniel Indrák (10+6). Bod navíc pro Zubry pak na začátku prodloužení vybojoval David Březina (8+8). Druhý souboj střelecky otevíral odchovanec Hanáků ve službách soupeře Mikuláš Zbořil (3+3). Přerov poté vybojoval vedení 2:1, ve 33. minutě ale padla vyrovnávací branka z hole Aleksiho Salonena (3+16) a o výhře Zubrů v nájezdech rozhodl pro změnu odchovanec Zlína Roman Vlach (1+5).

Jako na houpačce. Zlín nemůže najít stabilitu

Soupiskou i ambicemi by se Berani měli nacházet v tabulce výše, kvůli nevyrovnaným výkonům jim ale s 58 body patří „až“ sedmé místo. Už v polovině listopadu tak došlo k obměně realizačního týmu, ani s příchodem Jana Srdínka a Zdeňka Sedláka ke kormidlu však nedošlo k vzestupu. Zlín se stále nachází na hraně jistého postupu do čtvrtfinále, což by měla vylepšit další posila do trenérského štábu – proti Přerovu si odbude premiéru slovenský kouč Richard Kapuš.

Střídavě jasno, poté zataženo. Od konce listopadu až do začátku nového roku (10 zápasů) střídal Zlín výhry s prohrami a už delší dobu není schopný navázat vítěznou šňůru. Kdo prvoligový hokej sleduje, ví ale, že zkušené zlínské mužstvo umí v nejdůležitějších chvílích zabrat. V minulé sezoně se k dobrým výkonům nakoplo hodně pozdě, přesto ze šesté pozice došlo až do baráže o extraligu. Podobně jako Zubry trápí ševce nízká produktivita a absence typu hráče, který umí rozhodovat zápasy. Ostatně nejproduktivnější hráči Zlína (vedle Salonena také Jakub Šlahař, 10+9) posbírali jen o tři body víc než přerovský lídr Indrák.