Porážku musíme hodit za hlavu a v sobotu doma vyhrát, velí Zdeněk Sedlák

K a r v i n á – Až do čtvrtečního večera dělali Zubři v play-off vítězné krůčky. Druhé utkání semifinále v Karviné však svěřenci trenérského dua Sedlák - Václavíček nezvládli a proto série putuje zpět na Hanou za vyrovnaného stavu. Baník dokázal přerovské mužstvo zdolat vůbec poprvé v letošní sezóně, nutno však říct, že mu k výhře napomohla obrovitá dávka štěstí. Přerovští borci byli hodně smutní, ale z porážky se chtějí rychle oklepat a doma být znovu vítězem, což jasně potvrdil útočník Zdeněk Sedlák v obvyklém pozápasovém hodnocení.
Po čtyřech vítězných zápasech museli bohužel Zubři ochutnat hořkost porážky. Usměvavé obličeje vystřídaly zamračené a nikomu moc do řeči nebylo. “Jsme opravdu hodně zklamaní. Vedli jsme 2:0 a potom 3:2, ale bohužel ten zápas nám nakonec nevyšel. Podělali jsme to,“ hlesl útočník Zdeněk Sedlák.

Také druhý semifinálový duel měl pro Zubry hodně pozitivní vývoj. Přerov totiž vedl o dva góly, což dostalo domácí Baník do úzkých. Jenže hřejivý náskok byl během chvíle pryč. “Chtěli jsme moc v Karviné vyhrát, ale hokej je hra hodně nevyzpytatelná. Během minuty se stane něco opačně a pak jsou z toho problémy. Přesně tak to bylo,“ narážel Sedlák na rychlé vyrovnání.

Domácímu týmu v nelehké situaci podala pomocnou ruku paní Štěstěna. A to hned dvakrát. Další vyrovnání zařídila Karviná v poslední vteřině druhé „dvacky“ a rozhodující gól přišel v době, když už zřejmě všichni očekávali prodloužení. “To byly momenty, které se prostě nemůžou v žádném případě stávat. Dostat gól vteřinu před sirénou přímo do šatny a pak dokonce v poslední minutě, to je hrozné,“ kroutil hlavou zkušený útočník.

Zápasy v play-off bývají mnohdy dost dlouhé, což stoprocentně platilo. Rozdávání trestů, jako na běžícím pásu, byl hlavní důvod pozdějšího konce. “Rozhodčí začali pískat ve stylu vyšších soutěží. Pískají teď úplně všechno, akorát je škoda, že stejný metr není po celou sezónu. Je třeba, abychom se tomu přizpůsobili,“ říká Sedlák.

Po neúspěchu se série přesouvá zpět do Přerova a Zubry čeká doma v sobotu hodně složitý špíl. Vítěz totiž bude mít už krůček do finále. “Porážku musíme hodit za hlavu a v sobotu doma vyhrát,“ vypálil Sedlák bez ostychu. Meo znovu poženou zaplněné tribuny se spoustou fanoušků. Řada z nich vyrazila i na půdu Baníku. “Musíme jim poděkovat, že jsou ochotni za námi na každý zápas jezdit. V sobotu do toho půjdeme s hlavou nahoře a s cílem čtvrteční porážku odčinit,“ dodal na závěr útočník Zdeněk Sedlák.