VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Karel Plášek: Do konce zbývalo sice ještě dost času, ale měli jsme si náskok pohlídat

Karel Plášek: Do konce zbývalo sice ještě dost času, ale měli jsme si náskok pohlídat
Č. B u d ě j o v i c e – Bylo to hodně blízko, ale nakonec první výhru v sérii ukořistil budějovický Motor. V půli zápasu měl přitom namále, když na kostce svítilo skóre 0:3. Tým Zubrů hrál výborně, jenže chyby a zbytečná vyloučení pak postavily soupeře na nohy. Porážky byla velká škoda, což v rozhovoru potvrdil útočník Karel Plášek. Přerovský veterán hrál naposledy play-off před šesti lety.
Motor byl téměř dva týdny bez zápasu, zatímco Zubři do čtvrtfinále vběhli z úspěšného předkola. To bylo v úvodu prvního střetu s Jihočechy znát. “Měli jsme zápas za stavu 3:0 výborně rozehraný, ale pak tam bylo vyloučení a v oslabení jsme dostali gól. Ten soupeře nakopl. Mysleli jsme si, že soupeři nasypeme další branky, ale Budějovice jsou velice kvalitní mančaft, který se nikdy nevzdá. Těžko se mi to hodnotí. Sice zbývalo do konce ještě dost času, ale měli jsme si náskok pohlídat,“ uvedl po utkání útočník Karel Plášek.

Modrožlutí před startem série hlásali, že ačkoliv jsou outsiderem, nechtějí rychle padnout. O to více je úvodní smolné porážky škoda. “Ze začátku jsme zjistili, že se dá se soupeřem hrát. Gólman nám chytal výborně a při troše štěstí se nám to tady mohlo podařit. Ještě jsme se v závěru zvedli, dali na 4:3, ale pak nám to nevyšlo. Máme hodně vyloučených a nepomůžeme si tolik přesilovkami. Tohle musíme pro příště zlepšit,“ pokračoval Plášek.

V první půli měl zápas velmi příjemný průběh, Zubři dokonce vyhnali z branky gólmana Kváču. Jednu trefu zařídili Přerované z krásné brejkové situace. “Hrajeme play-off, navíc v Budějovicích, takže to nemůžeme jen tak otevřít a se soupeřem lítat po ledě. Musí se hrát dobře odzadu a čekat, co přijde za šance. Ze zajištěné obrany bude v play-off hrát většina týmů.“

Mezi střelce se zapsal i třiačtyřicetiletý veterán. Hned na začátku rozradostnil fanoušky Zubrů proměněnou penaltou. “Nechci to moc říkat, jaké zakončení jsem měl připravené, protože se ještě hraje,“ řekl Plášek s alespoň malým úsměvem. “Chtěl jsem to ale zkusit mezi nohy,“ přece jen dodal.

Utkání v Budvar Aréně doprovázela skvělá kulisa. Oba tábory fanoušků se výborně bavily. “Už ta naše derby s Prostějovem byla z hlediska atmosféry fantastická. Tady je ještě větší zimák, proto lidí přijde více. Pro hráče je to parádní, když může hrát před takovou kulisou. Musím pochválit naše fanoušky, že nás sem přijeli podpořit ve velkém počtu,“ zvedl Plášek pomyslný palec směrem k fandům.

Karel Plášek si letošní play-off užívá. Vždyť mu v posledních letech, kdy oblékal dres šumperských Draků, vždy unikalo. “Celou sezónu dřeme kvůli tomu, abychom se sem dostali. I ta atmosféra tomu samozřejmě pomáhá. Je to parádní hrát takové vrcholové zápasy před skvělým publikem, než být v play-out, kde na zápasy chodí málo lidí a nejsou tak zajímavé,“ dodal.