Junioři už zahájili zápasovou přípravu, na turnaji v Šumperku skončili třetí

Š u m p e r k – Jako vůbec první z týmů přerovského hokeje vyjeli na ledovou plochu k přípravným zápasům junioři. Trenéři Josef Málek a Petr Dočkal naplánovali na osmý srpnový den svým svěřencům účast na turnaji čtyř týmů v Šumperku, jehož pořadatelem byl tamní klub HK Mladí Draci Šumperk. Kromě přerovských juniorů se jednodenního turnaje zúčastnili i hráči Opavy, Komety Brno Úvoz a v neposlední řadě také výběr domácího Šumperka. Zubři nakonec obsadili třetí místo, vítězem se stala juniorka Opavy, která se jako jediná na turnaji řadila mezi extraligové soupeře.
Celý turnaj se na šumperském zimním stadionu hrál netradičním systémem. Hrací doba každého zápasu byla 2 x 25 minut čistého času a všechna zúčastněná mužstva si sestavu rozdělila na dvě poloviny. V každém poločase tak mohli diváci vidět jiné brankáře, obranné řady i útočné formace. Výjimkou byly pouze dva závěrečné zápasy, do kterých už čtveřice týmů nastoupila v kompletním složení. Před začátkem každého poločasu si navíc týmy vyzkoušely dovednostní soutěž v samostatných nájezdech. Zajímavé bylo i bodování turnaje. Za každý vyhraný poločas byly týmu do tabulky připsány dva a za remízu jeden bod.

Do akce už byla také nasazena tři nová pravidla. Týmu, který odehrál puk na zakázané uvolnění nebylo dovoleno střídání, po vyloučení se vhazování automaticky přesouvalo do obranného pásma provinivšího se mužstva a buly byla vhazována pouze na devíti bodech hrací plochy.

Sestava HC ZUBR Přerov pro turnaj v Šumperku:

Brankáři: Petr Okáč, Radim Ginter

Obránci: Jakub Ferenc, Matěj Brázda, Tomáš Bosák, Jakub Konečný, Martin Ferenc, Václav Schaffer, Petr Kreisel, Dominik Molnár

Útočníci: Radek Holík, Luboš Steiner, Filip Vencel, Matěj Málek, Jiří Šrámek, Jan Loupal, Petr Dočkal, Petr Vaněk, Petr Hradil, Daniel Kocan, Robin Vodák

Výsledky Přerova na turnaji:

1. poločas
HC ZUBR Přerov – HK Mladí Draci Šumperk 1:6
Branky Přerova: 17. Holík (Šrámek)
Sestava: Ginter - Schaffer, J. Ferenc, Kreisel, Molnár - Holík, Šteriner, Šrámek - Hradil, Kocan, Vodák

2. poločas
HC ZUBR Přerov - HK Mladí Draci Šumperk 1:0
Branky Přerova: 2. Vencel (Málek)
Sestava: Okáč - Brázda, Bosák, Konečný, M. Ferenc - Vencel, Málek, Šrámek - Loupal, Dočkal, Vaněk

1. poločas
HC ZUBR Přerov – HC Kometa Brno Úvoz 2:1
Branky Přerova: 2. Holík (Schaffer), 20. J. Ferenc
Sestava: Okáč - Schaffer, J. Ferenc, Brázda, Bosák - Holík, Šteiner, Vaněk - Vencel, Málek, Šrámek

2. poločas
HC ZUBR Přerov – HC Kometa Brno Úvoz 1:3
Branky Přerova: 21. Dočkal
Sestava: Ginter - Konečný, M. Ferenc, Kreisel, Molnár - Loupal, Vaněk, Dočkal - Hradil, Kocan, Vodák

1. poločas
HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3:0
Branky Přerova: ---
Sestava: Ginter - J. Ferenc, Brázda, Bosák, Konečný, M. Ferenc, Schaffer, Kreisel, Molnár - Holík, Šteiner, Vencel, Málek, Šrámek, Loupal, Dočkal, Vaněk, Hradil, Kocan, Vodák

2. poločas
HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 1:0
Sestava: Okáč - J. Ferenc, Brázda, Bosák, Konečný, M. Ferenc, Schaffer, Kreisel, Molnár - Holík, Šteiner, Vencel, Málek, Šrámek, Loupal, Dočkal, Vaněk, Hradil, Kocan, Vodák

Další výsledky:

Kometa Brno Úvoz - Opava 1:5 a 0:3, Šumperk - Opava 1:1 a 2:2, Kometa Brno Úvoz - Šumperk 0:1 a 1:2.