Duel číslo čtyři: Přerov chce odvrátit i druhý mečbol Vsetína. Vynutí si Zubři pátý zápas?

P ř e r o v – Krůček po krůčku. Tímto způsobem potřebují přerovští hokejisté postupovat proti favorizovanému soupeři ze Vsetína, jenž základní část zakončil na druhém místě. Zubři hodili za hlavu negativní bilanci, když s Valachy nedokázali vyhrát od ledna 2023, a ve čtvrtfinálových partiích 2 a 3 odvedli na ledě kvalitní práci. Ta vedla jednou těsně k neúspěchu, podruhé už k oslavám. Moravská bitva přilákala do ochozů přerovského zimáku dva a půl tisíce diváků, kteří dnes budou opět velmi potřeba. Pomozte Zubrům znovu ve čtvrtečních 17:30 hodin uhájit domácí plochu a vrátit sérii na vsetínský Lapač k rozhodujícímu pátému duelu!
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
čtvrtek 14.3. 17:30
ZS Přerov

Čtvrtfinálová série mezi Přerovem a Vsetínem pokračuje poté, co si Hanáci ve středu na svém ledě vynutili čtvrtý duel. V prvním zápase sice s favorizovaným soupeřem prohráli na Lapači vysoko 0:8, v nedělní odvetě na Valašsku však předvedli značně konsolidovanější výkon a nebyli daleko od toho, aby si na Hanou odvezli první bod. O ten ale kvůli porážce 1:2 v prodloužení museli zabojovat až v domácím prostředí.

Čtvrtfinále s jasným průběhem? V žádném případě!

Do třetího utkání naskočili rozhodně aktivněji Zubři, kteří se v prvním dějství prezentovali lépe a díky Pšurného nahrávce, po které Žukova překonal Daniel Indrák, se mohli ve 14. minutě radovat z vedení. Roli aktivnějšího celku převzal po inkasované brance Vsetín, který naopak opanoval třetinu druhou a v ní z obdobné situace jako u Indrákovy branky srovnal z hole Štěpána Bláhy. Hanáci se stali znovu iniciativnějšími ve třetí části, do které se jim vstup povedl více než soupeři, a po pěkné akci ze 45. minuty si vzali vedení zpět. Navrátilec do přerovské sestavy Jakub Svoboda si najel do výhodné pozice a Doležalovu průnikovou přihrávku zužitkoval bezezbytku. Přebruslil obranu a kličkou do bekhendu překonal i Žukova.

Ve zbytku nadstandardního zápasu se domácí spoléhali zejména na kvalitní defenzívní činnost, jelikož Valaši začali stupňovat svoje snahy o druhé srovnání, žádný vyložený tlak z jejich strany ale nepřišel. Mnoho na tom nezměnilo ani odvolání Žukova z branky, a tak si Zubři závěr zápasu pohlídali, čímž si vynutili minimálně právě dnešní duel. Rozhodne souboj dvou moravských mužstev až páté utkání v sobotu na Lapači, anebo série skončí dnes poměrem 3:1 pro Vsetín?

Ceny vstupného na čtvrtfinále

Základní cena vstupenek na čtvrtfinále play-off v Přerově činí 200 korun v den zápasu. Online předprodej vstupenek na čtvrteční domácí utkání odstartoval po skončení středečního třetího zápasu. Prodej vstupenek na pokladně zimního stadionu bude probíhat od dnešních 15:00 hodin.

Mám permanentku

Permanentkářům držíme předkupní právo na své sedadlo do čtvrtka 14. března 16:30 hodin (v tento čas bude zimní stadion otevřen pro diváky).

Rozšířená nabídka občerstvení

Do zadního prostoru u zahrádek pro vás opět chystáme stánek s občerstvením. Vracíme na scénu domácí langoše, které vám tolik chutnaly.

Čtvrteční hokejová a dobročinná tombola

Děkujeme za účast ve středeční dobročinné tombole. Pro velký zájem pokračujeme i ve čtvrtek. Těšit se opět můžete na spoustu cen. Výtěžek poputuje na konto Jiříkova cesta s DMD z.s. Zubři tak opět podpoří malého Jiříka – klučinu, který trpí vzácnou nemocí DMD (Duchennova svalová dystrofie). Ta mu nemilosrdně snižuje schopnost hýbat se.

Lístky do tomboly si můžete koupit s předstihem v online předprodeji nebo při čtvrtečním zápasu. Uzávěrka prodeje bude na konci druhé přestávky.

Ceny si mohou výherci vyzvednout pouze při čtvrtečním utkání, budou se vydávat před koncem zápasu u hlavního vchodu na zimní stadion.