VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Dostal jsem výbornou přihrávku. Stihl jsem si puk srovnat a vystřelit, popsal Fořt svůj gól

Dostal jsem výbornou přihrávku. Stihl jsem si puk srovnat a vystřelit, popsal Fořt svůj gól
P ř e r o v - Do děje prvního utkání Zubrů v nové sezoně WSM ligy se Tomáš Fořt zapsal vskutku výrazně. V hanáckém derby s Prostějovem totiž přesnou střelou k levé tyči otevřel skóre. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož Jestřábi v zápase nedocílili ani jednoho přesného zásahu.

Loni proti sobě stanuli v předkole, letos spolu hanáčtí sousedé otevírali sezonu. Utkání Přerov – Prostějov tak bylo jasným šlágrem kola. „Věděli jsme, jak Prostějov hraje, koukali jsme se na nějaké videorozbory. V šatně bylo řečeno, že jde o hodně důležitý zápas, je to derby, ale že by příprava byla nějak zvláštní oproti jiným soupeřům...nerozhodovalo to. Samozřejmě to bylo první kolo a pro diváky bylo hodně atraktivní. Určitě se jednalo o zajímavé a dobré utkání,“ hodnotil Tomáš Fořt pro začátek.

„Věděli jsme, že to bude ubojované. Je to první kolo, takže to je vždycky takové rozhárané, člověk se s tím ještě trochu sžívá a je to jiné tempo než v přípravných zápasech. Dalo se očekávat, že hokej nenabídne až takovou kvalitu. Byl to boj,“ pokračoval pětadvacetiletý forvard.

V úvodních minutách Jestřábi projevovali větší aktivitu, to Zubrům se zakládání rozehrávky od obrany úplně nedařilo. Přílišná opatrnost na domácí hole vnesla mírnou nervozitu, z čehož mohli hosté nejednou profitovat. Pořekadlo nedáš – dostaneš je ale aktuální dodnes, v šesté minutě totiž otevřeli skóre právě přerovští hokejisté. „Když ta akce začínala, tak já byl ještě na střídačce. Vystřídal mě tam Kuba Šlahař, já skočil na led a na pravé straně mě nikdo nehlídal. Asi si mě nevšimli, nevím. Pšurka (Roman Pšurný) mi to tam výborně hodil ze středu do strany a já měl ještě čas. Dostal jsem to na bekhend, ale i tak jsem si to stihl srovnat a vystřelit,“ popsal Fořt první gólovou situaci Zubrů v letošním ročníku WSM ligy.

Těsný náskok Zubři drželi i po druhé siréně, v celkovém výčtu statistik však byli střelecky aktivnější Prostějovští. Žádný z jejich 32 pokusů, kterými se v zápase prezentovali, ale za záda brankáře Šimbocha neprošel. „Oni, když měli šance, tak je nedali. Juraj všechno pochytal a nám tam navíc padl ten druhý gól. To už nás zklidnilo a od té doby jsem věřil, že bychom si to měli uhrát,“ vysvětlil bývalý mládežnický reprezentant rozdílové aspekty.

Tomáš Fořt pochází ze západočeské Plzně, mládeží však prošel na Moravě. Mimo Moravskou Třebovou oblékal i dres Šumperku, jehož byl před dvěma lety tahounem v první lize. Dnes je již devátým rokem hráčem Zlína, odkud má aktuálně vyřízené střídavé starty do Přerova. „Přerov blízce spolupracuje se Zlínem a já jsem jeho kmenový hráč, mám tam smlouvu. Do základního kádru jsem se letos nedostal, takže mám příležitost nastartovat se tady,“ pověděl útočník, jenž na Hané obléká dres s číslem 17.

Ve druhém soutěžním kole už budou Zubři válčit mimo svou domovinu. Cestu budou razit do daleké Kadaně. „Co znám Kadaň, tak to bývá takové bum-bum. Hokej bývá hodně silový, upracovaný...taky to bude boj,“ usmál se Tomáš Fořt.