Zubři v dramatickém utkání vybojovali nad Orlovou výhru

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru byli i ve druhém domácím mistrovském utkání úspěšní. Na výhru 6:4 nad Orlovou se ale pořádně nadřeli. Olejáři mají letos stejně jako Zubři ty nejvyšší ambice a na ledě to bylo znát. První gól sice vstřelil soupeř, ale ve druhé třetině domácí skóre dokonale otočili a vypracovali si pěkný tříbrankový náskok. O vedení však ve třetí části málem přišli, protože hosté dvakrát snížili na rozdíl jediného gólu. Tři body za výhru pak museli Zubři pečetit střelou do prázdné branky při hře Olejářů bez gólmana. Orlová se o lepší výsledek na přerovském ledě připravila kvůli vlastní nedisciplinovanosti.
4.kolo, sobota 18.9.2010
HC ZUBR Přerov - HC Orlová
6:4
(1:1, 3:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 19. Kolář (Faltýnek), 34. Kolář (Sprušil, Faltýnek), 36. Kočara, 39. Kotásek (Ferenc), 46. Sprušil (Faltýnek), 60. Hanák (Osina) - 17. Ivan (Mičulka), 41. Javín (Grygar), 45. Valchař (Holuša, Javín), 54. Valchař (Javín) Rozhodčí: Alka - Held, Velinský. Vyloučení: 9:13, navíc Škatula (Orlová) 10 minut osobní trest, Ivan (Orlová) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1138. Střely na branku: 39:34. Buly: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek, Holík - Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Kočara, Kohút, Sršeň - Palička, Menšík, Kundrátek
Gleich (46. Šafránek) - Flašar, Javín, Štefanka, Tomis, Samiec, Hegegy, Urbánek, Blatoň, Škatula, Studený, Valchař, Holuša, Grygar, Kraft, Ivan, Galgonek, Mičulka

Úvodní dějství očekávaného duelu mezi přerovskými Zubry a Olejáři z Orlové nabídlo vynikající hokejovou podívanou. Oba týmy hned od prvních vteřin vrhly všechny síly do útoku a brankáři měli plné ruce práce. Nejdříve musel zasahovat Gleich proti Kotáskovi a chvíli na to zase Tihlář proti Blatoňovi. Na konci páté minuty se Zubři po faulu Kočary dostali do oslabení, ale hru ve čtyřech zvládli bez potíží. Ba co víc, mohli i dokonce vstřelit úvodní gól, protože Kotásek se Sedlákem vyrazili do přečíslení a jen skvělý Gleichův zákrok zabránil puku zamířit za čáru. V dalších minutách měli možnost hrát přesilovku také Zubři, a to hned několikrát. Gól na hokejce měl znovu Kotásek, jeho střelu z první však orlovský brankář vykryl. Poprvé se měnilo skóre až v 17. minutě. To Zubři zaváhali v obraně a Ivan zakončil svoji akci přesně k tyčce. Vedení silnému soupeři však nevydrželo dlouho. Znovu do zápasu se Přerov vrátil díky Kolářovi, který důrazem u brankoviště vyrovnal.

Výborné představení pro diváky nabídla také druhá třetina, která navíc přinesla hodně tvrdou hru a díky tomu i spoustu vyloučení. Přesilové hry však dlouhou dobu vodítkem ke vstřelení gólu nebyly. Zubři v přesile neuspěli dvakrát a Orlová dokonce zahodila i téměř minutovou přesilovku pět na tři. Až v polovině 34. minuty se Zubrům podařilo potrestat faul hostů. A znovu byl u toho Kolář, jenž si dobře počíhal na odražený puk a uklidil jej do branky. O chvíli později bylo na přerovském stadionu ještě veseleji a řada diváků možná ani nevěřila vlastním očím. Kočara totiž metr před útočnou modrou jen tak vysokým lobem nahodil puk na Gleicha a ten mu neuvěřitelně zapadl do branky. Hosté v závěru druhé třetiny doplatili na sérii zbytečných faulů a čtvrtý gól inkasovali se začátkem poslední minuty z hole Kotáska při dvojnásobném oslabení.

Orlová se ale ani přes třígólové manko nevzdala a ve třetí třetině řádně zahrála na nervy přerovských fanoušků. Hned v první minutě třetího dějství se totiž prosadil dělovkou od modré Javín a chvíli poté Valchař snížil střelou mezi Tihlářovy betony už na 4:3. Hrstka příznivců Orlové si přála vyrovnání, jenže náladu jim bleskově pokazil Sprušil. Přerovský útočník dostal puk ideálně do jízdy a ostrou ránou překonal Gleicha popáté. Brankář Gleich se v tomto momentu nechal vystřídat Šafránkem, který v následujících minutách svůj tým hodně podržel. Závěrečného dramatu se diváci dočkali šest minut před koncem. To Olejáři po průniku Valchaře znovu snížili na rozdíl jediného gólu. Hosté mohli dokonce bleskově i vyrovnat, když se dostal za přerovskou obranu Mičulka a sám uháněl na Tihláře. Gólman Zubrů ale vytáhl skvělý zákrok a celý tým zachránil od pohromy. V posledních dvou minutách to Orlová zkoušela dokonce v šesti bez brankáře, ale přerovští hráči obrovskou bojovností dokázali kotouč držet daleko od branky. Definitivní pečeť na vítězství dal šestatřicet vteřin před koncem Hanák, který trefil prázdnou orlovskou branku.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na zápas jsme se poctivě chystali a Orlová nám jasně ukázala, že má velmi kvalitní mužstvo. Hraje spíše útočný hokej, než obranný. Dnes ale jednoznačně doplatila na svoji nedisciplinovanost. Určitě rozhodlo to, že se nám podařilo využít přesilovky a ubránit oslabení ve třech. Nervy ale byly až do konce, protože soupeř pak už hrál vabank. Naštěstí to ale Pavel Hanák uklidnil gólem do prázné branky a skončilo to pro nás dobře.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Orlová): Já Vám k zápasu řeknu jen jedinou větu. Dnes nás neporazil Přerov, ale páni rozhodčí. Klobouk dolů před tím, co tady předvedli.