Zubři porazili břeclavské Lvy a posilují pozici v šestce

B ř e c l a v - V boji o udržení elitní šestky nyní čekají Zubry dva zápasy na ledě soupeřů. K prvnímu z nich dnes zajížděli Zubři na jih do Břeclavi. Zápas výborně začali, už ve druhé minutě využili přesilovku a ujali se vedení. Pro domácí to byla ledová sprcha a dlouho se nemohli dostat do hry. Nepomohla jim ani poměrně dlouhá přesilovka 5 na 3 v polovině 1.třetiny a Zubři chvíli poté přidali druhý gól. Lvi sice začali následně častěji střílet, střely a šance Zubrů však byly téměř celý zápas nebezpečnější a o všem rozhodly jejich dva "slepené" góly v závěru zápasu. Zubři si tak vezou domů všechny tři body a posilují své postavení v elitní šestce.
23.kolo, sobota 4.12.2010
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
1:5
(0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 24.Zháňal (Konečný, Bolfík) - 2.Kotásek (Hanák, Osina), 16.Ditrich (Faltýnek, Sedlák), 23.Kotásek (Hanák), 53.Kolář(Sedlák, Vlček), 53.Kočara (Kotásek, Osina) Rozhodčí: Humpolíček - Kříž, Černý. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 269. Buly: 35:38. Střely: 38:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Chvátal – Dora, Rajnoha, Svoboda, Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Novák J. - Hrůza, Barták, Bolfík, Zháňal, Grmela, Kuriál, Fiedler, Paško, Novák E., Čikl, Konečný
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich; Kočara, Hanák, Kotásek; Menšík, Kohút, Sprušil; Kundrátek, Palička

Před zápasem došlo v týmu ke dvěma změnám. Tou první je odchod Viktora Coufala do Prostějova a druhou návrat Petera Novajovského po nemoci zpět do obrany.

Brzy po zahájení utkání byl poslán na lavici hanby domací Hrůza. Zubrům stačilo 26 sekund. Po Osinově přihrávce zavezl do útočného pásma puk Hanák, mezi kruhy jej přenechal Kotáskovi a ten odtud prudce vystřelil k levé tyči. Domácímu brankáři Chvátalovi se nepodařilo jej zastavit a puk se přeci jen přes jeho beton dostal. Hanák, který mezitím dojel nikým nehlídán až k soupeřově brance, byl připraven ještě dorážet, ale už nemusel - 0:1. Břeclav gól zřejmě dost zaskočil, protože se nějakou dobu nemohla dostat do většího tempa. Naopak v 6.minutě nebyl daleko od druhé branky znovu Kotásek, který se před Chvátalem objevil zcela sám, ale puk měl bohužel na bekhend. Teprve v 8.minutě zvýšili domácí intenzitu střel, ale Zubři jim nedovolili žádnou vyloženou šanci. Všechny střely měly svůj počáteční bod buď u mantinelu nebo u modré čáry a když už začínaly přeci jen blíže, vždy byly z příliš velkého úhlu s nimiž něměl Tihlář větší potíže. Dvakrát se tak ale stalo jen za cenu faulů a protože následovaly 49 sekund po sobě, dostali Lvi v 11.minutě obrovskou šanci na vyrovnání v podobě 71 sekund trvající přesilové hry 5 na 3. Zubry sice zatlačili před Tihláře, ale vystřelit dokázali jen jednou, navíc až od modré čáry. Poté se čtyři minuty téměř nic nedělo, žádné mužstvo nedokázalo vystřelit a konec tomu udělal v 16.minutě Ditrich, který po přihrávce Faltýnka zpoza branky Chvátala prostřelil podruhé - 0:2. Tím skončila první třetina, kterou vyhráli zaslouženě Zubři.

Další tvrdý úder inkasovali domácí dvě a půl minuty po návratu ze šaten. Krásnou kombinační akci si vypracovala dvojice Kotásek - Hanák. Kotásek ve středním pásmu přihrál k mantinelu Hanákovi, ten mu puk vrátil a Kotásek blafákem zakončil na 0:3. Lvi odpověděli rychle. Za pouhých 33 sekund střílel z kruhů na Tihláře Konečný. Přerovský gólman puk vyrazil, ale nevěděl přesně kde je a v následné skrumáži u levé tyče se podařilo Zháňalovi kotouč protlačit do sítě - 1:3. I přes inkasovanou branku mělo Meo až do 30.minuty více ze hry. Nevytvořilo si sice žádnou vyloženou šanci a to ani při své přesilovce, avšak Lvy pustili před svou klec pouze jednou. Kuriálova bomba trefila Tihláře do masky a ten zůstal na chvíli otřesen. K puku měl ale naštěstí blíže Přerov a tak byla hra brzy přerušena. Od 31.minuty začali vytahovat své drápky břeclavští Lvi a v "aréně" vládli prakticky až do konce třetiny. Tihláře prověřili například J.Novák a o chvíli později i Paško. Narůstající tlak Lvů vyústil ve 32.minutě ve vyloučení Menšíka. Krátce po jeho návratu zahodila Břeclav další možnost snížit stav na rozdíl gólu, když z kruhů přihrával před branku Hrůza, ale Kurial nastavenou hokejkou tečoval puk nad přerovskou svatyni. I přes nápor domácích se stav až do konce 2.třetiny nezměnil.

Na počátku třetí třetiny hráli Zubři téměř dvě minuty přesilovou hru, protože těsně před druhou přestávkou si šel na trestnou lavici odpočinout Dora a tak se opět "chopili vesla". Po několika střelách vystřelil v závěru 44.minuty z kruhů Kolář a jeho střelu ještě dorážel Ditrich. Další minuty byly ve znamení promarněných přesilovek, ve kterých se oba týmy pravidelně střídaly, ale větší vzrušení na ledě přinesla až 51.minuta, když podruhé v této třetině a zatím ještě stále neúspěšně střílel z kruhů Kolář. Lvům "zlomila vaz" 53.minuta. Na jejím počátku poslal Vlček podél mantinelu dopředu Kotáska a ten přesně přihrál do jízdy Kolářovi. Jeho další repete ze stejného místa tentokrát sítí pořádně zavlnilo -1:4. Sekundu před uplynutím téže minuty přihrával zpoza branky Kočarovi Kotásek a jeho střela z první opět skončila až za zády bezmocného Chvátala - 1:5. Až dokonce zápasu už Meo pouze kontrolovalo hru, do šance už se nedostalo a tak poslední akcí měl 15 sekund před koncem Kuriál, ale ani nadvakrát si na Tihláře nepřišel.

O utkání, které bylo sice celkem vyrovnané na počet střel, tak rozhodl především větší důraz Zubrů v zakončení a podstatně větší nebezpečnost jejich šancí. Zubři po ztrátě dvou bodů s Opavou si tedy vše vynahradili v Břeclavi a v dalším kole, které se bude hrát ve středu 8.11.2010 zajíždějí opět ven. Soupeřem jim bude tým Uničova.