Vítězná série skončila na devíti zápasech, Zubři v bitvě s Technikou Brno doma padli

P ř e r o v – Po celý listopad neporažený tým Zubrů otevřel další měsíc doma zápasem s Technikou Brno, v němž mohl šňůru vítězných utkání natáhnout už na deset. Každá série však jednou končí, ta přerovská se zastavila těsně pod magickou desítkou. Domácí sice šli v první třetině do vedení, ale z celé řádky přesilových her už se poté gólově prosadit nedokázali. Naopak Brňané početní výhodu dvakrát dobře zužitkovali a otočili ve třetím dějství skóre na konečných 1:2.
22.kolo, středa 3.12.2014
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
1:2
(1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Kolář (Dostálek, Kratochvíl M) – 46. Štindl (Benýšek, Bustin), 57. Jurča (Havíř, Štindl). Rozhodčí: Koliba – Matěj, Vožda. Vyloučení: 5:8, navíc Odehnal V. (Technika) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 927. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Procházka, Dostálek – Blinka, Šebek, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Kratochvíl Š.
Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal L., Koukal, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Benýšek, Odehnal V., Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý

Diváci, kteří čekali stejně divoký úvod jako v zápase se Vsetínem, museli být zklamáni. Oba týmy začaly v pomalém tempu. Ovšem postupně začala hra nabírat na obrátkách, a to především díky domácím hráčům.

V první velké příležitosti se ocitl Dostálek, proti jeho střele se však stihl Novák bleskurychle přemístit. O pár minut později už ale domácí šli do vedení. V ponechané výhodě rychle obtočil Novákovu svatyni Jan Kolář a s trochou štěstí se kotouč dostal za brankovou čáru. Zubři mohli svůj gólový účet i několikrát navýšit, ale už jim nebylo přáno. Kudělka bekhendem minul a Vlčka vychytal Novákův beton.

Hosté se před Vojtka dostávali sporadicky. Za zmínku stojí rána Bustina, kterou domácí brankář zlikvidoval maskou. A především tutovka Jurči v samém závěru první třetiny, kterou přerovský veterán fantasticky chytil.

Prostřední část mnoho hokejové krásy nenabídla. Opět to však byl domácí tým, který měl více kotouč na hokejkách a měl i větší počet šancí. Technika se do žádného souvislejšího náporu ve druhé třetině nedostala. Bránila jí v tom i řada vyloučení.

Přerovští hrozili hlavně v přesilových hrách. Při jedné z nich Šebek hledal před brankou volného Vlčka. Ten však netrefil kotouč ideálně a o chvíli později Janota z mezikruží neprostřelil hradbu těl před sebou.

Další možnosti na zvýšení hubeného jednobrankové vedení si Zubři vypracovali na konci třetiny. Sám před Novákem se ocitl Procházka. Skvěle chytající brněnský brankář se překonat nenechal. Necelou minutu před druhou sirénou si na střed hřiště vybruslil Dostálek, ale jeho střelu zápěstím zastavila levá tyč hostující klece.

Ve třetí třetině se nehrál příliš pohledný hokej a v hlavní roli byly opět přesilovky. Zatímco domácí se při výhodě jednoho muže v poli zřetelně trápili, hosté v ní zasadili dva smrtící údery. Nejprve se ke kotouči na modré dostal Jan Štindl, udělal dva kroky vpřed, napřáhl a trefil se přesně mezi beton a vyrážečku Vojtka.

Druhá využitá přesilová hra v podání Techniky přišla necelé čtyři minuty před koncem utkání. Havířovu ránu tečoval Petr Jurča a puk se s pomocí tyče dostal za Vojtkova záda. Přerov se ještě pokoušel vyrovnat. V závěru hrál dokonce bez brankáře, hosté si však své těsné vedení už vzít nenechali.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Dostali jsme dnes lekci z produktivity. Dvě třetiny jsme byli jasně lepší, ale na to se nehraje. My jsme spoustu přesilovek nedokázali využít, naopak soupeř dvě proměnil. Hrál je jednoduše s častou střelbou. My jsme v přesilovkách pořád zbytečně hledali ještě nějaké nahrávky a Technika navíc dobře bránila. Sice kluci bojovali, ale chuť po vítězství dnes nebyla až tak cítit.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Dvě třetiny jsme byli kvůli vyloučením pod velkým tlakem. Ve třetí třetině ale naopak byli vylučovaní domácí a my jsme se dostali nahoru. Přesilovky to dnes rozhodly a my jsme šťastní, že se nám podařilo v Přerově zvítězit. Kluci bojovností napravili nepodařený zápas se Vsetínem, za což zaslouží pochvalu.