Ve 2.kole soutěže nestačili Zubři na domácí Drtiče

H o d o n í n - Zubři mají letos na začátku sezóny jedno z nejtěžších vylosování. V úvodních třech svých zápasech bojují se všemi týmy, které spolu s nimi hrály semifinále loňské play off a ještě navíc jednou mezitím budou stát. První krok s vítězi loňské 2.ligy sk. Východ zvládli až nečekaně snadno, už při tom druhém na ledě Drtičů z Hodonína ale tahali po většinu zápasu za kratší konec. Ještě na počátku 48.minuty sice měli jen jednogólovou ztrátu a byli v souvislejším tlaku, gól však vstřelili domácí a zápas si už celkem v klidu pohlídali. Když čtyři minuty před koncem navíc Zubři inkasovali v oslabení další gól, bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto.
2.kolo, sobota 11.9.2010
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
6:2
(1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 18. Špok (Tomášek, Salajka), 28. Korotvička (Jurásek, Vaškovič), 35. Jurásek (Peš, Pokorný), 48. Kuba (Peš, Jurásek), 57. Vaškovič (Beňa, Korotvička), 57. Peš (Kuba, Miklík) - 39. Osina (Pala, Ditrich), 46. Pala (Sprušil, Ditrich) Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 8:11 . Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Buly: 43:37. Střely: 46:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
Tuček - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek, Pokorný, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Matějíček, Sklenář, Holík - Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Kočara, Kohút, Sršeň - Menšík, Kundrátek, Palička

Protože zápas mezi Drtiči a Zubry byl pro domácí tým současně teprve prvním mistrovským zápasem sezóny, dalo se očekávat, že o to více se budou snažit získat všechny tři možné body. Utkání v první třetině probíhalo podle celkem očekávaného scénaře - Drtiči začali náporem a vytvořili si i hodně vyložených šancí. Zubři dlouho odolávali a když už byl překonán i strážce přerovské svatyně, pomohlo Přerovu její dobré postavení. Např. v závěru 5.minuty skončila Korotvičkova střela z první ze 3 metrů v Tihlářově lapačce, o dvě minuty později si vypracoval sólový nájezd Tomášek, za Tihlářem však pouze zazvonila pravá tyč jeho branky. V půli třetiny se Přerovu celkem podařilo z tlaku domácích vymanit a postupně vyrovnal i střeleckou bilanci, s vyloženými šancemi však za domácími výrazně zaostával a to nejen v této, ale i dalších třetinách. Když se Drtiči nedokázali ke gólu dopracovat ani do 17.minuty, pomohla jim chyba Tihláře, který za brankou špatně rozehrál puk nahozený za brankovou čáru Salajkou, toho se zmocnil za brankou Tomášek a před ní našel dobře postaveného Špoka. Ten střelou z první pod břevno přerovské svatyně otevřel skóre utkání na 1:0.

Druhou třetinu začalo Meo dvouminutovou přesilovkou, ale výrazněji svého soupeře neohrozilo. Ke slovu se pak opět na dlouhou dobu dostali domácí. Ve 24.minutě neprostřelil před brankou Tihláře tvrdou střelou z první Rehuš, na konci 26.minuty zakončil pouze střelou do Tihláře akci 2 na 1 Peš. Po Tihlářově zákroku se ještě jeden z domácích hráčů snažil dorážet a Ferencovi nezbylo, než mu v tom zabránit nedovoleně. O chvíli později poslal puk z obranného pásma mimo prostor kluziště Matějíček a Drtiči dostali možnost 77 sekund přesilovky 5 proti 3. Šancí nepohrdli a po 51 sekundách a přihrávkách Vaškoviče a Juráska přesně zamířil z prostoru mezi kruhy po ledě k levé tyči Korotvička - 2:0. V závěru 29.minuty si zahráli přesilovku Zubři a během ní se dostali prozatím ke své největší šanci, když se Kotásek protlačil obranou domácích až k nájezdu, ale nakonec se mu nepodařilo ani vystřelit. Po skončení oslabení Drtičů pokračoval jejich nápor a ve 34.minutě musela po Salajkově ráně z poměrně velké dálky Tihlářovi už podruhé pomoci pravá tyč. Během akce ovšem hákoval Sedlák a rozhodčí mu kromě toho naložil ještě další dvě minuty za hrubost. Po 70 odehraných sekundách našel Pokorný v kruhu Peše, ten poslal puk do prostoru mezi kruhy Juráskovi a ten z první zamířil opět k pravé tyči. Do třetice se už ale pravá tyč nad Tihlářem "neslitovala" a skóre se měnilo potřetí - 3:0. Teprve v posledních třech minutách 2.třetiny se začalo hrát zase více před Tučkem a vyústily z toho dvě minuty pro Tomáška. Při nich ve 39.minutě po Ditrichově a Palově asistenci prostřelil Tučka až za kruhem stojící Osina - 3:1. Tím skončila i druhá třetina.

Třetí třetina se začala hrát opět před přerovskou brankou a v závěru 42.minuty zachránila po střele Drtičů z 10 metrů Zubry horní tyč. Meo se poté přeci jen vzchopilo a pokusilo se Drtiče ještě zlomit. Na 5 minut "uzamklo" své soupeře před Tučkem a vynutilo si i Juráskův faul. Několikrát to zkoušelo od modré nebo z kruhů a pokusy se přeci jen nakonec vyplatily. Ve 46.minutě ještě ve zmíněné přesilovce po Ditrichově a Sprušilově přihrávce pálil prudce od modré Pala a puk si skulinkami mezi hráči cestu do hodonínské klece našel - 3:2. Zdálo se, že kontaktní gól Přerovákům pomůže. Ještě další dvě minuty si udržovali převahu, ale stačila ve 48.minutě hrubá chyba čárového rozhodčího a následné snížení soustředění Zubrů a po Juráskově a Pešově pasu z první rozvlnil počtvrté přerovskou síť tentokrát Kuba - 4:2. Zubři to ještě nevzdali a celých dalších 7 minut se hrálo většinou nahoru dolů. Pak však v závěru 56.minuty minul z bezprostřední blízkosti Tihlářovu klec Hoza a po akci vyloučil sudí Skoupý Matějíčka za hrubost. Zubři tím ztratili další rychle se krátící čas, během nějž potřebovali dát k alespoň bodovému zisku ještě dva góly. Drtičům však stačilo pouhých 12 sekund a po Korotvičkově a Beňově přihrávce mířil pod břevno Vaškovič - 5:2. Utkání tak bylo již definitivně rozhodnuto a Hodonín ještě o 49 sekund později přidal Přerovu šestý gól, jemuž nešťastně pomohla i teč hlavního sudího Skoupého. Skóre tak na 6:2 uzavřel Peš a tři body zůstaly zaslouženě v Hodoníně.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR.