V Opavě nedokázali Zubři udržet remízu

O p a v a - Třetím zápasem, který Zubři odehráli v této sezóně na ledě soupeře byl zápas s Opavou. V předchozích dvou se jim nedařilo a z Hodonína i Nového Jičína se vrátili bez bodů. A bohužel bez bodů se vrací i z Opavy. Domácí začali sice náporem, větší část první třetiny měli více ze hry a ujali se vedení, Zubři však dokázali rychle odpovědět a tak první třetina skončila nerozhodně. Ve druhé třetině byli pro změnu aktivnější Zubři a dvakrát vedli oni. Také domácí ale vždy brzy vyrovnali a tak i podruhé se šlo do šaten za nerozhodného stavu. V poslední třetině se snažili Zubři remízu udržet a dlouho se jim to dařilo, protože vyložených šancí měly oba týmy minimum. V 55. minutě však jednu akci domácí využili a i přes velkou snahu se Zubrům již nepodařilo vyrovnat.
7.kolo, úterý 28.9.2010
HK Opava - HC ZUBR Přerov
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 11. Tichý (Grofek), 24. Pavelek (Tichý), 38. Mlýnek (Tichý), 55. Grofek (Kukol) - 13. Kolář (Sedlák, Ditrich), 24. Faltýnek (Sedlák, Pala), 34. Hanák (Kotásek, Osina). Rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Buly: 34:44. Střely: 35:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Schreier - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich; Hanák, Kočara, Kotásek; Menšík, Sršeň, Sprušil; Kundrátek, Palička, Kohút; Holík

Utkání začali velkým náporem domácí hráči. Hned v závěru úvodní minuty měl gól na hokejce Pavelek, když se před Tihlářovým brankovištěm zcela uvolnil, ale Tihlář dobře zasáhl. Poté Opava pokračovala v tlaku, ale obrana Zubrů jim nedovolila střílet odjinud než od modré čáry. Za jeden obranný zákrok však musel Hanák v půli 5.minuty na trestnou lavici. Po pouhých 11 sekundách své přesilovky prověřili domácí Tihláře již šestou střelou od modré čáry. Po Černého střele tentokrát "musela pomoci" přerovskému brankáři tyč jeho branky. Co se Opavě nepodařilo v první přesilovce, to si vynahradila v té další v půli třetiny. Při Faltýnkově vyloučení přihrál Grofek na počátku 11.minuty od mantinelu Tichému, a ten prudkou střelou od modré čáry Tihláře prostřelil - 1:0. Chvíli nato odešel na trestnou lavici zpytovat svědomí i domácí Polok. Přesilovky se Zubrům i dnes dařily daleko více než jejich soupeřům. Hned tato první skončila "předčasně", protože po Sedlákově pasu nabruslil ze středního pásma k mantinelu Ditrich, přihrál do prostoru mezi kruhy Kolářovi a ten vystřelil. Domácí gólman Iláš střelu sice ztlumil, ale puk se přesto za brankovou čáru dostal -1:1. Po vyrovnání počtu sil na ledě získali znovu převahu domácí a definitivně se z ní Meo vymanilo až v závěru třetiny při další své početní výhodě. Tentokrát sice Přerov gól nedal, ale vytvořil si dvě slušné příležitosti. Nejdříve v 18.minutě se dostal do sólového nájezdu Ditrich, zastavila jej však píšťalka čárového rozhodčího pro údajný ofsaid. O 40 sekund později z pěti metrů trefil břevno opavské svatyně Kočara, ale ani tentokrát by případný gól neplatil, protože hlavní sudí poté vykázal hru do středního pásma pro postavení hráče v brankovišti. Poprvé v zápase se šlo do šaten tedy za nerozhodného stavu a Zubři s ním prozatím museli být spokojeni.

Ve druhé třetině se obraz hry zcela změnil. Její větší část byli lepší Zubři. Ve 22.minutě začali hrát svou třetí přesilovku a již podruhé svému soupeři zkrátili trest. Tentokrát zakončoval Faltýnek. Puk sice zasáhla Ilášova lapačka, ale odrazil se od ní pod břevno opavské klece. Podíly na tomto gólu byly připsány Sedlákovi a Palovi - 1:2. Zubři se však z vedení neradovali dlouho. O pouhých 27 sekund později neubránila přerovská obrana domácího Pavelka a ten ze sólového nájezdu Tihláře blafákem překonal - 2:2. Další minuty se odehrávaly převážně na polovině domácích, ale ve 28.minutě se to mohlo Přerovu vymstít. Okénko v jejich obraně umožnilo soupeřům vznik přečíslení 2 na 1. Mlýnek ale naštěstí nepřihrál Chalupovi přesně. Další tlak Zubrů donutil soupeře faulovat a následovaly další dvě přesilovky. Ta zcela poslední, co Zubři v zápase hráli, probíhala již mezi 32. a 34.minutou a už potřetí skončila úspěšně. Po přihrávce Osiny poslal Kotásek z kruhů přesný pas k pravé tyči a tam již do odkryté opavské sítě mířil zcela volný Hanák - 2:3. Zubři se tak podruhé v zápase ujali vedení. To jim ale vydrželo jen 4 minuty. Pak se totiž při jednom vhazování napravo od Tihláře podařilo domácím vyhrát buly a pohotová střela Tichého po ledě z první z poměrně velké dálky se odrazila od pravé tyče. Bohužel jen těsně před z velké části odkrytou přerovskou branku a k puku měla nejblíže Mlýnkova hokejka - 3:3. 45 sekund před druhou sirénou si ještě vypracoval sólový nájezd Sršeň, ale mířil jen do Ilášova pravého betonu.

V poslední třetině se Zubři více soustředili na obranu remízy. V prvních osmi minutách museli čelit ještě dvěma oslabením a tak stříleli více domácí. Žádnou vyloženou akci jim ale obrana Meo nedovolila vytvořit. Teprve potom hosté začali znovu zaměstnávat i Iláše, ale ani jejich šance nebyly příliš nebezpečné. Největší příležitost ve třetí třetině si vypracovali domácí v 55.minutě, když po Kukolově přihrávce střílel mezi kruhy Grofek. Tihlář jeho střelu jen vyrazil před sebe zpět ke Grofkovi a ten jej na druhý pokus překonal - 4:3. V závěru zatlačili Zubři své soupeře před Iláše a pokoušeli se alespoň srovnat. Jejich snaha však byla marná. Opavě se podařilo v závěru držet puk dále od své svatyně a Tihlář mohl opustit svou branku až deset sekund před koncem zápasu.

Zubři dnes na remízu po základním čase opět měli a alespoň jeden bod by si určitě zasloužili, ale štěstí se k nim i ve třetím venkovním zápase otočilo znovu zády.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Karel Suchánek (HC Slezan Opava) : Dnes jsme se museli obejít bez Honzy Schreiera, který nám narychlo vypadl ze sestavy a tudíž jsme museli hrát pouze s pěti obránci, což bylo velice náročné a měl jsem z toho trochu obavy. Zápas jsme ale zvládli dobře, kluci v obraně neudělali žádnou vážnější hrubku. Hráli jsme dobře hned od začátku, nicméně jsme museli hrát poněkud defenzivněji, jelikož Přerov má ve svém kádru spoustu zkušených a velmi kvalitních útočníků.

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov) : Myslím si, že dnes jsme tu měli minimálně na bod, ale vždy jak jsme vedli, jsme dostali trochu laciný gól. První třetina byla z naší strany trochu rozháraná, ale od druhé třetiny jsme byli lepší. Celý zápas rozhodla ve třetí třetině naše nedůraznost v obraně, když útočník prošel přes beka a dvakrát to tam dorážel.