Díky skvělému závěru vrátili Zubři Prostějovu porážku

P ř e r o v – Druhé derby letošní sezóny mezi Přerovem a Prostějovem do puntíku splnilo všechny předpoklady. Od první minuty se hrál ve vynikající atmosféře bojovný hokej, který se musel líbit. Přerovským Zubrům dlouho dělala problém dobře fungující obrana soupeře, ale to se od druhé třetiny postupně změnilo. Prostějov šel sice do vedení, avšak Přerov skvěle sehrál dvě přesilové hry, kterými otočil skóre zápasu. Závěr utkání už pak byl v režii domácích borců, kteří Jestřábům přidali ještě další dva góly. Výhrou 4:1 se Přerov na svého soupeře dotáhl a ztrácí na něj už jen jediný bod.
25.kolo, sobota 11.12.2010
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 32. Faltýnek (Ditrich), 49. Faltýnek (Kotásek, Sedlák), 53. Sprušil (Menšík, Kohút), 55. Hanák (Kočara, Kotásek) - 21. Duba (Slovák, Šimo). Rozhodčí: Škrobák - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 4:6, navíc Hanák (Přerov) 10 minut osobní trest - Halouska (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2230. Střely na branku: 40:27. Buly: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sprušl, Kohút - Kundrátek, Sršeň, Palička
Slovák - Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Doseděl, Staněk, Kolibár, Šimo, Duba, D. Šebek, Žajgla, Meidl, Čuřík, Coufal, Kryl, Stráněl, Matoušek, Bartošek

Už od úvodního buly dnešního derby bylo jasné, že si oba soupeři nedarují ani centimetr ledu. Prostějov byl v prvních minutách zápasu mírně aktivnější a hned na začátku gólmana Tihláře zaměstnal nepříjemnou střelou Čuřík. Ani Zubři ale nezaháleli a prezentovali se šancí Sedláka, který kotouč z prostoru před Slovákem poslal těsně vedle. První vážnější šance se urodila v závěru 9. minuty, kdy obě mužstva hrály ve čtyřech. To na modré čáře střílel prostějovský Jedlička a David Šebek jeho pokus tečoval do tyčky Tihlářovy klece.

O minutu později si domácí vykoledovali faul soupeře, avšak přesilová hra jim nevyšla podle představ. Také závěrečné minuty první třetiny přinesly z obou stran hodně bojovnou hru a před Tihlářem bylo znovu několikrát rušno. Kryl i Čuřík ale své šance nevyužili a tak po první třetině svítilo na tabuli bezbrankové skóre.

Během úvodních dvaceti minut čekali fanoušci na gól marně, ale hned v první minutě druhé třetiny pak nečekaně udeřilo. Jestřábi se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil přesnou střelou Duba. Pokud si někdo myslel, že gól hráče Prostějova ještě více nakopne, tak byl už po několika dalších minutách vyveden z omylu. Byli to totiž Zubři, kteří zařadili vyšší rychlostní stupeň a soupeři hodně před brankou zatápěli. Ve 26. minutě měl jasnou gólovou šanci Faltýnek, ale gólman Slovák prostor u tyče skvěle pokryl betonem. Bez úspěchu pak skončila i akce Koláře, kterému zkazila gólovou radost Slovákova vyrážečka.

K vyrovnání tak nakonec vedla až přesilová hra krátce za polovinou zápasu. Po sérii nepřesných střel se dostal na modré čáře k puku Faltýnek a vynikající dělovkou rozjásal domácí fanoušky. V závěru prostřední části hry si ještě Přerovští vypracovali několik šancí, blízko gólu byl například Sedlák, ale střela z otočky mu nesedla.

Třetí třetina slibovala pokračování nelítostného boje a tak se také stalo. Do střelecké listiny se mohl ve 46. minutě znovu zapsat Duba, avšak na překonání Tihláře mu nestačily ani dva pokusy. O chvíli později opět přišla na řadu vyloučení a i když Zubři hráli jen krátkou přesilovku, tak ji dokázali zužitkovat. Úspěšným střelcem byl podruhé Faltýnek, který znovu překonal Slováka bombou od modré čáry. Neuběhly poté ani dvě minuty a přerovští fanoušci už se mohli radovat znovu. Po Hanákově střele totiž kotouč už mířil do branky, ale díky skvělému obrannému zákroku Meidla na čáře, zůstal Prostějov ve hře o body.

Naděje Jestřábů ale nakonec dlouhé trvání už neměla, protože v závěru 54. minuty zůstal sám před brankou hostů Sprušil, který si nejdříve pohrál s gólmanem a poté zakončil přesně. Definitivní pečeť na vítězství pak dal Hanák, jenž tečoval Kočarovu střelu nad Slovákovo rameno. V samotném závěru zápasu pak ještě po zbytečném faulu Halousky hráli Zubři pětiminutovou přesilovku, ale skóre 4:1 už se nezměnilo.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Utkání se muselo divákům líbit. Prostějov letos hraje velice dobře a dlouho pečlivě bránil. První třetina z naší strany nebyla úplně dobrá, byli jsme totiž u každého puku později. V kabině jsme si řekli, že musíme přidat na důrazu v napadání. Naše hra se pak zlepšila a to jsme potvrdili ve třetí třetině, kdy jsme soupeře hodně zatlačili a přidali další góly. Myslím si, že naše vítězství je zasloužené.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Dvě třetiny zápasu byly poměrně vyrovnané, ale nakonec utkání rozhodla naše zbytečná nedisciplinovanost. Přerov dal pak gól na 2:1, už se rozjel a my jsme museli otevřít hru. V závěru zápasu už to byla víceméně hra kočky s myší. Přerov díky třetí třetině dnes vyhrál zaslouženě, my jsme si zápas bohužel prohráli sami.