Mladší dorost odolával Zlínu dlouho, ale nakonec prohrál

P ř e r o v - Do konce soutěže před zápasem zbývalo už jen posledních sedm kol a definitivní záchrana v soutěži se mladšímu dorostu Zubrů už rychle blíží. A zaslouženě. Od začátku sezóny udělal ve svém vývoji velký pokrok a zatímco tehdy dostával od vedoucích celků tabulky debakly na počkání, nyní už je schopen odehrát podstatně vyrovnanější zápasy. Už minule sehráli Zubři doma s Vítkovicemi slušné utkání a i dnes téměř polovinu zápasu nemohl Zlín nalézt na dobrou obranu Přerova v čele s brankářem Trelcem recept. V 1.třetině měli sice hosté velkou převahu, ale puk do přerovské svatyně dostat nedokázali. 2.třetina byla podstatně vyrovnanější se šancemi na obou stranách, ale nakonec uspěl jen Zlín ve 29.minutě. Víc se ale hostům v ní nepodařilo a tak v poslední třetině opět trochu přidali, aby své hubené vedení 0:1 ještě zvýšili. Nakonec jim ale musela pomoci ve 49.minutě přesilovka. Poslední gól inkasovali Zubři až 66 sekund před koncem a třebaže se jim nepodařilo žádný gól dát, za předvedený výkon se nemusí stydět. Pokud se jim podaří za týden vyhrát v Šumperku, svou záchranu potvrdí definitivně.
30.kolo, neděle 20.2.2011
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 29.Vyoral, 49.Dalajka (Kužílek), 59.Vyoral (Kužílek). Rozhodčí: Klimecký - lakomý, Zatloukal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3.
Trelc - Běhal, Kundrátek J., Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Gremlica, Lisa, Karola, Němec, Medek, Siegel, Novák, Ministr, Grygera, Jančařík, Tomaník
Haloda - Dalajka, Haničinec, Hladiš, Hurta, Janás, Januška, Kobylík, Kužílek, Maršálek, Pavlůsek, Procházka, Rod, Bumbál, Valášek, Velčovský Vyoral