Turnaj juniorů v Přerově ovládla Slavia, Zubrům postavení na bedně těsně uniklo

P ř e r o v – Další srpnový víkend, další turnajové bitvy. Druhá část letního seriálu opět patřila kategorii juniorů, ve které ze spojení dvou nejvyšších soutěží vzniklo startovní pole za účasti Přerova, Olomouce, Vsetína, pražské Slavie a Havířova. Zubři pod vedením trenérské dvojice Pavel Neuman – Vladimír Kočara nenavázali na medailová umístění z předchozích let a skončili na čtvrté pozici.
Zubři nasadili do turnaje svůj zatím stále širší kádr, ovšem bez „over age“ hráčů ročníku 2003. Proti Vsetínu se sice modrožlutí ve druhé půli prosadili pětkrát, v ostatních zápasech ale bojovali s proměňováním šancí. Kvůli horší bilanci vzájemného zápasu je při konečném zúčtování na třetí příčce předstihla Olomouc. Druhý skončil Vsetín, který v nedělním finiši ještě mohl zacílit na zlato, náskok Slavie ale už nedohnal.

Všechny zápasy se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a hodnocena body jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které probíhalo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Výsledky zápasů

sobota 12.08. 09:45 HC ZUBR Přerov – HC Olomouc 0:2 / 0:1 (1:0 SN)
Branky (1. část): 13. Bošek (Kerezstes), 25. Pigl
Branky (2. část): 15. Röss (Panáček, Šotkovský)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Kuchta

sobota 12.08. 11:45 AZ Havířov – VHK ROBE Vsetín 0:3 / 0:0 (1:0 SN)
Branky (1. část): 6. Koláček (Hamřík, Urge), 15. Hrdý (Mošnička), 22. Mošnička
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Vizváry

sobota 12.08. 13:45 HC Olomouc – HC Slavia Praha 1:1 / 0:2 (0:1 SN)
Branky (1. část): 18. Bošek (Šulgan) – 4. Skalský (Krums)
Branky (2. část): 13. Vosmík (Skalský), 15. Krums (Vosmík)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Krums

sobota 12.08. 15:45 VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 1:0 / 0:5 (0:1 PP)
Branky (1. část): 18. Urge (Koláček)
Branky (2. část): 5. Šťastný (Hyža), 6. Hlávka (Mráček), 14. Koblížek (Kuchta, Hlávka), 16. Tomiga (Kolařík, Hlávka), 22. Martiňák
Branky (prodloužení): 2. Mašek (Hyža, Pekr)

sobota 12.08. 17:45 HC Slavia Praha – AZ Havířov 1:1 / 2:0 (0:1 SN)
Branky (1. část): 21. Janoušek (Vlach) – 9. Middleton (Žák)
Branky (2. část): 15. Filip (Vlach, Jokl), 22. Vlach (Hron, Štípek)

neděle 13.08. 09:00 HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov 2:0 / 0:0 (1:0 SN)
Branky (1. část): 4. Filip (Grešl), 6. Ivanović (Filip)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Štípek

neděle 13.08. 11:00 AZ Havířov – HC Olomouc 1:0 / 2:3 (1:0 PP)
Branky (1. část): 3. Barnošák (Bielesz)
Branky (2. část): 10. Kreutz (Middleton), 17. Valouch (Middleton) – 8. A. Drábek, 14. Šulgan (K. Drábek), 22. Šlahora (Röss)
Branky (prodloužení): 3. Vizváry

neděle 13.08. 13:00 VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 0:1 / 2:0 (1:0 SN)
Branky (1. část): 15. Filip (Štípek)
Branky (2. část): 15. Matějíček (Ostrčil), 22. Juráň (Heinrich)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Heinrich

neděle 13.08. 15:00 HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 1:0 / 1:1 (1:0 PP)
Branky (1. část): 19. Tomiga (Bárta)
Branky (2. část): 25. Tomiga (Kolařík, Kuchta) – 14. Toma
Branky (prodloužení): 5. Tomiga (Buršík, Bárta)

neděle 13.08. 17:00 HC Olomouc – VHK ROBE Vsetín 1:2 / 0:0 (0:1 PP)
Branky (1. část): 25. Slováček (A. Drábek) – 14. Šíma (Stodůlka), 18. Fojtík (Urge, Zedek)
Branky (prodloužení): 2. Mošnička (Hrdý)

Konečná tabulka turnaje

Z     V   R   P   Vp  Pp      skóre      body
1. HC Slavia Praha                 12     4   3   1   2   2       11:6        17
2. VHK ROBE Vsetín                 12     4   2   2   2   2       10:9        16
3. HC Olomouc                      12     3   2   3   0   4        8:12       11
4. HC ZUBR Přerov                  12     2   2   4   3   1       10:8        11
5. AZ Havířov                      12     1   3   4   3   1        8:12        9