Souhrn přípravných zápasů mládeže: Týmy dorostu neuspěly, junioři v Púchově vítězní

P ř e r o v – Zápasové tempo nabírá vysokých obrátek také u mládeže, která má během měsíce srpna v programu celou řadu turnajů, ale mimo ně hraje i klasická utkání. Mladší dorostenci se ve čtvrtek na domácím ledě střetli s Olomoucí a poprvé do utkání vyjel i starší dorost s juniorkou. Tyto kategorie se shodně vydaly do slovenského Púchova. Se stejným soupeřem odehrají příští středu doma odvetu.

Mladší dorost: Přerov - Olomouc 1:7

Mladší dorost se po domácím vítězném turnaji střetl s Olomoucí, kterou vyzve v úvodním kole ELIOD Extraligy. Do zápasu šli Zubři bez několika hráčů, a tak tempo v prvních dvou třetinách zcela jasně určoval soupeř. Hosté si během čtyřiceti minut vypracovali výrazný náskok. Ve třetím dějství přišlo už pouze kosmetické snížení z hole Patrika Kleniara. Oba týmy si pak vyzkoušely ještě prodloužení tři na tři, které bude novinkou letošní sezóny. V něm se gólově prosadila Olomouc.

Starší dorost: Púchov - Přerov 5:2

Do zápasového tempa už naskočili také starší dorostenci, kteří se na úvod představili v Púchově. Dlouho bezbrankové skóre se změnilo až v poslední vteřině druhé třetiny, kdy byl v úniku faulován obránce Robin Tischer a z trestného střílení poslal Přerovany do vedení. Ve třetí třetině už se roztrhl pytel s góly, jenže ty padaly převážně do brány Zubrů. Domácí se postarali o rychlý obrat, na který modrožlutí odpověděli už jednou brankou. Robin Tischer sice další nájezd neproměnil, ale těsně před koncem snížil na 5:2.

Junioři: Púchov - Přerov 2:4

Na púchovském stadionu hráli v pátek také juniorští Zubři. I pro ně byl zápas premiérou v letošní přípravě. Slovenský soupeř šel brzy do vedení, ale další příležitosti pak neproměnil. V polovině utkání domácí rychle odpověděli na vyrovnání Martina Hese, ale stejně tak rychlá byla reakce Zubrů. Ta byla navíc i výraznější. Jaroslav Adolf nejprve srovnal a o minutu později Adam Horký otočil skóre na přerovskou stranu. Ve třetí části se domácí snažili o vyrovnání, to však Zubři nepřipustili a Róbertem Mokrohajským zpečetili skóre na 2:4 trefou do prázdné brány.