Review sezóny 10/11 - díl 2 První polovina základní části

Review sezóny 10/11 - díl 2  První polovina základní části
P ř e r o v - Základní část druhé ligy začala už 8.září 2010. Za posledních 8 let nejdříve. Naposledy začala tak brzo, dokonce ještě o den dříve, v roce 2002. Cíl klubu byl jednoznačný - po skončení základní části skončit v elitní šestce. V první polovině základní části soutěže se to však Zubrům nedařilo. Do elitní šestky "nakoukli" několikrát jen na začátku soutěže a pak se do ní nemohli dlouho probojovat. Po devátém a desátém kole byli dokonce až desátí. Vyhrávali téměř všechny domácí zápasy, první prohráli až ve 14.kole, navíc až nájezdy, z venku však téměř nic nepřivezli. První dva body přivezli z venku až v 11.kole z Rosic, kde hrávala letos své "domácí" zápasy Technika Brno. Po první polovině základní části jim tak patřilo až 9.místo, s čímž samozřejmě nikdo moc spokojený nebyl.

Na úvod sezóny velmi těžký los

Na první čtyři kola měli Zubři nadmíru těžké vylosování. Začínali doma s loňským vítězem skupiny Východ - s Bobry z Valašského Meziříčí, hned poté jeli na led finalisty loňského ročníku - Drtičů z Hodonína, ve třetím kole museli stát a ve čtvrtém hostili loňské semifinalisty - Olejáře z Orlové.

Do obrany přichází Martin Matějíček

Těsně před začátkem soutěže se podařilo doplnit obranu o zlínského obránce Martina Matějíčka, který byl na první mistrovské zápasy již k dispozici. Po prvních dvou zápasech však byl stažen zpět do Zlína a otázka vyztužení obrany se řešila znovu. První dva útoky hrály prvních 5 zápasů ve stabilním složení. 1.útok : Kolář-Sprušil, Ditrich, 2.útok : Sedlák, Hanák, Kotásek. Ve třetí řadě hrávali stabilně jen Sršeň s Kočarou.

1.kolo    středa 8.9.2010
Přerov - Valašské Meziříčí     11:2
(5:0, 4:0, 2:2)          podrobnosti
Lepší začátek sezóny si Zubři snad nemohli přát. Bobry z Valašského Meziříčí vyprovodili z ledu s dvouciferným debaklem. Kvůli odchodu několika klíčových hráčů se od Bobrů už sice nečekala taková síla jako loni, přesto i jejich cílem v letošní sezóně bylo umístění v předních místech tabulky. Svůj brankostroj Zubři rozjeli v 5.minutě, když využili přesilovou hru a dostali se do obrovského náporu. Branky rychle přibývaly a kýžené desítky se domácí fanoušci dočkali poměrně brzy – už ve 43. minutě.

2.kolo   sobota 11.9.2010
Hodonín - Přerov     6:2
(1:0, 2:1, 3:1)          podrobnosti
Zatímco první zápas se povedl Zubrům doma špičkově, ten druhý v Hodoníně jim vůbec nevyšel. Naposledy se tu Přerovu podařilo vyhrát tříbodovým vítězstvím 28.2.2007. Toto byl již osmý vzájemný mistrovský zápas od té doby. Soupeř měl větší část zápasu převahu a ve druhé třetině získal vedení už 3:0. Meo se ještě nevzdalo, snížilo na rozdíl branky, ale místo aby v pětiminutovém tlaku ve 3.třetině přišlo vyrovnání, Drtiči definitivně pohřbili šanci Zubrů alespoň na bod. Po 2.kole patřilo Přerovu v tabulce 4.místo se 3 body.

3.kolo   středa 15.9.2010
Ve 3.kole si Přerov odbyl vynucenou pauzu a díky ní klesl na 8.místo.

Martin Matějíček stažen zpět do Zlína

Před zápasem s Orlovou byla stažena zpět do Zlína čerstvá posila Zubrů Martin Matějíček. Jeho místo ve třetí obranné řadě prozatím nahrazoval Vojtěch Sklenář.

4.kolo   sobota 18.9.2010
Přerov - Orlová     6:4
(1:1, 3:0, 2:3)          podrobnosti
Všechny domácí zápasy s Orlovou měly stejný scénář. Zubrům se v nich dařilo a hosté vždy svalovali vinu na rozhodčího. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Ve vyrovnaném zápase do té doby neporažená Orlová sice vedla 0:1, ale Zubři dokázali stav otočit až na 4:1. Přesto nebylo až do konce zápasu nic rozhodnuto, Olejáři ještě dvakrát snížili na rozdíl jediného gólu. Nezapomenutelný určitě zůstane třetí gól v síti Orlové, který vstřelil ve 36.minutě Vladimír Kočara. Ještě ze středního pásma jen tak nahodil puk lobem těsně kolem světel na orlovského brankáře Gleicha a ten skončil v jeho brance. Velká škoda, že gól se nám nepodařilo dobře zachytit na videu. Vítězství vrátilo Zubry zpět na 4.místo. Na svém kontě měli 6 bodů.

5.kolo   středa 22.9.2010
Nový Jičín - Přerov     3:2
(0:0, 2:2, 1:0)          podrobnosti
Zubři mohli porážky velice litovat, zápas mohli klidně vyhrát, ale zradila je koncovka. Větší část utkání měli převahu a stříleli dvakrát častěji než jejich soupeři. Dvakrát také vedli, ale Nový Jičín vždy odpověděl náporem a poměrně brzy vyrovnal. Ve 3.třetině opět stříleli více Přerováci, ale nedokázali využít ani ty největší šance. Naopak Nový Jičín svou největší šanci v 54.minutě proměnil a zajistil si těsné vítězství 3:2. Výsledek opět znamenal pád v tabulce, se 6 body tentokrát na 7.místo.

6.kolo   sobota 25.9.2010
Přerov - Vsetín     7:1
(1:0, 2:0, 4:1)          podrobnosti
Valaši celkem dlouho Zubrům odolávali, ještě v polovině zápasu to bylo pouhých 1:0, pak se ale Zubři dostali do tempa a začali svým soupeřům sázet jeden gól za druhým. Ještě na počátku třetí třetiny se podařilo Valachům využít přesilovou hru a snížit na rozdíl dvou gólů, Meo však na něj rychle odpovědělo a nakonec Vsetín odjel s šestigólovým debaklem. Po 6.kole měl Přerov na svém účtu v tabulce 9 bodů, patřila mu 5.příčka a na dlouhou dobu to bylo naposledy, kdy byli Zubři na jednom z prvních 6 míst, kde chtěli po základní části skončit. Naštěstí ale do jejího konce bylo ještě hodně daleko.

Trenér Lubomír Oslizlo přeskládal složení útoků

Po zápase se Vsetínem se změnilo složení jednotlivých útoků. Antonín Sprušil se přesunul z první lajny do třetí, a z druhé do první zamířil Zdeněk Sedlák. Na jeho místě se ve druhém útoku objevil Vladimír Kočara. 1.útok tedy vypadal : Kolář-Sedlák-Ditrich a 2.útok Kočara-Hanák-Kotásek.

7.kolo   úterý 28.9.2010
Opava - Přerov     4:3
(1:1, 2:2, 1:0)          podrobnosti
Další z nešťastných zápasů, protože minimálně na remízu Meo mělo. Více ze hry měli sice v první třetině domácí, ve druhé však byli aktivnější Zubři a dvakrát se během ní ujali vedení. Opava ale bohužel vždy brzy vyrovnala. V poslední třetině se snažili Zubři remízu udržet a dlouho se jim to dařilo, protože vyložených šancí měly oba týmy minimum. V 55. minutě však obrana Zubrů chybovala a následující akci domácí využili. Prohraný zápas Zubry opět katapultoval do tabulky hlouběji a to na 7.pozici. Vlastnili 9 bodů.

8.kolo   sobota 2.10.2010
Přerov - Břeclav     3:2sn
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0 , 1:0)          podrobnosti
Zubři sice Lvy ve všech třetinách s vyjímkou prodloužení přestříleli, ale brankáře Chvátala překonali v základním hracím čase jen dvakrát. V obou případech získali vedení a Lvi museli dotahovat, ale podařilo se jim to. Protože nerozhodla 3.třetina, ani prodloužení, rozhodovaly o vítězi až nájezdy. Prvních pět na obou stranách skončilo neúspěšně, v šesté řadě uspěl pouze Daniel Faltýnek. Zubři tak ztratili doma první bod, Lvi si pro změnu první odvezli domů. Byť Meo ztratilo jen jeden bod, celkem jich mělo jen 11 a zaplatilo za to dalším poklesem v tabulce až na 9.místo.

K týmu přichází Peter Novajovský

Otázku zdokonalení obrany se podařilo vyřešit Zubrům až před zápasem v Prostějově. Do třetí obranné linie se zařadil slovenský obránce Peter Novajovský a jeho příchod týmu rozhodně hodně pomohl.

9.kolo   sobota 9.10.2010
Prostějov - Přerov     3:1
(1:0, 0:0, 2:1)          podrobnosti
První dvě třetiny měli více šancí domácí, ale vytěžili z toho jen jediný gól. Obrovskou příležitost měli Zubři ve 3.třetině, kdy svého soupeře svírali a vytvořili si řadu šancí, ale projevila se opět bolest všech letošních zápasů venku - špatná koncovka. Zubři měli i hodně smůlu – nastřelili několik tyčí. Naopak po jedné chybě obrany Jestřábi svůj náskok zvýšili a Zubrům už nepomohlo ani snížení. Po zápase měli jen 11 bodů a byli dokonce až desátí.

Tým posiluje Viktor Coufal

Před zápasem s Uničovem se v týmu Zubrů objevil Viktor Coufal, známý již z minulé sezóny. Před sebou měli Zubři v tu chvíli sérii tří zápasů s celky, kterým patřily pozice na posledních 4 místech tabulky. Dva z těchto zápasů hráli Zubři navíc doma a protože desatá pozice v tabulce už byla pro Zubry velmi výrazným varováním, tak cíl byl jednoznačný - zisk plného počtu bodů.

10.kolo   středa 13.10.2010
Přerov - Uničov     10:0
(4:0, 4:0, 2:0)          podrobnosti
O vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto už v první třetině, kdy se Zubři trefili čtyřikrát a poté dalšími trefami skóre navyšovali. Vedení nakonec narostlo až na 10:0. Magickou desítku zajistil Zubrům v oslabení až v poslední sekundě zápasu Daniel Faltýnek. Uničov se dostával do šancí jen sporadicky a hrál dost nečistě. Na to například doplatil Marek Ditrich, který se po Skokanově hrubém faulu zranil a musel odstoupit z utkání. Na střídačce Zubrů pak chyběl celých 7 zápasů. Ani dvouciferné vítězství a 14 bodů, které měli na svém kontě však Zubry výše neposunulo a zůstali na 10.místě. Naštěstí to ale bylo naposledy.

11.kolo   sobota 16.10.2010
Technika Brno - Přerov     1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)          podrobnosti
Utkání se bohužel odehrávalo podle "scénářů" předchozích venkovních utkání, Zubři zase hráli vyrovnaný zápas, dokonce téměř celou jednu třetinu vedli, ale zase "zapomněli" dávat góly a za 60 minut dali jen jediný. Tentokráte to však stačilo alespoň na remízu po základním čase. V prodloužení už byli Zubři jednoznačně lepší a tak když se nerozhodlo ani v něm, usmálo se v nájezdech štěstí právem na ně. Zubři si tak odvezli domů první 2 body z venku. Vítězství na nájezdy znamenalo vzestup v tabulce o dvě místa, tedy na 8.pozici. Patřilo jim 16 bodů.

12.kolo   středa 20.10.2010
Přerov - Frýdek-Místek     5:3
(2:2, 1:0, 2:1)          podrobnosti
Zubry sice čekal tým, který byl v tabulce třetí od konce, ale již 4 zápasy za sebou bodoval. „Loupil“ třeba ve vedoucím Šumperku nebo ve Valašském Meziříčí, kde po 60 minutách dokázal uhrát vždy remízu. A zpočátku s ním měli problémy také Zubři. Frýdek dvakrát vedl, Meo ale stačilo naštěstí vždy během dvou minut odpovědět. Od začátku druhé třetiny již zcela přebralo iniciativu a vedení, které získalo ve 2.třetině, již nepustilo. V tabulce, třebaže už měli 19 bodů, však Zubři zůstali beze změny, tedy osmí.

13.kolo   sobota 23.10.2010
Havířov - Přerov     5:2
(0:1, 5:0, 0:1)          podrobnosti
Zubři dobře začali, v úvodních deseti minutách byli dokonce lepší, měli i více šancí, a brzy se ujali vedení. Od 12.minuty se ale jako by "ztratili" z ledu. Do šaten se šlo sice ještě za jejich vedení, ve druhé třetině ale úplně "zkolabovali". Téměř nevystřelili na branku, Havířov z 19 střel vytěžil pět gólů, z toho jeden dokonce velmi laciný při přesilovce Zubrů. To Zubry zcela zlomilo a ve 3.třetině už výsledek jen zkorigovali. Po zápase v Havířově klesli s 19 body na 9.místo a před sebou měli vedoucí Šumperk.

14.kolo čtvrtek 28.10.2010
Přerov - Šumperk     1:2sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)          podrobnosti
Až v sedmém letošním domácím utkání okusili přerovští Zubři doma nepříjemnou chuť porážky. Hlavní překážkou byl pro ně šumperský brankář Tomáš Štůrala, který měl v šumperském dresu premiéru. Zubři byli sice velmi bojovní, měli větší část zápasu více ze hry, ale osm sekund před koncem první třetiny se Draci ujali vedení a svůj těsný náskok drželi až do začátku třetího dějství. Po vyrovnávacím gólu Hanáka se už diváci dalších nedočkali a tak o osudu zápasu rozhodly až nájezdy. Soupeř dokázal první dva proměnit, zatímco Zubři nikoli. Meo tak poprvé, byť až po nájezdech, doma prohrálo. Zisk pouze jediného bodu žádný pohyb v tabulce nezpůsobil a Zubři zůstali se 20 body devátí.

Zubrům se konečně začíná dařit i venku

Teprve v 15.kole se Zubři pořádně chytili i venku a ze dvou zápasů, které je venku čekaly si odvezli nejen plný počet 6 bodů, ale i velmi vysoké výhry. Také další vítězství doma s tabulkovými sousedy z Hodonína rezultovalo v jejich rychlý vzestup v tabulce.

15.kolo   sobota 30.10.2010
Uherské Hradiště - Přerov     1:8
(0:5, 0:2, 1:1)          podrobnosti
Statistiky obou celků sice nepředpovídaly gólově bohatý zápas, ale Zubři, kterým chyběl v zápase Kolář, byli proti. Od prvních chvil začali útočit a během šesti minut využili tři své příležitosti, jednu navíc ve vlastním oslabení. A když v závěru 11.minuty vstřelili Zubři čtvrtý gól, o vítězi zápasu už nebylo pochyb. Domácí brankáři domácí tým vůbec nepodrželi a na mnoha gólech měli velkou vinu. Zubři po 5.gólu trochu na tempu ubrali a tak početné skupině přerovských fanoušků jejich přání deseti gólů nakonec nesplnili. Soupeře ale pouštěli před Tihláře v prvních dvou třetinách jen minimálně, a teprve ve třetí třetině snesla hra Uherského Hradiště alespoň trochu přísnější měřítka. Zubři si tak přivezli z venku první tříbodové vítězství a celkem jich měli 23. Z 9.místa se jim ale stále nepodařilo "odlepit".