Nejmladší Zubříci se představili na turnaji ve Žďáru, domů přivezli druhé místo

P ř e r o v – Závěr roku je tady a s ním také tradiční turnajové štace mladých hokejistů HC ZUBR Přerov. Nejmladší Zubři ročníku 2017 mají za sebou turnaj ve Žďáru nad Sázavou. Na tamějších Bouchalkách o uplynulém víkendu pod vedením trenérů Davida Podepřela a Vladimíra Sedláře obsadili druhé místo.

Komentář trenéra Davida Podepřela

„V sobotu 16. prosince se konal turnaj ve Žďáru nad Sázavou, kterého se zúčastnili naši nejmladší Zubříci ročníku 2017. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin a hrálo se 2×21 minut na půlku hřiště.

V úvodu základní skupiny jsme měli lehké problémy, když jsme první část zápasu s Veselím nad Lužnicí remizovali, ale následně jsme soupeře ve druhé půli porazili. Po krátké pauze a podpoře trenérů jsme pak zdolali domácí Žďár nad Sázavou, a to jak v první, tak i ve druhé půli. Posledním a těžkým soupeřem nám byla Jihlava, kterou jsme ale také porazili v obou poločasech a stali jsme se tak jednoznačně vítězi své skupiny a postoupili do finále.

Ve finále jsme se střetli s vítězem druhé skupiny Chotěboří. V první půli jsme ovládli led a vyhráli, ale bohužel druhá část zápasu pro nás, i přes velký počet střeleckých pokusů, nebyla úspěšná. Následovaly nájezdy, ve kterých jsme neuspěli.

Naši borci si tak ze Žďáru nad Sázavou odvezli domů krásné druhé místo z celého turnaje, spoustu dalších zkušeností a úsměv na tváři."