VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Mistr přijel domů. Martin Zaťovič ukázal na ZŠ Želatovská Masarykův pohár

Mistr přijel domů. Martin Zaťovič ukázal na ZŠ Želatovská Masarykův pohár
P ř e r o v – Kdysi denně zasedal do zdejších lavic a učil se. Teď se přerovský odchovanec Martin Zaťovič na základní školu v Želatovské ulici vrátil. A nepřišel jen tak s prázdnou. Natěšeným žákům předvedl nejcennější trofej tuzemské hokejové scény – Masarykův pohár, který se mu coby hráči Komety Brno podařilo v loňské sezóně získat.

Trofej pro vítěze Tipsport extraligy mohly děti obdivovat v prostorách tělocvičny. Řada z nich se s ní vyfotila, nebo si přišla pro podpis za jejím držitelem. Martin Zaťovič navíc žákům Základní školy Želatovská, která je známá svou úzkou spoluprací s přerovským hokejovým klubem, odpověděl na všemožné dotazy. Stalo se tak prostřednictvím besedy moderované zubřím trenérem Alešem Verlíkem, který dorazil společně se sportovním manažerem mládeže Vladimírem Kočarou.

Pod Verlíkovýma rukama v minulosti prošel právě také Zaťovič, jenž v dresu brněnské Komety oslavil svůj druhý extraligový titul v kariéře. „Šlo o můj první rok v Kometě a hned skončil zlatou medailí. Bylo to famózní,“ rozplýval se přerovský rodák. Část sezóny však kvůli zlomenině vřetenní kosti nuceně vynechal. „Stalo se mi to při nějakém souboji u mantinelu. Play-off jsem ale stihl a jsem rád, že jsme ho zvládli,“ podotkl dvaatřicetiletý útočník.

Vyřazovací boje Brňanům vůbec vyšly na výbornou. Prohráli v nich pouhé dva zápasy. „Měli jsme zkušený tým a na bitvy play-off jsme se dlouho připravovali. Výsledek se pak dostavil,“ těší Martina Zaťoviče. „Vedla nás osobnost v podobě Martina Erata, který ví, co to znamená špičkový hokej,“ zmínil odchovance Třebíče, jenž v Kometě zužitkoval i zkušenosti nabyté v kanadsko-americké NHL.

Eratovo rodiště – Třebíč – má určitou spojitost s Karlovými Vary, kde Zaťovič poprvé okusil, jak chutná celkový triumf v české nejvyšší soutěži. Kluby z obou měst se spolu utkají v příštím ročníku WSM ligy, které se účastní také přerovští Zubři. „Vary teď jsou, kde jsou. Bohužel,“ hlesl Martin Zaťovič nad situací v celku z lázeňského města, který letos z extraligy sestoupil.

Titul v Brně si Zaťovič podle svých slov užil daleko víc. „Už jsem to přeci jen zažil v pozici staršího hráče,“ vysvětlil. Skvělý zážitek si odnesl rovněž z oslav zisku Masarykova poháru, kterých se na Zelném trhu v Brně zúčastnilo na 12 tisíc lidí. „Bylo to naprosto perfektní. Počet fanoušků, který s námi slavil, jen dokazuje, jaký zvuk má značka jménem Kometa,“ poznamenal.

Nyní je na Brnu, aby si extraligový trůn, na který usedlo po 51 letech, udrželo před konkurenty. „Každá sezóna je těžká a to samé platí i pro obhajobu titulu. Půjdeme si za svým cílem – chceme udělat play-off a pak se uvidí,“ uvažuje Martin Zaťovič, který je zvědavý také na mateřský Přerov a jeho působení na prvoligové scéně: „WSM liga je nově nesestupová, takže zůstává otázkou, jak ji některé týmy pojmou. V případě Přerova bude hodně záležet na finančních možnostech a na hráčích, kteří tu budou.“

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii