VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Chceme stále rozvíjet tréninkový program a zkvalitňovat trenérský tým, hlásí Kočara

Chceme stále rozvíjet tréninkový program a zkvalitňovat trenérský tým, hlásí Kočara
P ř e r o v – Sezona 2016/2017 už se zařadila do minulosti a Zubři netrpělivě očekávají tu další. Uplynulý ročník byl bohatý na události nejen co se týče A-mužstva HC ZUBR Přerov, ale také u mládeže, která si opět vedla výborně na své konto zapsala řadu dalších úspěchů. Uplynulý ročník mládežnického hokeje bilancoval sportovní manažer Vladimír Kočara.
Sezona 2016/2017 je už teď minulostí. Jak bude znít její hodnocení z pohledu mládeže?
Myslím si, že uplynulá sezona byla pro mládež velmi úspěšná. Nebylo to jen o výsledcích a umístění v tabulkách, ale do výsledků se promítly i změny v realizačních týmech, které proběhly před zahájením sezóny. I pro nadcházející ročník se snažíme neustále rozvíjet tréninkový proces a zkvalitňovat trenérský tým.

Jak byste zhodnotil výsledky tří nejstarších kategorií mládeže?
Junioři hráli pod vedením trenérů Daniela Faltýnka a Martina Vojtka v lize důstojnou roli a na závěr skončili třetí na Silesia Bisset Cupu. Starší dorost se dostal do skupiny o postup do extraligy, i když každý rok prochází jeho kádr hodně velkou obměnou. Postup nebyl naším jednoznačným cílem, ale nakonec k němu chyběl jen kousek. Kluci společně s trenéry Alešem Verlíkem a Petrem Školoudem odvedli velmi dobrou práci. Extraligový mladší dorost do posledního kola základní části bojoval o finálovou skupinu, což se nám nepovedlo a v další fázi až závěr rozhodl o tom, že jsme se vinou horšího skóre nedostali do play-off. I přes odchod klíčových hráčů před sezonou se tým podařilo vhodně doplnit, takže i trenérům kolem Pavla Neumana palec nahoru.

Největším úspěchem bylo třetí místo starších žáků na mistrovství republiky. Jak jste vnímal, že Přerov skvěle bojoval se soupeři zvučných jmen?
Na starší žáky „A“ máme vždy v žákovské kategorii nejvyšší nároky, ale letos jsme od začátku na pilu netlačili. Účast na mistrovství republiky nebyla naším hlavním cílem. Přesto se nám tam podařilo postoupit a kluci nakonec v Hradci Králové dosáhli fantastického úspěchu. Perfektně reprezentovali nejen náš klub, ale i město a kraj. Jsme za jejich dosažené výsledky velmi rádi.

A co ostatní žákovské kategorie až po ty nejmenší Zubry?
V nich kluci hráli to, na co měli. Nechceme hrát jen na výsledky, důležité je, aby si zahráli všichni a snažili se neustále zlepšovat. Žádnou ostudu jsme v těchto kategoriích neudělali. U první až čtvrté třídy se nikde nevedou ani výsledky, ani tabulky. Hlavním cílem je mít radost ze hry. Máme tam několik nadějných kluků a na turnajích jsme se neztratili. Myslím si, že je to nejenom odrazem toho, jak kvalitně se nám daří dělat nábor. Práce všech trenérů přípravky je také výborná.

První rok velmi úspěšného fungování bude mít za sebou Sportovní mateřská škola Kouřilkova. Ukázala vám, že jdete správným směrem?
Na přípravě tohoto projektu se pracovalo tři roky. Nechtěli jsme, aby byla jen hokejová, ale co se týče sportu rozmanitější. Od začátku všechno fungovalo velmi dobře a jsme za to rádi. Máme spoustu pozitivních ohlasů od rodičů a všechny děti ten tréninkový program baví. Do prázdnin nám zbývají dva měsíce, ale už máme naplánovány další aktivity, kterými bychom chtěli tento projekt obohatit a zpestřit. Doufáme, že se Sportovní mateřská školka dostane čím dál více do povědomí Přerovanů. Už brzy se uskuteční zápis na další rok. Očekáváme, že se přihlásí děti z různých koutů našeho města, protože už ví, co projekt obnáší a proč ho děláme.

Už více než čtyřicet let funguje spojení hokejového klubu se Základní školou Želatovská. I tuto spolupráci dál rozvíjíte?
Tady bych chtěl především říct, že bez podpory Základní školy Želatovská by nikdy nevznikl projekt Sportovní mateřské školy. Pravidelně se scházíme s jejím vedením v čele s ředitelem Přemyslem Dvorským. Řešíme, co by se dalo zlepšit. Jedním z projektů, který by nás mohl tréninkově posunout, je výstavba hokejbalového hřiště, která byla schválena zastupitelstvem města. Pokud se vše zrealizuje jak má, tak je to další krůček k tomu, aby se kluci zdokonalovali v dovednostech, které k hokeji patří.

Mladí Zubři mají každou sezónu hodně bohatý program, do kterého patří kempy i mezinárodní turnaje. Budete v tomto pokračovat?
Samozřejmě chceme pro naše mladé hokejisty i nadále připravovat pestrý program. Poslední týden v červenci se proto znovu uskuteční MEO kemp, který si všichni zúčastnění pochvalovali. Letos bychom ho rádi zatraktivnili o zajímavé hosty. Nechci je ještě konkrétně zmiňovat, ale každý den by měla být na trénincích jedna zajímavá hokejová osobnost. V srpnu tradičně proběhnou soustředění a každý srpnový víkend nás čeká v MEO Aréně turnaj jak dorostenců, tak i žáků.

Jaké sportovní cíle bude mít přerovská mládež do nové sezóny?
Cíle do nové sezóny budeme mít stejné. Základem je mít dostatek kluků, kteří v Přerově chtějí hokej hrát a za důležité považuji i to, aby je bavil a měli z něj radost. Další naší snahou je mít stabilně Extraligu mladšího dorostu a po reorganizaci soutěží, kdy už v rámci první ligy nebudeme mít juniorku a starší dorost se prodlouží na tříletý, hrát nejvyšší soutěž i v této kategorii. Zatím bohužel nemáme noty od svazu, takže nevíme, jaký bude klíč k postupu. Proto ještě nechceme nic vyhlašovat. Podle informací o možné podobě soutěží po zmíněné reorganizaci by bylo zajímavé mít v Přerově extraligy mladšího i staršího dorostu a WSM ligu. K tomu ale bude potřeba, aby nadále fungovala úzká spolupráce mezi mládeží a A-týmem. A na tu si nemůžeme v žádném případě stěžovat.