ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Olomouc - Přerov (sobota 16:15)  |  PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Střípky historie: Poprvé o nejvyšší soutěž

P ř e r o v - Ve druhém díle našeho seriálu zavzpomínáme na sezónu 1981/1982. Přestože se náš klub pokoušel za dobu své existence o postup do nejvyšší soutěže dvakrát, právě tento ročník je v osmdesátileté historii klubu považován dosud za nejúspěšnější. Přerovu se tenkrát podařilo vyhrát českou skupinu druhé nejvyšší soutěže (tehdy nazývanou I.ČNHL) a o postup do té nejvyšší se utkal s vítězem slovenské skupiny - Slovanem Bratislava.
   Přerov bojoval o postup do nejvyšší soutěže celkem dvakrát a to v sezónách 1981/1982 a 1995/1996. Nepodařilo se mu to bohužel ani jednou, přesto si na tyto okamžiky vzpomene, případně si o nich něco rád přečte, každý přerovský hokejový fanoušek. Jako úspěšnější z těchto dvou ročníků je považován ročník 1981/1982, který si připomeneme v dnešním povídání. Na rozdíl od sezóny 1995/1996, kdy do prolínací soutěže o extraligu postoupily dva nejlepší celky 1.ligy, v sezóně 1981/1982 bylo nutno vyhrát českou skupinu národní hokejové ligy, jak se dříve druhá nejvyšší soutěž jmenovala a kterou hrálo navíc velké množství klubů.

Příprava na sezónu

Přípravné období na sezónu 1981/1982 bylo zahájeno 27.4.1981. Hráči přistupovali k tréninku zodpovědně a pravidelně se jej zúčastňovali. Po dovolené trénovalo mužstvo ještě dva týdny venku a 3.8.1981 začlo trénovat na ledě. Poté odehrálo 20 přípravných utkání s velmi dobrými výsledky. Družstvo Přerova absolvovalo i zájezd do Polska, kde se utkalo vesměs s prvoligovými družstvy. V průběhu přípravy došlo také k mnoha personálním změnám. Z mužstva odešli Svoboda, Krejčí, Krejčíř, Bilík, Žádník, Franěk a Černý. Naopak tým byl doplněn Stuchlíkem, Karvaiem a Šaškem, z dorostu byli přeřazeni Chytil, Hána a Zatloukal. Do základní části soutěže vstupoval Přerov s cílem umístit se po jejím skončení do 5.místa.

Základní část I.ČNHL

V sezóně 1981/1982 hrálo I.ČNHL 24 klubů. Byly rozděleny do dvou základních skupin po dvanácti. V každé z nich se hrálo systémem každý s každým. Z obou skupin poté prvních pět celků postupovalo do finálové skupiny. Přerovu se celkem dařilo. Doma zůstal neporažen, když vyhrál s Hradcem Králové 6:2, Karvinou 5:3, Kolínem 5:3, Mělníkem 8:4, Mladou Boleslaví 4:1, Olomoucí 2:1, Prostějovem 3:1, Třincem 3:2 a Žďárem nad Sázavou 5:2. Bod z Přerova odvezl pouze Ingstav Brno za remízu 4:4 a Opava 1:1. Venku Meo zvítězilo v Kolíně 4:3, v Mělníku 10:1, ve Žďáru nad Sázavou 5:4 a vyhrálo i hanácké derby v Olomouci s místní "Morou" 3:2. Jeden bod přivezl Přerov z Opavy za remízu 2:2. Naprázdno vyšel v Brně s Ingstavem 1:2, v Hradci Králové 2:7, v Karviné 2:10, v Mladé Boleslavi 2:5, v Prostějově 3:5 a Třinci 2:7.

12. Mělník          22   0  5  17   47:121  5
V novinách "Nové Přerovsko" si příznivci HC LMCH Přerov mohli přečíst článek tohoto znění (všechny níže uvedené články jsou v původním znění, zvýrazněné věty byly zvýrazněné i v novinách) :

--------------------------------------------------

Třetí místo v národní hokejové lize po první polovině soutěže je prozatím největším úspěchem hokejistů LMCH PŘEROV.

Kde hledat klíč k takovému výsledku, v nějž nedoufali ani trenéři ani fanoušci ?
   Jednak značně omlazená družstva Olomouce a Opavy nepodávala očekávané výkony, což ale nesnižuje dosažené umístění. Řada výsledků byla velmi těsných. Ukázalo se, že především na domácím ledě se dokáže mužstvo koncentrovat na hru, umí bojovat a odvést maximum. Oproti minulým letům je znát i zvýšenou tréninkovou píli a přístup hráčů, v některých případech i vzorný kolektivní výkon. Proto na domácím ledě v 11 utkáních získali soupeři pouhé dva body, které si odvezla Opava a Ingstav Brno. Přesto však jsou ještě další problémy. Trenéři nejsou spokojeni s obrannou hrou na hřištích soupeřů. Z ní pramení také špatné výsledky jako v Karviné a nyní v Milevsku. (článek vyšel až po odehraných dvou kolech finálové části - pozn.redakce ofic.stránek). Nastalo sice určité zlepšení, což dokumentují vítězství v Kolíně, Žďáru n.S., Olomoucí i hra na ledě Ingstavu v Brně.
   Druhou otázkou, kde je nutné zlepšit současný stav, je střelba. Šnábl je sice se 14 góly mezi nejlepšími střelci, ale v mužstvu chybí hráč, který by dokázal v každém utkání úspěšně proměňovat více gólových šancí. Zatím je potřeba vypracovat hodně příležitostí, než dojde ke vstřelení branky.
   Kde hledat východisko ? Především v tréninku. Nárůst objemu byl v letním období asi o 15 procent vyšší. Navíc i v průběhu sezóny hráči chodí jedenkrát týdně vzpírat a do bazénu, aby získali relaxaci. Objemem tréninku se družstvo přibližuje ligovému průměru. Dále je třeba říci, že hráči střední generace dorostli a dávají hře maximum, jako například Hampel, Kalvoda, daří se i dobře zapojit dorostence.
   Z hlediska hodnocení byl nejlepší z obránců Svozil (4 branky a 5 přihrávek), dále Karvai (5+2) a Ovčáček (1+3). Z útočníků byl v bodování nejlepší Hampel (8+16) před Stuchlíkem (7+13) a Luzarem (11+9), čtvrtý Kalvoda (10+9), pátý Šašek (10+8) a konečně šestý Šnábl (14+3).

-dd-

Finálová skupina I.ČNHL

Desetičlenná finálová skupina se hrála opět systémem každý s každým a do tabulky se započítávalo všech 22 výsledků základní části. Soutěž byla napínavá až do posledního kola. Na začátku se Přerovu vůbec nedařilo - z prvních 4 zápasů získal jen 2 body, navíc dva z těchto zápasů skončily debaklem, jednou dokonce s dvouciferným výsledkem a v tu chvíli asi nikoho ani nenapadlo, že se v březnu bude hrát o první ligu. Navíc STK rozhodla, že Přerovu budou odebrány po skončení soutěže dva body za údajně neoprávněný start J.Řezáče v domácím utkáni s Libercem (17.1), které Meo vyhrálo 9:4. LMCH se ale proti rozhodnutí odvolalo a těsně před skončením soutěže předsednictvo ČÚV ČSTV rozhodnutí STK zrušilo. Od zmíněného zápasu s Libercem ale mužstvo neskutečně zabralo a ze zbývajících 14 zápasů už prohrálo jen jedenkrát a třikrát uhrálo bod. Na první místo se Přerov poprvé "podíval" v polovině února po vítězném utkání na DP Praha. V tu chvíli měl 44 bodů a do konce soutěže chybělo 6 kol. Ani před závěrečným kolem ještě nebylo rozhodnuto, na prvním místě mohl kromě Meo skončit ještě jejich hanácký rival - Mora Olomouc. Oba celky hrály v posledním kole venku, Meo mělo bod náskok. Mora na Ingstavu nezaváhala a zvítězila 5:1. LMCH končilo v Hradci Králové. Samotné utkání, na které přijelo mnoho fandů Meo, vypadalo jak na houpačce. První třetina skončila i přes dvě oslabení, které Meo hrálo, výsledkem 0:0, což by Přerovu vzhledem k lepším vzájemným zápasům s Morou stačilo. Hned v úvodu druhé se Přerov ujal vedení 2:0, navíc jedním gólem při oslabení. Když brankář Gáj zlikvidoval i trestné střílení domácích vypadalo to dobře. Na konci 2.třetiny však Meo inkasovalo mezi 36. a 39.minutou tři slepené góly a v tu chvíli byla k postupu blíže Olomouc. Hned po návratu z kabin ale naši hráči vyrovnali a po bojovném výkonu během poslední třetiny dalšími dvěma góly definitivně strhli vítězství 5:3 na svou stranu. Navíc ještě nastřelili třikrát tyč hradecké brány.Po závěrečné siréně nastala mezi hráči i diváky Přerova obrovská radost - Přerov se stal vítězem I.ČNHL a čekala ho kvalifikace o postup do nejvyšší soutěže - tenkrát nazývané 1.ligy.

-----------------------------------------------

Když byl vyhlášen pro ročník 1981/1982 I.NHL rozpis s tím, že pět nejlepších družstev ze skupin A a B vytvoří tak zvanou elitní skupinu pro přebor ČSR, mnozí příznivci nevěřili, že se LMCH do ní dostane. Opak se stal skutkem.

Přerovští hokejisté se s velkým zaujetím šance chytili a dovedli ji k vítěznému konci . Před kvalifikací o postup do I.ligy se Slovanem Bratislava přinášíme přehled jak si LMCH v elitní skupině vedla.
   Vstup do ní nebyl radostný. V první části prohrála v úvodních zápasech v Milevsku 4:10 a Opavě 2:7. Pak porazili přerovští hokejisté DP Praha 7:1, Liberec 9:4, v Praze Slávii 5:4 a Ingstav 4:2. Remizovali v Ústí nad Labem 3:3, prohráli v Olomouci 4:6 a doma s Hradcem Králové 2:3. Ve druhé části nenašli přemožitele. Vyhráli s Milevskem 8:3, Opavou 6:3, v Praze s DP 7:3, v Liberci 4:2, doma se Slávií 6:2, v Brně s Ingstavem 4:2 a v posledním zápase 7.března 1982 v Hradci Králové 5:3. Remizovali s Olomoucí 4:4 a Ústím nad Labem 3:3. V první části získali 9, ve druhé 16 bodů a z toho se zrodila pro přerovský hokej – „historická událost“.
   V sobotu 13.března v 18 hodin budou hrát hokejisté LMCH, jako přeborník ČSR, první kvalifikační utkání o postup do 1.ligy se Slovanem Bratislava. Zasloužili se o to všichni hráči, trenérské trio Josef Podlaha, Pavel Foret a Stanislav Grábl, jakož i kolektiv ledařů přípravou velmi kvalitní ledové plochy. Všem k tak skvělému sportovnímu úspěchu blahopřejeme. Nechť se vám vydaří i velmi náročná kvalifikace.

Josef Svoboda

K závěru hokejové sezóny patří i hodnocení hráčů podle kanadského bodování (počet zápasů, vstřelené branky, přihrávky, trestné minuty).

Obránci          zápasy  branky  přihr.  tr.min.

Chytil             30       0       1      12

Útočníci         zápasy  branky  přihr.  tr.min.

Zubíček            12       1       5      10
   Brankář Gáj obdržel 135 branek, průměr na utkání 3,35, úspěšnost 90%. Výbor hokejového svazu přijal pro příští sezónu opatření k omlazení družstev NHL s cílem, aby se staly zásobárnou 1.ligy. Z toho důvodu musí být příště v kádru 11 hráčů do 25 let (z toho dva do 19 let) a tři hráči nesmí být starší než 30 let. První podmínku LMCH splňuje bez problémů, u druhé je jistý otazník, protože pět hráčů v příští sezóně překročí 30 let (Gáj, Svozil, Šrom, Šašek, a Řezáč).
-----------------------------------------------------------

Kvalifikace o 1.ligu

Po skončení finálové části měli hráči Přerova dva dny odpočinek od hokeje, poté se začali připravovat na kvalifikaci. Měli na to sotva týden. V ní na ně čekal velmi těžký soupeř, který měl jistou kvalifikaci téměř měsíc před skončením SNHL. Nejvyšší soutěže se v té době zúčastňovalo 13 celků, a protože 1.liga byla dvanáctičlenná, na jeden z nich v lize vždy nezbylo místo a hrával tak v národní hokejové lize. V naprosté většině případů v ní neměl žádné potíže, bez problémů ji vyhrával a býval úspěšný i v kvalifikacích o postup. Bylo tak tomu i v této sezóně. V sezóně 1980/1981 opustil 1.ligu Slovan Bratislava. Ze 44 kol získal 28 bodů a sestoupil jen díky horším vzájemným zápasům s Plzní, která získala stejný počet bodů a až do poslední chvíle si nebyl jistotou záchrany jist ani Gottwaldov. V sezóně 1981/1982 hrál Slovan Bratislava tedy I.SNHL. Hrálo ji tehdy 12 celků čtyřkolově každý s každým. Slovan v ní bez nejmenších problémů zvítězil. Ze 44 zápasů získal 74 bodů, druhý nejlepší Poprad ztrácel na konci soutěže 14 bodů. Slovan vyhrál v soutěži celkem 34 krát, 6 remízoval a jen 4 krát prohrál. 15 krát odešli jeho soupeři ze zápasů s alespoň 5-brankovým debaklem, 11 krát z toho jej navíc vyprovodil s dvojciferným skóre. Dalších 9 vyhrál o 4 branky. Doma ztratil jen dva body za dvě remízy, nejvíce prohrál v Martině 4:7. V těchto statistikách se Přerov nemohl se Slovanem měřit. Meo vyhrálo alespoň o 5 gólů jen 4 krát, samo ale utrpělo 5 takových porážek. Deset gólů dalo jen jednou a dokonce 2 krát deset gólů inkasovalo. Slováci měli ve svých řadách několik známých hráčů, kteří dlouhá léta reprezentovali Československo - Pašek, Rusnák, Jaško, Dornič a Pukalovič. Meo na své soupisce žádné podobné hráče nemělo.

Kvalifikace se hrála na 3 vítězná utkání a byla rozlosována takto :

Sobota 13.3.1982   LMCH Přerov - Slovan Bratislava   v Přerově
Úterý 16.3.1982    Slovan Bratislava - LMCH Přerov   v Bratislavě
Pátek 19.3.1982    LMCH Přerov - Slovan Bratislava   v Přerově
Neděle 21.3.1982   Slovan Bratislava - LMCH Přerov   v Bratislavě
Středa 24.3.1982   LMCH Přerov - Slovan Bratislava   v Trenčíně

Kvalifikace o 1.ligu byla pro přerovské fanoušky opravdovým svátkem a naplnila do posledního místa přerovský zimní stadion. Slováci ovšem byli velkým favoritem a také to prokázali. Bohužel stačily jim k postupu pouze 3 zápasy. Všechny měly podobný průběh. Meo dokázalo v obou domácích zápasech se svým soupeřem držet krok po první dvě třetiny. V prvním zápase dokonce po dvou třetinách vedlo 4:2 a ve třetím utkání prohrávalo jen o gól 1:2. Pouze v Bratislavě utekl Slovan Přerovu po dvou třetinách na 4:1, ale ani tam nebyly úvodní dvě třetiny zcela jednoznačné. Ve všech třech zápasech ale Přerov zcela propadl ve třetí třetině, kde zkušenému exligovému soupeři už fyzicky nestačil a zvláště v samotných závěrech utkání hodně inkasoval. V obou domácích zápasech utrpěl v poslední třetině debakl 0:5 a na Slovensku dokonce 0:6. I přesto, že po úvodních dvou zápasech už málokdo pochyboval o vítězi kvalifikace, přerovští diváci vyprodali zimní stadion i v druhém domácím utkání. Protože po tomto zápase bylo definitivně rozhodnuto, zbývající dva už se nehrály.

1.zápas So 13.3.2009
LMCH PŘEROV - SLOVAN BRATISLAVA 4:7 (1:1, 3:1, 0:5)
Branky: 14.Stuchlík, 25.Šnábl, 39.Trnka, 40.Kalvoda - 5.Dornič, 25.Pašek, 43.Pašek, 48.Pašek, 50.Jaško, 53.Černý, 56.Pašek. Rozhodčí: Jirka - Caban, Kriška. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 5500 (vyprodáno)

Podrobnější informace o průběhu tohoto zápasu si můžete přečíst v článku, který přineslo "Nové Přerovsko" :

První kvalifikační utkání o postup do 1.ligy ledního hokeje se vyvíjelo zpočátku pro domácí velmi slibně 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5, 4:6, 4:7.

Úvod utkání byl pro hráče seznamovací, hosté však vystrčili hned v 5.minutě růžky. V běžné situaci se ve třetině domácích dostal k puku Dornič a přesně umístěnou střelou se dostal Slovan do vedení 1:0. To byl pro obě strany signál pro nasazení bojovného tempa. Hned v 6.minutě zabránil Gáj zázračně druhému gólu hostí, ve 14.minutě vyrovnal 1.třetinu na 1:1 Stuchlík. II. Třetina měla pro LMCH velmi radostný a slibný průběh. Ve 25.minutě zvýšil na 2:1 Šnábl, za 24 sekundy vyrovnal na 2:2 Pašek. Tlak domácích narůstal tak, že hosté nevěděli chvílemi kudy kam. Za bouřlivého ohlasu v hledišti zvýšil ve 39.minutě Trnka na 3:2 a ve 40.minutě „gólem do šatny“ Kalvoda na 4:2. Radostná pohoda v hledišti však v průběhu poslední třetiny vyprchávala. Slovan rozehrál v plné šíři exligové umění a postupně odsoudil domácí do role přihlížejících jeho hokejovému koncertu. Vyhrál závěrečnou třetinu 5:0, ve 43.minutě skóroval Pašek a týž hráč ve 48.minutě, v 50.Jaško, 53. Černý a pohromu domácích zakončil svým čtvrtým gólem v 56.minutě Pašek. Domácí se za celou poslední třetinu nezmohli na útočnou akci, brankář Beňo téměř nepřišel do styku s pukem. Ze souboje LMCH – Slovan se stal souboj LMCH – Pašek s pomocníkem Rusnákem. Bylo nepochopitelné, jak domácí nechali reprezentačního lišáka Paška řádit. Marně sahali do hloubky posledních sil, radost z krásné druhé třetiny se měnila v kapky hořkosti. Mnozí z nejvěrnějších diváků odcházeli.
   Slovan byl na utkání velice dobře připraven. Jeho hráči byli s výkony Přerovských důkladně seznámeni. V pohyblivosti těžili z velmi nízkého věkového průměru 23 roků. Hlediště vyprodáno, 5600 diváků. Trojici rozhodčích tvořili zkušení prvoligoví : hlavní Jirka, na čarách Caban a Kriška. Jirka ke škodě domácích přimhouřil oči nad třemi evidentními prohřešky hostí, za něž mělo následovat jejich oslabení.

2.zápas Út 16.3.1982
SLOVAN BRATISLAVA - LMCH PŘEROV 10:1 (2:1, 2:0, 6:0)
Branky: 4.Bezák, 7.Ulehla, 24.Bezák, 26.Rusnák, 41.Jaško, 47.Pašek, 49.Jaško, 57.Jaško, 59.Pašek, 60.Rusnák - 9.Luzar. Rozhodčí: Jirka - Caban, Kriška. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:0. Diváci: 11300 (Vyprodáno)

3.zápas Pá 19.3.1982
LMCH PŘEROV - SLOVAN BRATISLAVA 1:7 (0:1, 1:1, 0:5)
Branky: 39.Řezáč - 13.Ulehla, 36.Pukalovič, 45.Roháčik, 47.Morávek, Jaško, 58.Rusnák, 59.Urban. Rozhodčí: Adam - Beneš, Grúň. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (Vyprodáno)

O průběhu druhého a třetího zápasu, které skončily debaklem se již v místních novinách nepsalo. Celou kvalifikaci zhodnotily podnikové noviny "Přerovský strojař" a "Meopta" takto :

Hokejová kvaliikace do nejvyšší soutěže skončila. V poměru vzájemných střetnutí skončila jasným vítězstvím hráčů Slovanu 3:0. Fanoušci věřili ve vítězství LMCH alespoň ve třetím utkání, ale hráči soupeře dali všem jasnou odpověď. Ve všech třech utkáních byl Slovan kompaktnějším kolektivem a lepší bruslařskou i hokejovou technikou dokázal eliminovat nadšení a bojovnost hráčů Lokomotivy Meochemy. V závěru každého střetnutí docházely našim hokejistům fyzické síly a také výkon brankářů nebyl nejlepší. Přesto však nelze upřít celému kolektivu snahu o co nejlepší výkon a hru. Věřme, že i příští sezónu budou hokejisté bojovat o co nejlepší umístění v NHL.

Povrchní pohled na výsledky tří utkání hokejistů Lokomotivy Meochemy ukazuje na jednoznačnost výsledků ve prospěch Slovanu Bratislava. Je však potřeba říci, že každé utkání se vyznačovalo velkým nasazením, bojovností a vysokou úrovní. Například instruktor prvního utkání na tiskové besedě hodnotil úroveň výš než ligového střetnutí na vítkovickém ledě v předcházející den a v podstatě se tímto rysem vyznačovala všechna utkání. Kde hledat příčiny toho, že přerovské družstvo inkasovalo v posledních třetinách takový příděl branek ?"
   V prvním utkání byli ve druhé třetině zraněni Hampel a Šašek, družstvo dohrávalo jen se sedmi útočníky, proto hráči nebyli schopni plnit dobře obranné úkoly. V bratislavském utkání chyběl navíc i Hána a Chytil, což znamenalo při oslabeném kádru také úbytek fyzických sil. Přesto jsme měli řadu gólových šancí. Stejný průběh mělo i poslední utkání. Trenér Podlaha jasně řekl - po zraněních se ukázala slabina, pečlivě skrývaná celou sezónu - máme příliš úzký kádr hráčů na náročná utkání.
   Bratislava měla možnost výběru pro útočné řady a reprezentanti Pašek, Jaško a Rusnák vlastně rozhodli utkání. Gólová vyrovnanost prvých dvou třetin byla dána jak dobou fyzické výdrže útočníků Přerova , tak i slabinou obrany Slovanu, velmi často hrála jen se čtyřmi hráči a to je pro budoucí ligu málo.
   Je třeba také říci, že Slovan se na kvalifikaci připravoval tři týdny, (Ve Skalici remizoval 4:4 a podle slov trenéra domácích Mrlíka hrál jen v tréninkovém tempu), zatímco Přerovu zbyl prakticky týden na regeneraci sil po náročných utkáních v závěru soutěže.
   Ve všech utkáních se hrál útočný, otevřený hokej, jak se říká "nahoru - dolů", což jistě diváci ocenili. Přerovští trenéři uvažovali i o možnosti osobní obrany na nejlepší hráče soupeře, případného kouskování hry a zašlapování.Nakonec se k tomuto stylu antihokeje nesnížili i za cenu, že se nepodařilo dosáhnout vyrovnanějších brankových výsledků.
   Kvalifikace byla družstvu LMCH užitečnou školou jak pro družstvo, tak i samotný oddíl. Ve hře proti reprezentantům se ukázal rozdíl proti ligovému hokeji, na povrch vyplynuly rezervy ve vyrovnanosti kádru mužstva, taktické vyspělosti a částečně i ve fyzické kondici - to jsou úkoly pro zlepšení v příští sezóně, abychom v Přerově mohli opět vidět boje o špičku tabulky národní hokejové ligy.

Děrda

Sestava Slovanu v kvalifikaci : Beňo - Bukovinský, Roháčik, Urban, Černý, Domko, Pukalovič, Jaško, Rusnák, Bezák, Pašek, Dornič, Pokovič, Hornák, Ulehla, Morávek, Šechný, Ujváry. Trenér : Walter

Sestava Meochemy Přerov v sezóně 1981/1982

Gáj Zdenko, Plíhal Jiří - Grussmann Martin, Chytil Luděk, Karvai Jiří, Ovčáček Petr, Svozil Stanislav, Šrom Bohumil, Vavruša Ivo - Dvořák Jaroslav, Hampel Petr, Hána Milan, Kalvoda Jiří, Luzar Jaroslav, Řezáč Jaroslav, Stuchlík Jaroslav, Šašek Martin, Šnábl Miroslav, Trnka Jan, Zatloukal Milan, Zubíček Jiří. Trenéři: Podlaha Josef, Grábl Stanislav, Foret Pavel. Vedoucí mužstva: Mück Zdeněk. Lékař týmu: MUDr. Březina Ladislav

Úspěšnost sezóny ještě umocnili starší dorostenci Přerova, kteří vyhráli krajský přebor a postoupili do ligy staršího dorostu. V kvalifikaci doma porazili Prostějov 5:2 a venku u něj prohráli 4:6, když Málek vstřelil v Prostějově čtvrtý gól několik sekund před koncem utkání a celkové skóre z obou utkání tak upravil na 9:8.

Titulky z Nového Přerovska jsou zveřejněny se souhlasem Státního okresního archivu v Přerově.

Prosíme čtenáře, aby omluvili horší kvalitu fotek, které byly pořízeny z regionálních a podnikových novin a bulletinu historie LH v Přerově vydaného na podzim 2008.