ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Brankář Klouček se uvedl skvěle, Procházka oslnil hattrickem. První derby vyhráli Zubři

P r o s t ě j o v – Jedenácté vítězství z posledních 17 soutěžních hanáckých bitev, takovou vizitkou se aktuálně mohou pochlubit hokejisté Přerova. Na ledě rivala z Prostějova se představili i s brankářskou posilou Milanem Kloučkem. Ten stejně jako celý zubří tým předvedl parádní výkon, za který přišla odměna v podobě vítězství 4:1. Mimořádným počinem se na něm podílel šutér Milan Procházka, do sítě Jestřábů nasázel hattrick.
5.kolo, středa 19.9.2018
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Račuk (Venkrbec) – 4. Procházka (Pšurný), 14. Procházka (Pšurný, Novotný), 22. Sýkora (Rachůnek, Pala), 38. Procházka (Goiš, Plášek). Rozhodčí: Dědek, Doležal – Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2815. Střely na branku: 32:27. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 37:18. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Neužil – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Foltýn, Rašner – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Račuk – Luňák, Karpov, Žálčík – Matys, Prokeš, Krejčiřík
Klouček – Pala, Pohl, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Plášek – Doležal, Hejcman, Goiš – Navrátil, Moučka, Mašín

Časomíra ukrojila z derby jen 34 vteřin a Zubři už museli řešit nepříjemné oslabení. Tradičně silnou přesilovku Jestřábů však modrožlutí ubránili, ba co víc, záhy se ujali vedení. Pšurný obral soupeře o kotouč a předložil jej Milanu Procházkovi, který se perfektně trefil na vzdálenější tyč. Brzy však mohlo být srovnáno. Karpov se natlačil před Kloučka, novice v zubří bráně, ale kotouč okolo tyče za čáru neprošel celým objemem. Další minuty nabídly druhou přesilovku Prostějova, ani tentokrát se však dravci neprosadili, i když se Zubři dlouho nedokázali dostat z obranného pásma.

To následná přesilovka v podání Přerova gólový punc už měla. Při střele Pšurného kotouč lehce holí líznul Milan Procházka a posunul tak skóre na 0:2. V závěru první „dvacky“ byli Zubři aktivnější a mnohem hladovější po gólech, ale Moučka ani Plášek nedokázali ze svých nadějných šancí Neužila překonat.

Druhou periodu zahajoval Přerov v oslabení, ovšem svého rivala ještě více zmrazil. Pala poslal puk na Rachůnka, který v přečíslení přihrál na Tomáše Sýkoru a ten prostřelil přesouvajícího se Neužila. Zubři hráli i v dalších minutách s obrovským elánem a svého soka příliš do šancí nepouštěli. Ve 29. minutě mohl navyšovat Sikora, ale Neužil tentokrát dobře zasáhl vyrážečkou.

Prostějov se prosadil až ve 31. minutě, po velkém zmatku v brankovišti. Rozhodčí Dědek sice nejprve signalizoval trestné střílení za zalehnutí kotouče, pak ale na doporučení brankového sudího uznal gól. Ten byl z dorážky připsán Marku Račukovi. Jestřábi toužili nedobře se vyvíjející derby zdramatizovat, jenže přerovští bojovníci to odmítli. Ve 38. minutě Zubři při výhodě předvedli oku lahodící kombinaci, na jejímž konci zcela volný Milan Procházka dokonal u tyče svůj hattrick.

Ve třetím dějství držel Přerov velmi nadějný náskok a zodpovědným bráněním nepouštěl soupeře do výraznějšího tlaku. Jestřábi znovu nedokázali zužitkovat ani přesilovou hru, které byly vloni jejich obrovskou zbraní. Až v 51. minutě dokázali Zubry trochu zatlačit, ale všechny nebezpečné situace s přehledem vyřešil brankář Klouček. Poradil si jak se střelou Račuka, tak i s podobným zakončením Luňáka.

Čtyři minuty před koncem mohl podtrhnout parádní vítězství Zubrů čtvrtým gólem Procházka, ale jeho střelecký pokus skončil jen na boční síti. Skóre 1:4 už se v závěru nezměnilo, a tak Přerov za vynikající podpory svých fanoušků ukořistil na ledě největšího rivala všechny tři body!

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Tak jak jsme odehráli naše dvě přesilovky, bez pohybu, bez nahrávky, bez efektivity, tak jsme odehráli celé první dvě třetiny. Soupeř byl aktivnější, kombinačně lepší, důraznější a celé to korespondovalo s jeho prvním gólem, který padl po ztrátě puku u mantinelu a nevrácení se do obranných pozic. O přestávce po první třetině jsme si řekli, že tu třetinu musíme hodit za hlavu, že to není způsob hry, jakým se chceme doma prezentovat. Ale opět jsme nepřistoupili k naší přesilovce, tak jak by se slušelo na tak zkušený tým, a nechali jsme soupeře hloupě skórovat. Poděkování patří dnes pouze fanouškům, kteří se na takový výkon nezasloužili dívat. Určitě je v týmu dost hráčů, od kterých očekávám úplně jiné představení.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dneska to derby bylo svátkem hokeje a byla skvělá divácká kulisa. My jsme se na ten zápas chystali zodpovědně a věděli jsme o síle soupeře dopředu, má tam obrovsky zkušené hráče. Pár dnů před zápasem jsme přeházeli sestavu. gólmanem počínaje, a myslím si, že všechny ty změny nám přinesly kýžený úspěch. Ustáli jsme počáteční tlak soupeře, se kterým jsme počítali a snažili se být nebezpeční ze všech příležitostí. Dali jsme gól, který soupeře donutil se do nás tlačit a ve druhé třetině jsme odskočili víc. Vyvarovali jsme se dnes chybám, a co jsme si řekli po druhé třetině, jsme splnili. Všem klukům patří obrovský dík za celých šedesát minut, myslím si, že takové zápasy jsou dobrou reklamou Chance ligy.