Zubry vysoké manko nepoložilo, první třetina však turnajový duel se Zlínem rozhodla

P ř e r o v – První domácí zápas Generali Česká Cupu mají za sebou hokejisté Přerova. S extraligovým Zlínem prohráli 0:6. O vítězi rozhodla už úvodní dvacetiminutovka, ve které se Beranům dařilo v koncovce a vypracovali si čtyřbrankový náskok. Naopak Zubři navzdory několika slibným šancím skórovat nedokázali. V průběhu utkání se však jejich výkon zlepšoval a konečný výsledek působí až krutě.
GEN-2, čtvrtek 6.8.2020
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
0:6
(0:4, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Herman (Václavek), 13. Dufek (Řezníček), 17. Dobiáš, 17. Köhler (Nosek, Dufek), 50. Köhler (Honejsek, Šlahař), 59. Okál (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Rampír. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:6.
D. Dvořák (17. Holík) – Forman, Krisl, Dřímal, Zbořil, Kleiner, Klimíček – Dostálek, Pšurný, F. Dvořák – Štefka, Hejcman, Hrabal – J. Dvořák, Süss, Goiš – Peterka, Hradil, Hajšman
Huf – Gazda, Žižka, Nosek, Hamrlík, Řezníček, Dluhoš – Dufek, Fryšara, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Karafiát, Sedláček, Sebera – Dobiáš, Herman, Václavek

Skóre se mohlo měnit za dvě minuty od prvního buly, Goiš ale po přihrávce Jaroslava Dvořáka Hufa zblízka nepřekonal. Zlín těžil z přerovských chyb. První potrestal odchovanec Hanáků Jakub Herman, který předtím obral o puk Dostálka. Druhou využil Jan Dufek. V útočném pásmu předskočil domácího obránce a po obejití Daniela Dvořáka zakončoval do odkryté klece.

Zubři své možnosti neproměňovali, Dostálek si s Hufem neporadil ani nadvakrát. Na druhé straně tečoval Hamrlík Řezníčkovo nahození do spojnice břevna a tyče. Berani pak vměstnali dvě trefy do necelé půlminuty. Nejprve se individuálně prosadil Vojtěch Dobiáš, tečí z přebrankového prostoru následně zapříčinil střídání přerovských gólmanů Bedřich Köhler.

Ve druhé části se Dvořákův náhradník Holík zaskvěl proti Köhlerovi. Zneškodnil také bekhendový blafák Karafiáta, který si najel až do těsné blízko domácí klece. Volný před Hufem se ocitl Goiš, zlínský muž s maskou mu ale kotouč vypíchl holí. Do odkryté branky mohl v přesilovce střílet Pšurný, jenže promáchl. V další početní výhodě Zubrů vypadlo Hufovi z lapačky nahození Formana. Dorážející Dostálek však zblízka zamířil pouze do tyče.

Zkraje poslední třetiny sahal po snížení opět Dostálek. Huf na jeho střelu nedosáhl, kotouč nicméně branku minul. Kousek scházel také teči najetého Süsse, pokus Jaroslava Dvořáka zastavil zlínský gólman. Deset minut před koncem se Berani radovali popáté. Při vyloučení Hajšmana Šlahař z jednoho doteku oslovil Bedřicha Köhlera a ten usměrnil kotouč mezi betony jinak skvěle chytajícího Holíka. Konečný výsledek zápasu stanovil v 59. minutě po akci Honejska a šťastném odrazu od bránícího Dřímala Zdeněk Okál.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Výsledek je zavádějící, s výkonem týmu jsem spokojený. V první třetině jsme bohužel udělali tři hrubé chyby, které Zlín potrestal. To ovlivnilo celý zápas. Oproti Třinci jsme ale hráli šedesát minut, co jsme si řekli. Nedali jsme gólové šance. Teď se připravíme na Vítkovice.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale rozhodně to nebylo tak jednoduché. Domácí hráli velmi dobře, nás podržel v důležitých momentech brankář Dan Huf. Prosadili jsme se po zdařilých akcích a jsme rádi, že jsme uhráli tento výsledek bez obdržené branky. Avizovali jsme protočení sestavy a příležitost dostali mladí hráči. Všichni mladíci se ukázali v dobrém světle a herní projev byl velmi slušný.