Zubrům v Litoměřicích upřeli regulérní branku, Stadionu pak podlehli v nájezdech

L i t o m ě ř i c e – Dramatický průběh měl zápas hokejistů Přerova proti Litoměřicím. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře vedli v závěru o dvě branky, Stadion ale při power-play dokázal vyrovnat. Na konci prodloužení skóroval při vyloučení Kadlece kapitán Zubrů Krisl, rozhodčí však platný gól neuznali. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, domácím kališníkům zajistil úspěch v páté sérii Jindra. Hanáci si ze severu Čech odvezli bod a jsou blízko jistotě druhého místa.
55.kolo, sobota 29.2.2020
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
5:4sn
(1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. M. Beran (Voženílek, Korkiakoski), 48. M. Beran (Gaspar, Kadlec), 57. Kadlec (Klikorka, Voženílek), 60. Kadlec (Beran, Marcel), rozhodující nájezd Jindra – 13. Goiš (Krisl, Kubeš), 16. Moučka (Číp, Weinhold), 35. Š. Kratochvil (Weinhold, Berger), 53. Dvořák (Moučka, Süss). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 940. Střely na branku: 44:22. Zblokované střely: 22:8. Vhazování: 43:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 5:4.
A. Beran (na nájezdy Škorpík) – Marcel, Klejna, Klikorka, Jebavý, Gaspar, Kukla – M. Beran, Korkiakoski, Voženílek – Kadlec, Jícha, Kangas – Jindra, Sklenář, Kropáček – Morong, Štohanzl
Petrásek – Kubeš, Krisl, Zbořil, Bodák, Šnajnar, Weinhold, Dřímal – Navrátil, Pšurný, Goiš – Číp, Hejcman, Moučka – Š. Kratochvil, Berger, M. Kratochvil – Dvořák, Süss

Lepší vstup do zápasu měly Litoměřice, které mohly udeřit hned ve druhé minutě. Střela Kangase však jen orazítkovala pravou tyčku Petráskovy klece. Další šance Kališníků přišla po špatné rozehrávce, ale ani Voženílek přerovského gólmana nepřekonal. Po Šnajnarově střele se Zubři zakrátko museli bránit v oslabení, což domácí po osmi vteřinách potrestali. Rychlou souhru zakončil zblízka střílející Matěj Beran.

Na ospalý začátek trenérské duo Kočara - Grof zareagovalo oddechovým časem, který hodně pomohl. Kadlec navíc podrazil Petráska při rozehrávce a Přerov taktéž přesilovku rychle zužitkoval. Od modré pálil Krisl a Jiří Goiš puk tečoval mimo dosah brankáře Berana. Aktivita Zubrů přinesla záhy druhý gól. Číp nabil do levého kruhu Jaroslavu Moučkovi, který zacílil přesně.

Také start druhé třetiny přinesl větší aktivitu domácích. Petrásek se musel činit a velmi dobře odolával soupeřovým střelám. Ztroskotal na něm Jebavý, Korkiakoski, zblízka poté Voženílek a v přesilovce také Kadlec. Těsně před polovinou zápasu se Zubři znovu bránili v oslabení, i tentokrát však hru ve čtyřech zvládli.

Poté se přesilovka otočila na stranu Hanáků. Ti ji sice nevyužili, ale pět vteřin po ní přece jen zasadili Kališníkům třetí úder. Weinhold našel Šimona Kratochvila, který se neukvapil, počkal na pohyb brankáře a neomylně trefil poloprázdnou klec. Na konci druhé tercie šel pykat za faul Navrátil, třetí „dvacku“ tak zahajovaly Litoměřice přesilovkou.

Ta zůstala nevyužita, jenže poté přišlo rovných 100 vteřin litoměřické přesilovky pět na tři a v ní se už domácí prosadili. Po obléhání Petráskovy brány se puk dostal na hůl Gaspara, jehož dělovku od modré tečoval Matěj Beran. Domácí pokračovali ve snaze vyrovnat, ale sedm minut před koncem Zubrům vyšel rychlý útok. Moučka po průniku na Berana nevyzrál, volný puk si však našel Filip Dvořák a doklepl jej do sítě.

Domácím už nezbývalo nic jiného, než zariskovat bez brankáře, která se proměnila v úspěšnou stíhací jízdu. Martin Kadlec vystřelil přes obránce a trefil přesně růžek Petráskovy brány. V pokračující power-play pak stejný hráč zblízka srovnal na 4:4.

V prodloužení oba týmy své šance neproměnily. Zubři hráli v posledních vteřinách přesilovku, ve které Krisl od modré dostal puk do sítě, ale povyjetý brankář Beran sám upadl, což rozhodčí Zubzanda naprosto nesmyslně vyhodnotil jako postavení hráče v brankovišti a gól v čase 64:59 neuznal. O vítězi tak rozhodly až nájezdy. Ve čtvrté sérii sice srovnal Navrátil, ale v páté sérii přisoudil domácím bod navíc David Jindra.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Do zápasu jsme vstoupili dobře a prvních deset minut každé třetiny jsme byli velmi aktivní. Bohužel jsme se potýkali s koncovkou a vypracované šance jsme nedokázali využít a soupeř nám vždy odskočil. Vzhledem k našemu výkonu je škoda, že jsme se museli honit za výsledkem, ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali 2:4. bereme dva body a jsme neustále ve hře o šestku, tak je to pro nás perfektní a gratuluji hráčům k výkonu.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Zápas se nám nepovedl. Od první minuty byl soupeř lepší, ale díky naší produktivitě v první třetině jsme se dostali do vedení a výborně nás držel gólman. Bohužel jsme si to v závěru nechali vzít, což věříme, že bylo poprvé a naposledy v této sezoně. Poučíme se z toho a budeme pokračovat dál. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří za námi cestovali až do Litoměřic.