Zubrům se zápas na ledě Poruby nepovedl, od Ostravanů obdrželi osm branek

O s t r a v a – Vysokou porážku utrpěli v 52. kole Chance ligy hokejisté Přerova. Porubě na její půdě podlehli 1:8. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře sice dokázali odpovědět na první trefu domácího týmu, to ale bylo z jejich strany vše. Skóre už se následně měnilo jen zásluhou Slezanů, kteří se ještě do první přestávky znovu dostali o gól napřed. Ve zbývajících čtyřiceti minutách pak přidali šest přesných zásahů.
52.kolo, středa 19.2.2020
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
8:1
(2:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Špaček (Káňa, Jáchym), 15. Sikora (Gřeš, Slavík), 33. Gřeš (Husák, Hudeček), 36. Káňa (Jáchym, Krejčí), 42. Kanko (Zdeněk, Nejezchleb), 43. Káňa (Rudl, Jáchym), 47. Toman, 60. Slavík (Husák) – 14. Pšurný (Zbořil, Navrátil). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 602. Střely na branku: 28:35. Zblokované střely: 12:18. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, Krejčí, Pastor, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Káňa, Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk, Nejezchleb – Brodek, Toman, Ďurač
Petrásek (42. Klimeš) – Krisl, Weinhold, Bodák, Zbořil, Forman, Šnajnar, Kleiner – Berger, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Dvořák, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Zmeškal

Ve velkých šancích se v první třetině ocitli Káňa a na druhé straně Hejcman s Dvořákem. Ani jeden však neuspěl. Skóre otevřela Poruba, Marek Špaček se protáhl mezi dvěma soupeři a zavěsil do pravé šibenice Petráskovy branky. Domácí obrana pak nechala prostor Romanovi Pšurnému. Nejproduktivnější přerovský hráč toho využil a proti vyjetému Foltánovi nezaváhal. Za úvodní čtvrthodinu padly celkem tři góly, slezskému celku vrátil vedení ranou z mezikruží bývalý Zubr Marek Sikora.

Na konci akce čtvrté hostující řady stál Süss, Foltán jeho pokus vyrazil betonem. Během přesilovky zase zastavil střelu Čípa. Poruba naložila s početní výhodou lépe. Zbytečné vyloučení Zmeškala potrestal přesnou tečí Husákova nahození Tomáš Gřeš. Domácím se přesilovky dařily, další využil dělovkou z první pod horní tyč Jan Káňa.

Na začátku třetí části Foltán zneškodnil ostrou střelu Moučky. Ve 42. minutě Přerov popáté inkasoval, Petr Kanko se dostal před Petráska a mezi jeho betony poslal puk do sítě. Petrásek poté přenechal své místo Klimešovi, toho ale zanedlouho bekhendovým blafákem přelstil Jan Káňa. Zubři se navíc dopouštěli chyb, po jedné takové se prosadil Radim Toman. Vysoký rozdíl ve skóre mohl alespoň zmírnit Číp, odkrytou část Foltánovy branky ovšem netrefil. Konečný výsledek utkání stanovil ranou od modré čáry Marek Slavík.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): Po pondělním krutém výsledku a špatném výkonu v třetí třetině jsme si k tomu něco v kabině řekli a trošku pročistili vzduch. Dnes bylo vidět, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a vydrželi makat celých šedesát minut. Výsledek je sice pro soupeře krutý, ale tři body jsou pro nás zasloužené. Dnešní dobrý výkon podpořený trochou štěstí a dnes výborným Frederikem Foltánem nám ještě udržel malou naději se poprat o šestku a vyhnout se tak předkolu o play off. Ještě bych chtěl v závěru poděkovat klukům za předvedený výkon.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme a domácí zaslouženě vyhráli. Myslím si, že tady v té komorní atmosféře si zaslouží pochvalu pouze naši fanoušci. Jednoduše jsme ten zápas nezvládli a zaslouženě jsme prohráli.