Zubři zvládli těžký zápas s nepříjemným Ústím, dvakrát udeřili v přesilovkách

P ř e r o v – Předehrávku 54. kola Chance ligy si střihli hokejisté Přerova. Doma se střetli s Ústím nad Labem, které pokořili rozdílem tří branek. Dvakrát přitom houževnatého protivníka ztrestali v početní převaze, poprvé v prostřední části, podruhé během třetí třetiny. Konečně se tak mohli z radovat z gólů v síti brankáře Stezky, jež jim do závěru utkání zařídily pohodlný náskok. V tabulce Zubrům aktuálně patří osmá příčka.
54.kolo, neděle 20.1.2019
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Pala), 31. Tomi (Pšurný, Krisl), 35. Pšurný (Černý), 46. Hejcman (Malina) – 14. Chlouba (TS). Rozhodčí: Dědek, Přikryl – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1526. Střely na branku: 51:25. Zblokované střely: 2:3. Vhazování: 40:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Moučka, Hejcman, Goiš – Indrák, Dvořák, Tomi
Stezka – Zdvořáček, Mert, Blaha, Weinhold, Zukal – Veselý, Roubík, Merta – Chlouba, Šťovíček, Schwamberger – Chrpa, Tůma, Krliš – Planý, Jandus, Davídek

První minuty nabídly oboustranně aktivní hru, z níž vzešla první větší šance díky čtvrté přerovské formaci v sedmé minutě. Puk se po doteku Dvořáka došoural pouze před brankovou čáru a na opačné straně neuspěl v brejku Blaha. Přerovský Filip Dvořák se ale nakonec první branky v sezoně dočkal. Po střele Paly vybojoval puk ze skrumáže a otevřel skóre. Ústecká odpověď však přišla hned za dvě minuty. V oslabení prchl Roman Chlouba, jenž proměnil trestné střílení nařízené po vhozené holi Lukáše Klimeše. Dobré šance se naskytly Krlišovi a Sýkorovi, další změnu skóre ale neobstarali.

Zkraje druhé třetiny Ústí ubránilo oslabení, totéž se podařilo i Přerovu. Další oslabení hostů už ale končilo předčasně. Pšurný z pravého kruhu vystřelil do předbrankového prostoru, kam vložil hokejku Vojtěch Tomi. Weinholdovu šanci na srovnání zastavil Novotný a brzy Zubři vedení navýšili. Perfektní průnikovou přihrávku obdržel od Černého Roman Pšurný, jenž v samostatném úniku Stezku prostřelil. Klimeš ještě na závěr třetiny parádně zastavil přečíslení hostů, jejich manko tak bylo dvoubrankové.

A ve zbytku zápasu už se ani nestáhlo. Navrátil vybojoval ve 44. minutě přesilovou hru, kterou Zubři chvíli před koncem využili. Nejpřesnější možnou střelu vyslal z levého kruhu Darek Hejcman, a to přímo do šibenice. Prudkým švihem dokonce vystřelil do vzduchu Stezkovu lahev, od níž puk ihned vyletěl z brány. Větší šance se naskytly hostům jen sporadicky, to Zubři si své vedení pečlivě hlídali a poté, co soupeře výrazně přestříleli, si do tabulky zapisují zasloužené tři body.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Nic jiného než tři body se od nás nečekalo a byl to těžký zápas. V tuto chvíli jsme si největším soupeřem my sami. Jdeme do utkání, řekneme si, jak bychom se měli prezentovat, a na ledě to vypadá trochu jinak. Proto pro nás tyto tři body mají momentálně cenu zlata.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Odehráli jsme těžký zápas. V sobotu se hrálo ve Frýdku, hned další den v Přerově, který má kvalitní mužstvo. Bohužel jsme v sobotu přišli o obránce, takže proti Frýdku jsme skoro půlku a v neděli celý zápas odehráli v pěti obráncích, což je fyzicky velmi náročné. Myslím si, že první třetina byla slušná, ta hra byla vyrovnaná, a to i výsledkově. Bohužel druhá třetina nám utekla, dostali jsme dva góly a pak už asi nebylo sil to dotáhnout. Ještě tam byl čtvrtý gól, těžko říct, jak ta situace vypadala. Podíváme se na video, jestli to gól byl, nebo ne. Rozhodčí ho uznali a pak už jsme neměli sílu s tím zápasem vůbec cokoliv udělat.