ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Chrudim - Přerov 2:6 | DOROST: Přerov - Šumperk (ODLOŽENO)

Zubři zlomili Sokolov po nájezdech, Přerov je po sedmnácti letech prvoligový!

Zubři zlomili Sokolov po nájezdech, Přerov je po sedmnácti letech prvoligový!
P ř e r o v – V neskutečné drama se proměnilo závěrečné utkání Zubrů v sezóně, které je mohlo posunout do první ligy. Přerované prohrávali a dlouho nemohli najít recept na gólmana Hrušku. Povedlo se jim to až ve třetí části a za stavu 1:1 utkání dospělo do nájezdů. V nich rozhodl skvělý taktický manévr s nasazením brankáře Slováka a postupový gól Davida Šebka ve čtvrté sérii. MEO Aréna vypukla radostí, Přerov se po dlouhých sedmnácti letech probojoval do první ligy!
KVAL4, pátek 10.4.2015
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 49. Šťastný D. (Zbořil), rozhodující nájezd Šebek – 15. Švec (Tvrdek). Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:5, navíc Šik (Sokolov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vojtek (od 2. nájezdu Slovák) – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Vlček, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Popelka, Šebek, Šťastný D. – Sakrajda, Procházka, Blinka – Málek, Kolář, Kratochvíl Š.
Hruška – Rohan M., Šik, Přindiš, Jeník, Schusser, Troška, Novák, Kvapil, Csamangó, Dobřemysl, Kuběna, Vaněk, Flek, Vrána, Sýkora, Tvrdek, Švec, Račanský, Říha, Půlpán

Komentář k zápasu

Do klíčového utkání kvalifikace vstoupili lépe hosté ze západu Čech. Již ve druhé minutě se do velké šance po chybě v rozehrávce Zubrů propracoval Vaněk. Nedokázal však přetlačit Vojtkův dobře položený beton. Přerovský mág se vyznamenal i proti ostré ráně Csamanga.

Domácí hokejisté si také dokázali vytvořit tlak, ovšem precizní obrana Sokolova skvěle čistila prostor před svým brankářem a nepouštěla svého moravského soka do nebezpečného předbrankového prostoru.

První změna stavu přišla v patnácté minutě úvodní části. Zbořil nešťastně podklouzl v rohu obranného pásma, kotouče se zmocnil Tvrdek a před brankou oslovil osamoceného Marka Švece. Hostující útočník dokázal i s trochou štěstí překonat Vojtka.

Do druhé části vlétli Zubři, jakoby je někdo o přestávce polil živou vodou. Najednou to byl právě domácí tým, kdo diktoval tempo. Vytvořil si několik skvělých příležitostí na srovnání jednogólového manka. Sokolov v čele se skvělým Hruškou však tento velký nápor ustál. Další obrovská možnost Zubrů na vstřelení vyrovnávající branky se naskytla v polovině zápasu. Během přesilové hry Hanáků hosté špatně střídali a Přerov měl tak k dispozici skoro minutovou dvojnásobnou výhodu. Naložil s ní ovšem mizerně a Hrušku téměř neohrozil.

V závěru prostředního dějství se domácí marně snažili dobývat branku Baníku. Jeho obrana pracovala na jedničku a Zubři se pouze s velkými obtížemi probíjeli do útočného pásma.

Poslední třetinu otevřela obrovská šance Šimona Kratochvíla. Dorážel do poloodkryté klece, neprostřelil však houštinu těl a hokejek před sebou. Tlak domácích gradoval. Po několika dalších slibných pokusech se nakonec přerovská hala dočkala zaslouženého vyrovnání. Puku se ve vlastním pásmu ujal David Šťastný, projel celým hřištěm a svou povedenou střelu umístil přesně pod lapačku Hrušky.

Necelých devět minut před koncem normální hrací doby poslal Šik nevybíravým způsobem na mantinel Sedlák a byl vyloučen do konce utkání. Přerov tak mohl hrát dlouhou pětiminutovou přesilovou hru. Nesehrál jii špatně, ale ani jedna střela si cestu za Hruškova záda nenašla. V samotném závěru se ještě k nebezpečné dorážce protlačil Procházka, ale těsně minul.

V prodloužení byl aktivnější Přerov. Snažil se zlomit nerozhodný stav na svou stranu. Ovšem vsítit branku se mu nepovedlo. Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V první sérii překonal Vojtka Flek. Přerovský veterán byl od druhého nájezdu nahrazen Slovákem a tento tah se ukázal jako geniální. V druhé sérii vyrovnal Dostálek a drama vrcholilo. Rozhodující a postupující branku vsítil David Šebek, který uspěl ranou na lapačku a otevřel Přerovu prvoligové brány dokořán.

Ohlasy trenérů

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Víceméně celé play-off jsme se potýkali s řadou zranění, což jsme před soupeři neodtajňovali. Někteří hráči hráli na vůli a na krev. V dnešním utkání jsme se snažili zmobilizovat síly, protože soupeř byl odpočatější. Měl postup v play-off snazší. Dobývali jsme soupeřovu bránu, protože měl velmi dobře zorganizovanou obrannou činnost. Nabádali jsme kluky, že musí hrát jednoduše a všechno házet na bránu. Z takové jedné akce srovnal David Šťastný. Prodloužení si oba týmy hlídaly, a tak došlo až na nájezdy, které jsou loterií. Na střídání brankářů jsme byli domluvení, kdyby soupeř první nájezd dal. Martin Vojtek byl dva měsíce extrémně vytížený a před jeho výkonností je třeba smeknout. Jirka Slovák ukázal, že je také výborný brankář a patří do naší dvojice, která byla nejlepší v lize. Jsme rádi, že se celý Přerov a všichni naši fanoušci znovu skvěle bavili hokejem. Postoupili jsme, za což všem patří obrovský dík. Oslavy si všichni naplno užijeme.