Zubři zakončili rok 2018 těsnou prohrou, Třebíči stačily dva góly z první třetiny

P ř e r o v – S nepříjemným soupeřem se na závěr kalendářního roku 2018 střetli hokejisté Přerova. Třebíč se na jejich ledě ujala dvoubrankového vedení, v první třetině si ho vypracovala v rozmezí necelých pěti minut. Zubři snížili ve druhé části ve vlastním oslabení, povedenou trefou se prezentoval Goiš. Podruhé už ale obranný val Horácké Slavie nepřekonali a padli fotbalovým poměrem 1:2.
40.kolo, sobota 29.12.2018
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Goiš (Moučka) – 9. Raška (Střondala, Vodný), 14. Novák. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2061. Střely na branku: 34:35. Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 48:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Klouček – Malina, Ferenc, Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Pohl – Procházka, Sýkora, Dvořák – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Vachutka
Svoboda – Brož, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Bilčík, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Král, Paták – Novák, Mlynář, Kratochvíl

První minuty hry nepřinesly žádné výrazné momenty, až v sedmé minutě činila problémy obraně hostů druhá formace Přerova. Branku nepřinesl s velkou šancí ani Moučka, Třebíč proto využila chvilkové slabosti. Do přečíslení vyrazil se Střondalou Adam Raška, který zakončil do horního růžku na bližší tyč Kloučka. Šanci na brzké srovnání měl znovu Moučka, neskóroval však ani Sikora a přišlo další zužitkování domácí chyby ve prospěch Třebíče. Napadaní Zubři chybovali blízko své vlastní brány, a tak na druhý pokus rychle trestal Matěj Novák. Konec třetiny dal do statistik zapsat už pouze první dva vyloučené hráče.

Ve čtyřech mužích začaly oba týmy dějství druhé, po rychlém průniku Procházky po pravém křídle však hrály brzy v plném počtu. Na jedné straně zahrozil Hejcman, na opačné Vodný s Raškou. Gólmanům práce ubývalo až do 33. minuty, kdy zákroky pro Kloučka slibovalo vyloučení Hejcmana. Došlo ale naopak ke kontaktní brance. Všechno vzal na sebe v přečíslení Jiří Goiš, který prudkou střelou v oslabení rozjásal ochozy. Svou vytrvalostí tak Přerov snížil, nezbylo mu nic jiného, než si ji proti neoblíbenému soupeři vzít i do třetí třetiny.

Po pasu Černého mohl ve 42. minutě zblízka skórovat Tomi, tentýž hráč neuspěl o pár minut později po pasu Pšurného. Nedvídek nevyzrál na protější straně na Kloučka, jeho sok v brankovišti Svoboda z Třebíče nadále trápil přerovské hráče a za svá záda nakonec nepustil už žádný puk. Třebíčští hosté si tak udrželi svou defenzívní roli na stejné úrovni po celý zápas a odvážejí z Hané všechny body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Měli jsme dobrý vstup do zápasu a vypracovali jsme si velké množství šancí. Ty jsme však trestuhodně zahodili. Soupeř nám pak odskočil na rozdíl dvou gólů, což se ukázalo jako klíčové. Od druhé třetiny jsme hráli do plných a snažili se soupeřovu dobrou obranu překonat. Povedlo se nám to však jen jednou v oslabení. Třebíč to v závěru ubojovala. Na jeden gól se málokdy vyhrává. Fanouškům bychom chtěli nejen poděkovat za krásnou atmosféru, ale také jim popřát do nového roku hodně zdraví a aby nám zachovali přízeň.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Přerov je doma velmi důrazný soupeř. Hodně chodí do brány, proto jsme se snažili být co nejvíce kompaktní, být při sobě a rychle dostávat kotouče ven z obranného pásma. Podařilo se nám utéct na 2:0, ale pak jsme dostali gól při naší přesilovce, což se nám stává často. Byl to už snad desátý gól, který jsme v sezoně inkasovali během přesilovky. Mohli jsme místo toho jít do výraznějšího vedení a závěr odehrát klidněji. Třetí třetinu jsme se snažili vycházet z dobré obrany a eliminovat soupeřovy nebezpečné protiútoky. To se nám podařilo, takže jsme spokojeni. Klukům jsem poděkoval za obětavý výkon.