ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Zubři vyloupili Kalich Arenu, pomohla jim premiérová branka Josefa Hrabala

Zubři vyloupili Kalich Arenu, pomohla jim premiérová branka Josefa Hrabala
L i t o m ě ř i c e – První část tripu na severozápad Čech hokejisté Přerova zvládli. Litoměřice ve čtvrteční dohrávce 24. kola Chance ligy porazili 4:2. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře po pěti vyloučeních v první třetině zlepšili disciplínu a do konce hrací doby inkasovali už jen jeden trest. Na ztrátu dvoubrankového náskoku navíc šikovnou tečí odpověděl Josef Hrabal, což se později ukázalo jako klíčový moment. Na matadorův počin ještě svým druhým zásahem během večera navázal Šimon Kratochvil. Zubři se v tabulce vrátili na druhou příčku.
24.kolo, čtvrtek 21.11.2019
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Marcel (Jánský, Kadlec), 26. Kadlec (Voženílek, Jícha) – 10. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 11. Číp (Kubeš, Moučka), 33. Hrabal (Weinhold, Šnajnar), 53. Š. Kratochvil (Dvořák, Moučka). Rozhodčí: Jaroš, Petružálek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1261. Střely na branku: 36:28. Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 30:41. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Beran – Mlčák, Kukla, Marcel, Dajčar, Krutil, Strejček, Jebavý – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek, Jícha, Kadlec – Šik, Štohanzl, Kangas – Sklenář, Havelka, Kropáček
Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Popelka, Pšurný, Navrátil – Hrabal, Moučka, Číp – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Svoboda – Indrák

Komentář k zápasu

V úvodu utkání se domácí brankář Beran nenechal nachytat Navrátilem a pokryl i dorážku Pšurného. Zubři se vypořádali s oslabením a při návratu Svobody na led zahrozil Dvořák. Stadion se snažil napadat přerovskou rozehrávku, z čehož vzešla příležitost Střondaly. Klimeš nadvakrát zasáhl. Skóre otevřel třetí hostující útok. Stejně jako proti Jihlavě se trefil Šimon Kratochvil, po vyhraném buly svého bratra Matouše vystřelil do protipohybu gólmana.

Úspěšné vhazování předcházelo i další brance Přerovanů. Kubeš pak našel na levém kruhu volného Radka Čípa a Beran se proti jeho ráně z první nestihl přesunout. Litoměřice snížily při hře ve čtyřech, pod horní tyč zavěsil zdálky Patrik Marcel. Jeho spoluhráči mohli vyrovnat při dvojnásobné přesilovce, Střondalova teč Korkiakoskiho střely skončila na břevně.

Výhodu dvou mužů v poli si domácí přenesli do druhé třetiny, na modrožlutý obranný val si ale nepřišli. Vyrovnat se jim povedlo až po Voželníkově nahození, které Klimešovi vypadlo a Martin Kadlec ho zblízka dorazil do sítě. Zubrům vrátil vedení svou premiérovou brankou Josef Hrabal, jenž za Beranova záda tečoval Šnajnarovo nahození. Při trestu Jíchy vybojoval Popelka šanci pro Pšurného, který povyjetého Berana neprostřelil. Strážce litoměřické brány poté ustál Krislovu ránu z první a dorážku Popelky.

Popelka neskóroval ani při velké možnosti, když postupoval sám na Berana. Podobně dopadl po sourozenecké spolupráci Šimon Kratochvil a po kličce k pravé tyči Navrátil. Sedm a půl minuty před koncem vyšel Hanákům rychlý brejk, Dvořákův pokus vyrazil brankář jen k Šimonu Kratochvilovi a ten se dočkal svého druhého gólu v zápase.

Litoměřice zareagovaly brzkou hrou v šesti, později znásobenou přesilovkou. Proti Voženílkovi, Jánskému a Kadlecovi se však vyznamenal Klimeš. Krátce před sirénou ještě zlikvidoval prudký pokus Střondaly, litoměřický tlak už žádnou změnu ve skóre nepřinesl. MEO, která po pěti vyloučeních v prvním dějství musela do oslabení už jen jednou, zvítězila v první části tripu 4:2.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme zklamaní, protože od přestávky špatně vstupujeme do zápasů a neustále dotahujeme. Tentokrát to byly dvě branky, v jiných utkáních i tři čtyři. To je zkrátka špatně. Delší dobu nás provázejí nějaké věci, kterých se musíme vyvarovat. S týmem jsme o tom hovořili a budeme chtít, aby se to hned v sobotu zlepšilo. V letošní sezoně nás navíc provází smůla ohledně brankářů, protože Tomáš Král se opět zranil, takže musíme znovu improvizovat.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Předvedli jsme dobrý, obětavý, týmový výkon, co se týká obrany. Úspěšní v šancích jsme byli i dopředu. Opětovně musím poděkovat i naším fanouškům. Je to náš šestý hráč a v Chomutově se na ně opět těšíme.