ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Zubři vyhráli i v Porubě a stále si drží náskok 4 body

P o r u b a - V první třetině utkání v Porubě byla hra vyrovnaná, šance si vytvářely oba týmy a vše podstatné se událo až v jejím samotném závěru, kdy oba týmy jednu ze svých akcí proměnily. Druhou třetinu začaly velkým náporem Zubři. Přesto to byli paradoxně domácí hráči, kteří v ní jako první skórovali a ujali se jednogólového vedení. S psychikou Zubrů to naštěstí vůbec nezahýbalo a jejich tlak i nadále dlouhé minuty pokračoval. Zaslouženě jim tak přinesl dvojnásobný úspěch a otočení skóre utkání. Poruba atak dokázala odrazit teprve 6 minut před koncem 2.třetiny díky své 91 sekund trvající přesilovce 5 na 3. Gól se jim však dát již nepodařilo. V poslední třetině Zubři především bránili a i přes viditelnou snahu Ostravanů už neinkasovali. Naopak výhru si definitivně v polovině třetiny pojistili.
38.kolo, středa 25.1.2012
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Chaloupka (Seidler), 26. Pavlačka (Matějný, Seidler) - 18. Kotásek (Hanák, Krajíček), 28. Menšík (Kotásek, Hanák), 33. Vlček (Brančík), 52. Blinka (Ditrich). Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 42:28 Střely: 37:46 z toho na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Gleich - Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Hruzík, Mládenka - Bartošek, Seidler, Pavlačka, Chaloupka, Zuber, Zdráhal, Kotásek, Šimkovič, Matějný, Vajda, Vaněk, Ďurica
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář V. - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Ditrich, Brančík, Blinka - Hanák, Kotásek, Menšík - Coufal, Kočara

Zubři nastoupili do zápasu nakonec bez útočníka Jana Koláře a obránce Františka Pospíšila. Také složení jednotlivých pětek se částečně upravilo. Pospíšilovu pozici vedle Krajíčka zaujal Vojtěch Sklenář, Kolářův post ve 3.pětce byl nahrazen Menšíkem a místo Kočary se do 1.útoku ke Kolaříkovi se Sedlákem postavil Kundrátek, zatímco Kočara byl v tomto zápase až ve čtvrtém útoku.

Zápas začali lépe Zubři a zahřívali Gleicha, který se do branky vrátil po čtyřkolové absenci, hned od počátku. V 9.minutě však Faltýnkovo vyloučení resultovalo ke změně obrazu hry. Do větší šance se dostal přibližně v polovině třetiny Seidler, jehož jedovatou střelu od modré čáry, která prošla mezi několika hráči, asi Tihlář dobře neviděl. Jen o půl minuty později nebyl daleko od úspěchu porubský Vaněk, který netrefil těsně před brankou puk, který k ní směřoval. Krátce poté se Meo ještě muselo bránit v oslabení 3 na 4, ale ještě ani nyní se skóre nezměnilo. Poprvé se tak stalo až 133 sekund před úvodní sirénou. Po Krajíčkově přihrávce najel Hanák do útočného pásma, jeho střela se odrazila od bránícího protihráče, puku se zmocnil Kotásek a zamířil z pravé strany branky přesně k levé tyči - 1:0. Vedení Zubrům však trvalo jen 48 sekund. Po Seidlerově pasu se podařilo objet Tihláře Chaloupkovi a puk do z velké části odkryté přerovské svatyně zasunul - 1:1. Asi minutu před koncem 1.třetiny se do sólového nájezdu dostal Brančík, jeho střelu však Gleich zlikvidoval.

Druhá třetina byla celých 14 minut v réžii Přerova. Jediné jeho zaváhání v obraně však mělo velký následek. Matějný našel totiž ve 26.minutě před brankou Zubrů dobře postaveného Pavlačku a ten střelou pod břevno otočil stav utkání na 2:1. Na aktivitě Zubrů se to ale naštěstí neprojevilo a daleko více práce měl stále brankář domácího celku. Ani Poruba si však vedení neužívala dlouho. Už po dvou minutách přihrával před branku puk Kotásek a před Menšíkem se objevila část téměř nekryté svatyně. Ten naštěstí toto místo neminul, ale i tak měl přitom trochu štěstí, protože Gleich už vstával a snažil se puk zachytit. To se mu však nepodařilo a tak bylo vyrovnáno - 2:2. Za další dvě minuty si sólový nájezd vypracoval Kotásek, ale ze zadu byl ještě tísněn soupeřovým obráncem a překonat Gleicha se mu nezdařilo. Uspěl až Vlček přesně po odehraných 33 minutách. Vznikající přečíslení 3 na 1 zakončoval spolu s Brančíkem střelou pod horní tyč Gleichovy klece - 2:3. Teprve po něm vyloučil hlavní rozhodčí krátce za sebou dva Zubry a ti tak museli 91 sekund vzdorovat domácí přesilovce 3 na 5. Největší šanci měl v závěru 36.minuty z 1 metru Matějný, ale neuspěl.

V poslední třetině se Zubři snažili bránit své těsné vedení a tak měli více šancí domácí hráči. Do vysloveně vyložených šancí je však Zubři nepouštěli, největší měl asi Ďurica ve 47.minutě. I tehdy se Tihlář stačil rychle přemístit z jedné strany branky na druhou. O všem tak asi definitivně rozhodla 52.minuta, v níž nejdříve střílel z hranice kruhu Ditrich, po Gleichově zásahu se k odraženému puku dostal Blinka a na jeho střelu už Gleich nestačil - 2:4. Na Porubských hráčích bylo sympatické, že ani tento gól je nezlomil a ještě se snažili o útok. Největší šanci ale měli asi 2 minuty před koncem Zubři, kteří si vypracovali akci 2 na 1. Kolařík zakončoval sice střelou z první jen malý kousek od branky, ale neuspěl. Zápas tak skončil vítězstvím Zubrů 2:4 a protože uspěl jak Prostějov i Vsetín, náskok na páté místo se udržel stále čtyřbodový.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžko se mi to hodnotí, protože všechny zápasy si jsou podobné. Opět jsme tam neproměnili nějaké šance, nedokázali jsme zužitkovat ani dlouhou přesilovku pět na tři, a to se pak těžko vyhrává. Opět přišlo několik hrubých chyb, po kterých soupeř dokázal skórovat a výsledek otočit ve svůj prospěch. V závěru se nám už z tlaku nepodařilo vsítit kontaktní branku.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Se třemi body jsme samozřejmě spokojení. Nechtěli jsme v Porubě zažít porážku, jako v minulém utkání. Chvíli ale trvalo, než jsme se do zápasu dostali. První třetina byla z naší strany dost profesorská. Místo střelby jsme pořád hledali možnost, jak zakončit do prázdné branky. Až od druhé třetiny se to zlepšilo a paradoxně nás zase nakopl inkasovaný gól. Kluci začali více bruslit a střílet, což vedlo k tomu, že jsme domácí hodně přehrávali. Důležité pak bylo ubráněné oslabení ve třech a po gólu na 4:2 už jsme hru kontrolovali.