Zubři vstoupili do druhé části sezony těsnou prohrou, náskok Poruby nedotáhli

P ř e r o v – Ani ne po měsíci vyzvali hokejisté Přerova soupeře z Poruby. Na rozdíl od konce listopadu jej však tentokrát neporazili, Ostravanům podlehli 1:2. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře museli po chybách v první třetině dohánět dvoubrankové manko. To se jim nakonec podařilo pouze ztenčit na polovinu, v ponechané výhodě se pět minut před koncem prosadil navrátilec do sestavy Číp. Jinak ale modrožlutí střelci mlčeli, pomoci si nedokázali ani několika přesilovými hrami.
31.kolo, úterý 17.12.2019
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
1:2
(0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Číp (Moučka, Weinhold) – 4. Hlinka (Husák, Ďurač), 10. Zdeněk (Kanko, Slavík). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 3:9, navíc Šnajnar (Přerov) 10 minut osobní trest – Dundáček (Poruba) 10 minut osobní trest, Husák (Poruba) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1283. Střely na branku: 42:27. Zblokované střely: 16:5. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Petrásek – Weinhold, Krisl, Kubeš, Zbořil, Šnajnar, Běhal – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Berger, Dvořák
Dolejš – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Rudl, Pastor, Dluhoš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender

Na konci úvodní minuty zkoušel Dolejše z ostrého úhlu překvapit Moučka a orazítkoval jeho masku. Poruba udeřila ze své první vážnější akce, pokus Husáka Petrásek neudržel a Michal Hlinka toho zblízka využil. Domácí však byli nadále aktivnější, Bergera vychytal Dolejš betony.

V polovině první třetiny Zubři doplatili na chybu za vlastní bránou, před Petráskem trestal osamocený Jiří Zdeněk. Dvougólový náskok Dolejš udržel proti Pšurnému i Doležalovi, Petrásek na druhé straně zastavil střelu najetého Gřeše.

Zkraje druhé části se na pravé straně protáhl Hudeček, na pozorného Petráska si nepřišel. Přerov mohl snížit při vyloučení Jáchyma. Doležal ovšem do odkryté branky nezakončil, protože kotouč těsně před ním tečoval Urbanec. Velká šance se naskytla Káňovi, který se řítil sám na domácího gólmana. Petrásek předvedl zákrok tělem a Zubry podržel.

Naděje pro Hanáky svitla v 55. minutě. Moučkovu střelu ještě Dolejš zlikvidoval, na dorážku Radka Čípa ale už navzdory vehementní snaze nestačil. Přerov v samotném závěru vsadil na hru bez brankáře, vyrovnat nicméně nesvedl ani při krátké početní výhodě šesti proti třem.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup jsme neměli špatný, ale po dvou chybách jsme dvakrát inkasovali. První třetinu jsme dohráli hodně pasivně. Pak už to bylo o tom, že jsme se nutili do zakončení. Porubě zachytal dobře gólman, ovšem my jsme po gólech nebyli hladoví. Rozhodla jediná věc – efektivita ve využívání přesilovek. Početní výhody jsme hráli strašně složitě, měli jsme je hrát jednoduše.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba): Musím kluky pochválit, jak utkání zvládli. V první třetině jsme si vypracovali luxusní náskok, když jsme dali dva góly a domácí tím asi zaskočili. Ve zlomových momentech nás podržel Dan Dolejš, navíc jsme ubránili spoustu oslabení. Moc si toho vážím, obětavým výkonem jsme dokráčeli k důležitým třem bodům.