Zubři vezou z prvního utkání v soutěži všechny tři body!

V s e t í n - Ač běželo už druhé kolo letošní druhé ligy, přerovští Zubři vstoupili do soutěže až dnes. K prvnímu zápasu zamířili do Vsetína na zimní stadion "Na Lapači". Hned vezou domů všechny body a dlužno dodat, že zcela zaslouženě. Větší část utkání byli lepším týmem, dokázali si vytvořit podstatně více gólových příležitostí a dělali také méně chyb než domácí tým. Celý zápas vedli, Vsetín musel neustále dotahovat. Domáci většinou "zlobili" na konci třetin, zvláště když v poslední třetině prohrávali o dva góly a hráli vabank. Meo ale nápor přečkalo a i když se nakonec ještě o vítězství bálo, herně tomuto zápasu odpovídalo vyšší vítězství Zubrů. Nade všechny hráče "vyčníval" zvláště Jan Kolařík, který se uměl postavit, dokázal si vytvořit hodně šancí a 2 proměnil.
2.kolo, středa 14.9.2011
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:4
(1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Ruffer (Zúbek, O. Hruška), 35. Bajtek, 58. Bajtek (Spitzer, P. Hruška) - 10. Ferenc (Kolařík), 19. Kolařík (Sedlák, Kundrátek), 50. Kolařík (Faltýnek), 54. Brančík (Goiš, Hanák). Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Koliba. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1057. Buly: 37:42. Střely: 34:32 z toho na branku: 21:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Hromada - Šimek, Mečiar, Hrčka, Spitzer, Žabčík, Farda - Rufer, Zúbek, O. Hruška, P. Hruška, Vaněk, Bajtek, Kubo, Holík, Vítek, Dědek, Jánský
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Sklenář, Krajíček, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Sprušil, Vaněk, Kocan

Začátek utkání vyšel lépe Zubrům. Domácí kupili neskutečné množství chyb v rozehrávce a Zubři, kteří se při nich vždy zmocňovali puku, si vytvářeli šance. Tu první hned po minutě Goiš. Valachům nepomohla ani následná přesilovka a i při ní se nevyvarovali chyb. Do sólového nájezdu se v závěru 3.minuty tak dostal Sedlák a zastavil ho až zákrok domácího obránce, který se však sudímu Mrkvovi zdál v mezích pravidel. Za další minutu si domácí obrana vůbec nevšímala Brančíka, který se dostal až před domácího brankáře Hromadu. Směřovala na něj i šikovná přihrávka, ale zkusil to bez přípravy z první a puk minul. V 6.minutě mohli svůj špatný úvod vylepšit Valaši, kteří dostali možnost další početní výhody, ale i tentokrát to bylo Meo, kdo měl blíže ke gólu. Kolařík dokázal domácí hráče připravit o puk a vyjel si na sólový nájezd. Domácímu Hrčkovi nezbylo než faulovat a hlavní arbitr nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou. V trestném střílení se Kolařík pokusil prostřelit Hromadu mezi nohy, ale Hromada jeho střelu zneškodnil. A tak poprvé potrestali Zubři nepřesnou hru Valachů až v 10.minutě, když z kruhů vypálil prudce Kolařík a Ferenc měl u brány poměrně snadnou úlohu - 0:1. Domácím se stále nedařilo vytvořit žádnou větší šanci a tak v závěru 12.minuty mohli opět skórovat Zubři. Kundrátkovu střelu z první těsně před brankou ale Hromada vyrazil. Vedení Zubrů 0:1 bylo podle dosavadního průběhu zápasu velmi hubené a litovat toho mohli na počátku 14.minuty. Zpoza kruhů vypálil mimo branku domácí Zúbek, jeho střelu však v prostoru mezi kruhy tečoval Ruffer a puk skončil za Tihlářovými zády. První větší šance Valachů tak skončila vyrovnáním na 1:1. V závěru třetiny se zdálo, že se Vsetínu podaří vyrovnat i hru, ale nakonec v 19.minutě opět nepohlídali Kolaříka a jeho střela z kruhů zamířila k opačné tyči Hromadovy svatyně. Rozvlnila síť z vnitřní strany a publikum na druhé straně stadiónu se radovalo podruhé - 1:2.

I když druhou třetinu Zubři prohráli, ani v ní nebyli herně horší. Hned v závěru 21.minuty nezakončil úspěšně přečíslení 2 na 1 Goiš a dalších 8 minut se hrálo hlavně před Hromadou. Z defenzívy Valachy dostalo vyloučení Kočary a několik slušných zákroků si připsal i Tihlář. Ve 35.minutě se mu však jeden vůbec nepovedl, střelu z kruhů neudržel a puk spadl pod něj. Všiml si toho bohužel pozdě, a v nastalém zmatku měl k puku nejblíže Bajtek. Puk pod ležícím přerovským gólmanem se mu podařilo protlačit do branky - 2:2. Tohoto velmi laciného gólu byla obrovská škoda, ale na Zubrech se to naštěstí psychicky vůbec neprojevilo. Hromada při jedné domácí rozehrávce puk vyhodil mimo ledovou plochu a Valaši si za něj odpykávali trest za zdržování hry. Krátce před jeho skončením ve 38.minutě si dobrou pozici na hranici kruhu nachystal puk držící Goiš, překonal i Hromadu, ale toho tentokrát zachránila pravá tyč jeho klece.

Na počátku poslední třetiny střelecké pokusy přibývaly jen pomalu, nejblíže ke gólu měl dvakrát Brančík. V 50.minutě ale přišla další Kolaříkova akce a téměř stejný gól z kruhů, jako jeho předchozí, znovu zopakoval - 2:3. V posledních 10 minutách domácí vystrčili "růžky" a začali hrát vabank. Stříleli ze všech pozic, od mantinelu, z kruhů, od modré čáry i z boku, ale síť se zavlnila jen jednou z vnější strany. Zubři se ale zcela do obrany nezatáhli, podle pravidla "nejlepší obrana je útok" se v závěru 54.minuty dostali před Hromadovu svatyni a před ním vznikl zmatek. Puk se dostal až k Brančíkovi a ten měl před sebou část domácí branky u její pravé tyče odkrytou. Zamířil přesně a Zubři vedli o dva góly - 2:4. Valaši pak vrhli všechny síly do útoku, ale jejich střely byly většinou nepřesné. Dobrou šanci pak dostali další přesilovkou mezi 57. a 59.minutou. Nejdříve to byli asi po 25 sekundách Zubři, kdo mohl definitivně rozhodnout o vítězi zápasu. Po další chybě Vsetína vznikl další sólový nájezd Kolaříka. Tentokrát najížděl z opačné strany, ale hattrick si nepřipsal. O minutu později zkoušel u pravé tyče přerovské branky protlačit puk za brankovou čáru Bajtek. Nejprve nebyl úspěšný, puk však znovu získal a o 10 sekund později vypálil z opačné strany branky takřka z nulového úhlu. Kotouč se odrazil od Tihláře směrem do branky a domácím ještě svitla naděje - 3:4. Do konce zápasu v tu chvíli zbývalo 128 sekund. Tlak domácího týmu neztlumil ani následný oddechový čas. Valaši to znovu zkoušeli vabank ze všech pozic, ale větší šanci si vytvořili až těsně před koncem, když O.Hruška to zkusil mezi hráči a Tihlář měl s viditelností puku asi trochu potíže. Puk se ale naštěstí odrazil od jeho hole. Zubři se během posledních dvou minut snažili hru nepřerušovat a vyhazovat puk z obranného pásma, aby neumožnili soupeři hrát power play. Kromě zmiňované šance těsně před koncem se ale domácí už do větší šance nedostali a Zubři tak zvítězili na "Lapači" 3:4 a zaslouženě si odváží z Valašska všechny tři body.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): V první třetině jsme hráli špatně, od druhé se naše hra zlepšila - líp jsme bruslili, bohužel jsme ale neproměnili přesilovky a to v takovýchto vyrovnaných zápasech rozhoduje. Byli jsme hodně v pohybu, soupeř nás proto musel faulovat, ale přesilovky nám prostě nejdou. Ve třetí třetině jsme dostali třetí a čtvrtý gól vlastně úplně zbytečně, podařilo se nám to sice ještě stáhnout, ale i když jsme zkoušeli power-play, tak už se nám vyrovnat nepodařilo. Škoda neproměněných šancí na konci druhé třetiny a v závěrečné části.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstupovali s obavami, protože jsme nevěděli, jak to bude po tak dlouhé herní pauze vypadat. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Myslím si, že jsme byli šťastnějším týmem a v kvalitním utkání jsme zvítězili.