ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Zubři venku podruhé v řadě neúspěšní, boj o čelo tabulky lépe zvládla Opava

Zubři venku podruhé v řadě neúspěšní, boj o čelo tabulky lépe zvládla Opava
O p a v a – Týdenní pauza je pryč, a tak sobota už patřila druholigovým bojům. Přerov zamířil na led lídra tabulky s již uzdraveným útočníkem Sakrajdou, ale naopak bez dalších forvardů Sedláka a Šťastného. Zápas s Opavou o první místo měl Přerov nadějně rozehraný, jenže ve druhé tercii neproměnil obrovské šance a pohrdl možností získat výraznější vedení. To se modrožlutým vymstilo, Slezan otočil stav a výsledek 3:2 již udržel do závěrečné sirény.
5.kolo, sobota 4.10.2014
HK Opava - HC ZUBR Přerov
HK Opava - HC ZUBR Přerov
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Polok (Herman), 27. Herman (Kysela), 34. Vrabel – 7. Goiš (Dostálek), 9. Sakrajda (Kolář). Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:5, navíc Vlček (Přerov) 10 minut osobní trest, Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 851. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Kudělka, Polák, Andrýsek – Goiš, Kratochvíl M., Dostálek – Šebek, Procházka, Blinka – Popelka, Kolář, Sakrajda – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

Komentář k zápasu

Do šlágru pátého kola vstoupili lépe hokejisté opavského Slezanu, jenž se dostali do vedení už ve třetí minutě. Herman předvedl velmi dobrou práci za brankou hostů, vybruslil si před Slováka a přihrál ještě lépe postavenému Tomáši Polokovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl, 1:0.

Úsměv na tvářích ovšem Opavanům příliš dlouho nevydržel, za necelé čtyři minuty bylo srovnáno. Po faulu domácího Wolfa hráli Zubři početní výhodu, puku se v blízkosti modré čáry zmocnil Jiří Goiš, který se s tím vyloženě nepáral a švihem jej nahodil na bránu. K udivení všech se za Šafránkem rozsvítilo červené světlo, 1:1.

To ale nebylo ze strany svěřenců trenéra Dočkala všechno. Po přihrávce Koláře se dokázal prosadit Petr Sakrajda a rázem bylo vše jinak. Možnost srovnat měl Vítek, jeho pěknou střelu zápěstím Slovák lapil bez větších potíží. Jelikož už další branka v průběhu úvodní periody nepadla, odcházelo se do kabin za stavu 1:2.

Ty nejdůležitější momenty se odehrály ve druhé dvacetiminutovce. V oslabení se do samostatného úniku dostal hostující Popelka, ovšem strážce domácí svatyně předvedl výborný zákrok, čímž držel akcie svého týmu stále vysoko. Tento moment se později ukázal jako klíčový. Za necelou minutu se při signalizovaném vyloučení prosadili Slezané. Kysela skvěle zavezl puk před bránu, přihrál na druhou stranu Bohumilu Hermanovi a pětadvacetiletý útočník usměrnil kotouč za Slovákova záda, 2:2.

Vše mohlo být úplně jinak, neboť se za necelou minutu po Hermanově gólu dostal do úniku opět Popelka, ten ani tentokrát na Šafránka nevyzrál, tudíž se skóre neměnilo. Velkou šanci měla i Opava. Svoboda se skvěle zbavil bránícího hráče a přihrál Wolfovi, jehož parádně vychytal Slovák. Zlom nastal v čase 33:32. Obrana Zubrů nechala až příliš mnoho místa Lukáši Vrabelovi, domácí bek napřáhl a svou jedovatou střelu nasměroval přesně mezi betony brankáře hostí, 3:2.

V následné přesilové hře mohl navýšit vedení aktivní Vítek, jeho tečovaný pokus bohužel prosvištěl těsně kolem levé tyče. V poslední minutě druhé části opět obrana Přerova nechala příliš mnoho místa Vrabelovi, tentokrát ze souboje vyšel jako vítěz brankář Slovák.

Poslední perioda nabídla taky několik zajímavých momentů. Nejprve si pěkně zpoza brány vybruslil Chalupa, jenž samozřejmě ihned vypálil, síť se mu rozvlnit nepodařilo. K zajímavé střele se dostal přerovský Procházka, jeho svižná rána šla také mimo tři tyče. Přerované měli k dispozici ve třetí třetině dvě přesilové hřy, vyrovnávací gól se jim vstřelit nepodařilo. Závěrečný tlak k vidění nebyl, poněvadž v poslední minutě se podražením provinil Polák.

Autor: Vojtěch Konečný, www.hcslezan.cz

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Od začátku to byl hodně velký boj. Do utkání jsme nastoupili dobře, byli jsme v pohybu, ale ten nám trochu kazila vyloučení. Museli jsme se bránit. Ve druhé třetině, kdy jsme měli více ze hry, ale dělali chyby v obraně středního pásma, nás podržel brankář. Závěr jsme takticky zvládli a již nepovolili Přerovu vyrovnat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání jsme nezačali moc dobře, ale díky dvěma vstřeleným gólům se to zlepšilo. Byli jsme aktivnějším týmem, jenže mezi zraněněné nám přibyl v první třetině i kapitán Kudělka. Ve druhé části jsme neproměnili dva samostatné nájezdy, což byla velká chyba, protože krátce po tom jsme inkasovali. Ubránili jsme pak pětiminutové oslabení, ve třetí třetině zvýšili svoji aktivitu, ale opět jsme neproměnili šance, což je v poslední době náš velký problém.