Zubři v zápase obratů podlehli Porubě, rozhodující gól dostali v oslabení

P ř e r o v – Zajímavý průběh měl přípravný zápas Přerova s Porubou. V MEO Aréně došlo na celkem tři obraty ve skóre. První předvedli hosté, Zubři jim ale ve druhé třetině oplatili stejnou mincí a ujali se vedení 3:2. To ovšem v poslední části neudrželi, Porubští si pomohli dvěma přesilovkami a Hanáci s nimi nakonec prohráli 3:5.
přát., čtvrtek 29.8.2019
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:5
(1:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Moučka (Číp), 29. Hejcman (Číp, Hamrlík), 36. Dvořák (Sýkora) – 13. Gřeš (Toman), 14. Dluhoš (Kanko, Káňa), 44. Gřeš (Husák, Sikora), 49. Nejezchleb (Svačina, Jáchym), 60. Svačina (Zdeněk, Slavík). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 852. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
Šimonů – Černý, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Weinhold, Hamrlík, Kleiner, Pohl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, Dvořák – Svoboda, Indrák, Süss
Foltán – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Hrdinka, Dundáček, Rudl – Svačina, Zdeněk, Sikora – Obdržálek, Jáchym, Nejezchleb – Greš, Hudeček, Toman – Káňa, Hlinka, Kanko

Přerovští hokejisté nastoupili k přípravnému zápasu po dvou týdnech. Skórovali ze své první vážnější šance. V páté minutě vybruslil z rohu Jaroslav Moučka a procedil puk mezi betony Foltána. Hostující gólman poté zastavil tvrdou ránu z pravé strany, kterou vyprodukoval útok kolem domácího kapitána Sýkory. Porubě se povedlo vyrovnat ve třinácté minutě. Tomáš Gřeš si zprava sjel mezi kruhy a jeho zakončení brankáři Šimonů propadlo za čáru. Hosté ještě do přestávky skóre otočili. Střelou tahem se o to postaral obránce Jan Dluhoš.

Obrat se ve druhé třetině podařil také Zubrům. Číp poslal kotouč Darku Hejcmanovi, jenž natáhl ke střele a Foltán se natahoval marně. Jednobrankové vedení zajistil domácím ve 36. minutě Filip Dvořák. Sýkoru ještě Foltán zblízka zastavil, Dvořákův pokus si však nešťastně srazil do brány. Poruba mohla vyrovnat na konci přesilovky, přerovská obrana přežila příležitosti Káni a Obdržálka.

Porubě ovšem přece jen pomohla k vyrovnání přesilovka. Tečí v předbrankovém prostoru se prosadil Tomáš Greš, pro hostujícího útočníka šlo o druhou trefu v zápase. Při další početní výhodě Ostravané znovu uzmuli těsný náskok. Vyloučení Dvořáka potrestal po přihrávce Svačiny Richard Nejezchleb. Vyrovnání měl na hokejce Číp, Foltána ale neprostřelil. Pojistku pro hostující tým přidal při přerovské hře bez brankáře Vladimír Svačina. Přerov doma prohrál s Porubou 3:5.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Byl to pro nás zápas po dlouhé době, což bylo v první třetině znát. Všude jsme byli o krok později. Ve druhé třetině jsme hru minimálně vyrovnali. V řadě pasáží jsme byli i lepší a skóre se nám povedlo otočit. Během poslední části jsme dvakrát inkasovali při oslabení a nakonec prohráli rozdílem dvou branek. Utkání nám ukázalo spoustu věcí.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska jsme mohli vidět výborný zápas z obou dvou stran. Tahle výhra je pro nás jedno veliké plus, ale nesmíme to přeceňovat. Zápas se hodně tahal. Jednou vyhrával Přerov a potom jsme vyhrávali my. V první třetině šlo vidět z naší strany vysoké nasazení. Odehráli jsme takticky dobře zvládnutý a obětavý zápas, i když byl docela špatný led. Kluci hráli velmi dobře, byli jsme produktivní v přesilových hrách, což mě velice těší. Ale před námi je ještě spousta práce. Je to začátek toho, kam chceme směřovat.