Zubři v Novém Jičíně natáhli vítěznou sérii, přišli však o útočníka Jiřího Goiše

N o v ý   J i č í n – Další boj o hodně důležité body nabídlo netradičně již středeční odpoledne, kdy rozjetí Zubři zavítali do Nového Jičína. Předposlední kolo bylo největší nadějí, která mohla přinést vzestup na čtvrté místo. Proto přerovský tým potřeboval dál protáhnout svou vítěznou sérii, což se mu povedlo. Po remízové úvodní části rozhodla ta druhá, ve které se Zubři dostali do vedení 5:2 a náskok už udrželi. Kaňkou je zranění ramene Jiřího Goiše, pro kterého sezóna skončila.
43.kolo, středa 19.2.2014
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:5
(2:2, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Vašut (Chvostek F.), 17. Hanák (Uhlár, Kabeláč) – 1. Kovařík (Sedlák, Goiš), 12. Brančík (Běhal, Sakrajda), 24. Goiš (Sedlák), 26. Kovařík (Sedlák), 33. Sakrajda (Brančík, Blinka). Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Smilek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Šrámek – Gebauer, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Dusík, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Prokop, Macháček, Fišera, Hanák, Vnenk, Zedník, Novotný, Chvostek F., Uhlár
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Haloda – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Málek, Šťastný, Blinka – Školoud, Kolář

Zubři měli do zápasu výborný nástup. Po půlminutě hry najetý Goiš ještě Šrámka nepřekonal, ale dorážka Lubomíra Kovaříka už modrožluté poslala do vedení. Zanedlouho byl v ohrožení naopak Vojtek, kterého Hanák trefil po Uhlárově přihrávce do masky. Na konci čtvrté minuty už se ale domácí radovali. Přemysl Vašut nahodil kotouč na Vojtka ze středního pásma a ten mu proklouzl do brány.

Přerov po vyrovnání zabral a výsledkem toho bylo několik dorážek od Sedláka i Goiše, které však novojičínský gólman pokryl. Za úmyslné posunutí brány byl posléze vyloučen Vašut a Zubři rychle přesilovku přetavili v gól. Z prostoru před brankou se prosadil Richard Brančík. Ani tento náskok ale Přerovanům dlouho nevydržel. Uhlár pěknou kličkou poslal kotouč na volného Pavla Hanáka, který si sjel k bráně a zakončil pod horní tyč.

Úvod druhé třetiny byl bez větších šancí, ale Zubrům se podařilo udeřit. Po buly v útočném pásmu střílel Jiří Goiš a Šrámek nestačil zareagovat. Domácí pak mohli těžit z přečíslení Gebauera se Sprušilem, ale druhý jmenovaný nechal vyniknout Vojtka. To hosté byli v totožné situaci daleko úspěšnější. Goiš poslal puk na Lubomíra Kovaříka, který přešel u mantinelu obránce a parádní ranou o tyčku upravil stav na 2:4.

Krátce po tomto momentu Hanák podrazil Goiše, který neudržel stabilitu a narazil do mantinelu. Pro útočníka Zubrů kvůli poraněnému ramenu skončil nejen zápas, ale s velkou pravděpodobností i celá sezóna. V závěru 35. minuty přerovský tým slavil pátý gólový úspěch. Petr Sakrajda brankáře Šrámka prostřelil a dal mužstvu větší klid do další fáze. V závěru druhé periody mohl z velké šance snížit Kabeláč, Vojtek však důležitý okamžik bez potíží zvládl.

Třetí část přinesla poměrně vysoký počet střel. Na domácí straně měl nadějnou možnost Sprušil, jenže ani tentokrát si na Vojtka nepřišel. Možný tlak Nového Jičína otupil faul na pronikajícího Šťastného, a tak v dalších minutách diktovali tempo hry Zubři. Běhal to zkoušel tvrdou ranou od modré, leč narazil na Šrámkovu lapačku.

Devět minut před koncem byl s dvojitým menším trestem za vysokou hůl vyloučen Školoud a domácí měli poslední naděje na zdramatizování stavu. Přerov ale závěr zápasu zvládl výborně a svého soka již do větších šancí nepouštěl. Naopak Zubři mohli ještě jeden gól přidat. Sakrajda totiž vypíchl kotouč a uháněl sám na bránu, tutovku však neproměnil.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Na začátku se hrál hodně otevřený hokej. Sice jsme v první třetině byli lepší, ale dostali jsme dva hloupé góly. Pak už se ale naplno ukázalo, kdo je lepším týmem a zcela po zásluze jsme zvítězili. Jsme rádi za tu vítěznou sérii, kterou nyní máme. Bohužel zápas má jeden velký stín, kterým je zranění ramene Jirky Goiše. Odjel hned s vyhozeným ramenem do nemocnice na různá vyšetření a sezóna pro něj zřejmě skončila. Doufáme, že se z toho co nejdříve dostane.