Zubři ukončili čekání na výhru! Famózní Postava zlikvidoval 53 slávistických střel

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili ve 29. kole Chance ligy Slavii Praha 2:0 a po čtyřech porážkách zvítězili. Svěřence trenérů Roberta Svobody a Dočkala poslal ve druhé minutě do vedení Macuh, pojistku přidal v 56. minutě Březina. Brankář Postava si připsal 53 zákroků, neinkasoval ani během téměř minutového dvojnásobného oslabení. Blýskl se tak druhým čistým kontem v sezoně, znovu přitom vynuloval právě sešívané.
29.kolo, sobota 10.12.2022
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Macuh, 53. Březina (Chroboček). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 672. Střely na branku: 21:53. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 39:21. Průběh utkání: 2:0.
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Krisl, Novotný, Ševčík – Březina, Ministr, Jakub Svoboda – Doležal, Pechanec, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Fencl – Dobša, Dvořák, Goiš
Málek – Hejda, Klikorka, Roth, Němeček, Szathmáry, Žovinec – Kulda, Žejdl, Strnad – Brož, Kern, Stehlík – Simon, Havrda, Mrňa – Houška, Všetečka

Zubrům se povedlo vstřelit rychlý gól, v čase 1:58 využil zmatku před Málkem Rok Macuh, kterému pomohly zásahy Szathmáryho a Mrni. Srovnat mohl Simon, na Postavu ale po přihrávce Klikorky nevyzrál. Domácí brankář si poradil také se střelou Havrdy ke vzdálenější tyči. Na druhé straně našel Doležal křížným pasem Chrobočka, jeho pokus betonem vykopl Málek.

Ve druhé části hrály důležitou roli lapačky. Postava rukavicí zneškodnil teč Všetečky i Mrňovu střelu z mezikruží, Málek zase zakončení unikajícího Jana Svobody. Slavia si pak zahrála padesát sekund v přesilovce pět na tři. Využít ji však navzdory tlaku v útočném pásmu nedokázala, proti byl pohotový Postava. Náskok Přerova se pokoušel zvýšit Březina, po přihrávce Jakuba Svobody branku z výhodné pozice netrefil.

Hosté pokračovali ve snaze o vyrovnání, proti Klikorkově křížné střele ale Postava stihl vytrčit levý beton. Pražanům dvojnásobná střelecká převaha nepomohla ani při dalších šancích, domácí brankář si nadále vylepšoval statistiky. Deset minut před koncem mířil pod horní tyč Dvořák, Málek však levou rukou dokázal puk vytěsnit mimo bránu. Podruhé kapituloval až po Chrobočkově nabídce, kterou usměrnil do prázdné branky David Březina. Stejný hráč mohl znovu skórovat při souhře s Pechancem a Janem Svobodou, Málek se nicméně stačil přemístit.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to strašně těžký zápas. Potvrzuje se, jak je soutěž vyrovnaná. Hrozně jsme se nadřeli, fantasticky nás držel Posty, podal opravdu vynikající výkon. Rozhodujícím momentem bylo ubráněné oslabení ve třech. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli povzbudit. Klukům to určitě pomohlo. Budeme se snažit, abychom se zlepšovali.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Zápas se mi nehodnotí dobře. Po většinu utkání jsme nebyli horší, spíš naopak. Bohužel jsme opět vyhořeli v koncovce, druhý zápas po sobě jsme Postavovi nedali gól. Prohrát vlastní brankou z druhé minuty je vždycky smutný příběh. Ale za nasazení a hru nemám klukům co vytknout. Bohužel, v předbrankovém prostoru byli domácí silnější.