Zubři slavnostní zápas ozdobili výhrou, v retrodresech si doma poradili s Kladnem

P ř e r o v – Výjimečný punc mělo utkání 22. kola Chance ligy mezi Přerovem a Kladnem. Domácí Zubři nastoupili v retrodresech TJ Lokomotiva Meochema z 80. let minulého století, čímž si připomněli 90 let od vzniku prvního přerovského hokejového oddílu. Proti Rytířům si vypracovali dvoubrankové vedení, které jim ve třetí třetině znovu vrátil svou premiérovou trefou v modrožlutém dresu Kopta. Jeho přesný zásah se ukázal jako vítězný, Středočeši totiž druhou využitou přesilovkou závěr střetnutí ještě zdramatizovali. Všechny body nicméně zůstávají na východě Hané.
22.kolo, pondělí 12.11.2018
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Doležal (Moučka, Sýkora), 18. Pšurný (Sikora, Procházka), 51. Kopta (Š. Kratochvil, M. Kratochvil) – 34. Kehar (Kružík, Svedlund), 56. Kružík (Svedlund, Vildumetz) Rozhodčí: Dědek, Barek – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2542. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Klouček – Pala, Čáp, Zbořil, Ferenc, Malina, Černý, Padrnos – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Zmeškal, Navrátil, Mašín
Brízgala – Zajíc, Nash, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Zikmund, Kubík, Jelínek – Vildumetz, Kaut, Kružík – Š. Bláha, Machač, Svedlund – O. Bláha, Filip, Hajný

Utkání po týdenní pauze začalo ve vysokém tempu. Na konci 2. minuty mohl hostující střídačku rozveselit Svedlund, jenže střelou švihem si na Kloučka nepřišel. To první šance Zubrů naopak byla okořeněna gólem. Po přihrávce Sýkory ještě Brízgala dokázal střílejícího Moučku pokrýt, ale na pohotovou dorážku od Tomáše Doležala nestačil.

Přerov byl v dalších minutách výrazně lepším týmem a Brízgala se ve svatyni Rytířů nenudil. Během přesilovky opět před kasou operoval Moučka, ovšem neprosadil se, stejně jako tečující Sýkora. Skóre pak nezměnila ani příležitost Pšurného, jehož pokus šel těsně vedle. Mezi 11. a 13. minutou Kladno mohlo srovnat v přesilovce pět na tři. Doslova tutovku měl na holi Kubík, ale nedokázal trefit téměř prázdnou bránu.

A tak znovu udeřil Přerov a MEO Aréna se podruhé rozbouřila. Na konci kombinace byl Roman Pšurný, který z volného prostoru už nemohl minout.

Druhou část začali naopak v převaze Rytíři. Aktivní hra jim vydržela po celou tercii. Na začátku 26. minuty však přišla obrovská šance Zubrů. Navrátil jel sám na Brízgalu, jenže byl tísněn obráncem soupeře a nezakončil. Skórovat se nepodařilo ani Palovi, který zkoušel Brízgalovu pozornost z boku. Poté už příležitosti počítalo především Kladno a také Klouček musel být ve střehu. Těsně před půlí zápasu si poradil s nepříjemnou tečí Jelínka.

Ofenziva Kladna byla navíc ještě zesílena přesilovkou a hosté ji vteřinu před koncem využili. Kružík našel rychlou přihrávkou Martina Kehara, který zacílil pod horní tyčku. O chvíli později bylo málem vyrovnáno. Svedlund totiž využil chyby v přerovské obraně, ale střelou jen orazítkoval tyč. Kousek od druhého gólu byli Kladenští i na začátku poslední minuty. Machač dokonce kotouč za Kloučkova záda dorazil, ale brána už v té době byla posunutá, proto gól nemohl platit.

Ve třetí periodě už zase Zubři zvýšili obrátky, z čehož pramenily šance. Matouš Kratochvil v brejku při oslabení však narazil na Brízgalovu lapačku, Sikora kladenského gólmana zblízka neprostřelil a pokus Šimona Kratochvila z úhlu také nebyl úspěšný. Přerované se ale přece jen dočkali. Devět minut před koncem v přesilovce byl u pravé tyče důrazný Ondřej Kopta a posunul stav na 3:1.

Šimon Kratochvil mohl záhy vedení Zubrů navýšit, leč při nájezdu ztroskotal na Brízgalovi, stejně jako následně jeho bratr Matouš. Závěr tak byl ještě dramatický, protože Rytíři snížili. V přesilovce se dostal ke střele Daniel Kružík a propálil vše před sebou. I přes následnou hru Kladna bez brankáře se už pak ale skóre nezměnilo a všechny tři body tak zůstaly na Hané.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Důležitý byl náš dobrý vstup do zápasu a to, že jsme soupeře nenechali praktikovat jeho hru – obrovsky bojovnou a s maximálním nasazením. Vyjma druhé třetiny, kdy jsme trochu polevili v aktivitě, jsme v utkání byli malinko lepším týmem a zaslouženě jsme získali body.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Bohužel jsme trochu zaspali začátek a v první třetině jsme neměli pohyb. Do druhé třetiny jsme to dokázali zlepšit a rozehráli jsme se ke slušnému výkonu. Neproměnili jsme ale svoje šance. Soupeř už zápas umlátil.